Siamtur ile Yeryüzünün Cenneti Maldivler'e Yolculuk

İstanbul’dan yaklaşık 9 saatlik uçak yolculuğuyla vize almadan yeryüzünün cenneti Maldivler’e gitmek ister misiniz? Direkt uçuş ya da aktarmalı uçuş seçenekleri ile keyifli bir yolculuğun sonunda Maldivler'de huzurun, sonsuz güneşin, beyaz kumsalların, muhteşem okyanus manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. 100'ün üzerinde otel seçeneği, her şey dahil konseptler ve lüks konaklama seçenekleri ile gelin Maldivler balayı turunuzu size özel fırsatlarla birlikte ve en iyi fiyatlarla planlayalım. Aradığınız tatil bizde. En önemli haftanız emin ellerde. Hint okyanusu ve uzakdoğu uzmanı Siamtur yanınızda.

En uygun fiyatlarla

Popüler Oteller

Siyam World Maldives

Maldivler'de ki en büyük adalardan biri olan Siyam World; eğlenmeyi sevenler, özgür olmak ...

Madifushi Private Island

Maldivler’de özel, kusursuz bir doğa ve sahil.. Tüm misafirlerine eşsiz bir sakinlik ve do...

Kandima Maldives

Maldivler'de 5 yıldızlı lüks bir otel arıyor ve aynı zamanda dolu dolu eğlence, romantizm,...

Meeru Island Resort & Spa

Maldivler’in en güzel yerinde sizi beyaz kumlu plajlarıyla ve turkuaz lagünlerle karşılay...

Sun Siyam Iru Fushi

Harikulede bir alanda konumlandırılmış Sun Siyam Iru Fushi, büyük bir plaja, su üstü villa...

Sun Aqua Vilu Reef

Konforlu villalar dizisinden oluşan Sun Aqua Vilu Reef, açık havuz ve tesis bünyesindeki d...

Olhuveli Beach & Spa

South Male Atoll'un uç kıyısında yer alan lüks Olhuveli Beach & Spa, 2 adet sonsuzluk havu...

Constance Moofushi

Beyaz kumlu sahiller ve kristal berraklığında lagünler ile çevrili Constance Moofushi, Mal...

Constance Halaveli

Misafirlerine lüks bir ada tatili sunan Constance Halaveli Resort'ta özel havuzlu geniş vi...

Türk Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 1799 $ dan Başlayan Fiyatlarla

Maldivler

Hint Okyanusunun incisi, çiftlerin göz bebeği, sakin, izole ve romantik bir tatil.
Detayları İncele

Maldivler Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri

Maldivlerin başkenti Male’dir. Maldivler 1.192 adadan oluşmaktadır. Kum adalar hesaba katıldığında bu rakam 2000 civarındadır. 20 adet Atol’den oluşmaktadır. Bu Atoller 90.000 km2 lik bir alana yayılmıştır. Bu adaların 281 tanesinde yerleşim vardır. Maldivler de şehir olarak sayılan iki bölge vardır. Birincisi Male ikincisi ise Addu kentidir.

Maldivler Turları 2024

Maldivler Hint Okyanusu'nda irili ufaklı 1.200 adadan oluşmuştur fakat bu adaların küçük bir kısmında lüks oteller ve yerli halk bulunmakta olup diğer birçok adada yerleşim yoktur. Masmavi okyanusun tam ortasında palmiye ağaçlarının sakladığı lüks otellerde her şey dahil konseptinde balayı tatilinizi planlayabilirsiniz. Egzotik adalar ülkesi Maldivler'e gitmeyi düşünüyorsanız erken rezervasyon yaptırarak otel fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Uçak biletlerinizin, transferlerin ve otelinizin içinde olduğu  paket turları tercih ederek unutamayacağınız balayı turu deneyimleyebilirsiniz. Her şey dahil konseptteki otelleri, lüks konaklama seçenekleri, romantik atmosferi, kişiye özel kumsal ve su üstü villaları ile balayı çiftlerini eşsiz bir Maldivler tatili bekliyor. Sualtı tutkunlarını ise denizin altında tamamen başka bir dünya beklemekte... Okyanus dibindeki rengârenk canlıları seyrederken yanınızdan yavru köpek balığı geçebilir. Bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi almayı unutmayın. 

Maldivler Balayı Otelleri

Maldivler her ne kadar 1200 adadan meydana gelse de adalar o kadar küçük ki çoğunda değil otel yerleşim bulmak bile zor olabiliyor. Bu nedenle Maldivlerin konuşlandığı 1200 adadan sadece 56 adada konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor. Yine adaların küçük olması sebebiyle her adada 1 ya da 2 otele ve tesise yer verilebiliyor. Sonuç olarak Maldivler'de 56 ada bölgesinde konaklama imkanı buluyorsunuz ama yerel halkın ikamet ettiği diğer adalara tekne ile gidip adaları gezebiliyorsunuz.

Balayı otelleri arasında yer alan Maldivler otellerini, imkanınız varsa mutlaka balayı için denemeniz gerekir.

Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Maldivlere ne zaman gidilir? Bu soru bir destinasyona karar verirken belki de en önemli noktalardan biridir. Maldiv adalarında tatil yapmak çok kolaydır. İstenilen her mevsim Maldivlere gidilebilir. Yılın dört mevsiminde bile havası yumuşaktır. Tropikal iklimi gereği bazı dönemlerde kısa sürelerle yağmurlar yağsa da hava ve deniz suyu sıcaklığı çok değişmez. Uygun mevsime karar vermek için Türkiye’deki mevsimlerin tam tersine göre düşünmek gerekiyor. En güneşli ve yağmursuz dönem Aralık ile Nisan ayı arası. 

Maldivler Neden Tercih Ediliyor?

Maldivler turkuaz denizi, bembeyaz kumsalları ve kendine hayran bırakan romantik gün batımları ile dikkat çekmektedir. Konsepti gereği her otel bir adanın üzerine kurulduğu için izole, sessiz, sakin ve huzura kavuşacağınız bir tatil deneyimi sunmaktadır, Maldivlerde bu görsel şölenin yanı sıra dalış yapmadan sadece deniz gözlüğü ya da şnorkelle ömrünüzde görmediğiniz çeşitlilikteki mercan ve rengarenk balıklarla birlikte parmaklarımızda buruşmadık bir nokta kalmayana dek yüzmeniz mümkün. Maldivler’in önemli diğer bir özelliği konaklanan resort adalarda, her birinin kendi balkonundan denize girebildiğiniz denizin içinde konumlandırılmış villaları. Bu özerklik Maldivler’i balayı çiftleri için daha da çekici kılıyor. Balayı paketleri ile sizlere özel olarak eşsiz deneyim sunan ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Ama balayı çifti olsanız da olmasanız da böyle bir konaklama deneyimi insanın bir rüyada olduğunu düşündürüyor.

En Uygun Maldivler Otelleri

Eskiden tropik tatiller oldukça külfetli olabiliyor ve hem uçak bileti bulma sıkıntısı hem de aktarmalı uçuşlar nedeniyle saatler süren yolculuklar daha gideceğiniz ülkeye varmadan size pahalıya mal olabiliyordu. Ancak artık Maldivler’e seyahat etmek ne sanıldığı kadar pahalı ne de uzun zaman alıyor. Son dönemlerde paket tatil anlayışının yaygınlaşmaya başlaması, Türkiye’ye vize uygulamasının bulunmaması ve Türkiye’den direkt uçuşların uçuş süresini kısaltması ile birlikte Maldivler turistler için daha çekici hale geliyor. Özellikle balayına çıkacak ve vizesiz turlar tercih etmek isteyen çiftler ve yılın belli döneminde kısa süreli tatil yapanlar için Maldivler otelleri tercih edilebilir. Özellikle Maldivler Male otelleri, lüksü ve Maldivler'in harika doğasını sonsuz yaşayabileceğiniz bir ortam sağlıyor.

Maldivler yılın her dönemi sıcaklığını koruyan bir iklime sahip olduğu için yılın 12 ayında da Maldivler’de tatil yapabilirsiniz. Maldivler otel fiyatları da bu duruma bağlı olarak sezonluk farklar göstermiyor ancak talebin az ya da yoğun olduğu dönemleri takip etmek gerekebilir.

Pandemi Sürecinde Maldivler'de Alınan Önlemler Nelerdir?

Pandemi sürecinin azalması ile birlikte artık bu stresli zamanları atlatmanın ve güvenli, sosyal mesafeli, huzurlu tatil yapmanın vakti geldi. Ancak istenilen bu izolasyon ve mesafeyi sağlayacak yeri bulmakta önemlidir. Bu açıdan Maldivler hem pandemi sürecini başarılı şekilde yönetmesi hem de otellerinde sağladığı hijyen kurallarıyla, sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirilecek yerlerin başında gelir. Maldiv otellerinin hijyeni nasıl sağladığı konusunda merak ettiklerinizi kısaca size sıraladık;
• Maldivlerde turistik adaların her birinde sadece bir otel ve o otele ait tesisler bulunur. Bu oteller sınırlı sayıda misafir kabul ederler.
• Turistik adalarda otel odası şeklinde konaklama bulunmaz. Konaklama okyanus üzerinde veya kumsalda kişiye özel villalarda olur. Her villa birbirinden mahremiyeti ve izolasyonu sağlayacak şekilde uzaktır.
• Maldivler Sağlık Bakanlığı pandemi sürecinde turistik adaları kapattığından, bu süreçte bu adalara seyahat olmamıştır.
• Turizmin açılması ile birlikte Maldivler Sağlık Bakanlığının getirdiği sertifikasyon kurallarını tamamlayan otellerin açılmasına izin verilmiştir. Neredeyse otellerin %99’u bu sertifikasyonu tamamlayarak açılma izni almıştır.
• Havaalanında sosyal mesafe kurallarına göre karşılanan misafirler, kalabalık ortamda bekletilmeden transferi yapılarak otellerine ulaştırılır. Resepsiyon önlerinde kalabalık oluşmaması için oteller misafirleri direkt odalarına yerleştirerek, işlemlerini online yapmalarını sağlarlar.
• Oteller villaları misafirlerin olmadığı zamanlarda sürekli dezenfekte etmektedir. Bu işlem tüm ortak alanlar içinde geçerli olup, günde 2 defa yapılır.
• Otellerin tüm personelinin sağlık taramasından geçip onay alma zorunluluğu vardır. Ayrıca otellerinde doktor bulundurması gerekmektedir.
• Otellerde yer alan restoranların çoğu açık alanlardadır. Yer sorunu yaşanmadığı için masalar rahatlıkla sosyal mesafeli olarak yerleştirilir.
Maldivler, Avrupa Birliğinin yayınladığı en güvenli ülkeler listesinde yer alır. Maldivler, her zaman misafirlerine sağladığı mahremiyeti ve izolasyonu bu süreçte de en üst seviyede sunmaktadır. Asya’nın en başta gelen güvenli ülkelerinden biri olan Maldivler, sevdikleriniz ile rahat, huzurlu ve sağlık probleminden endişe etmeden tatil yapacağınız nadir bölgelerden birisidir.

Maldivler Mutfağı

Maldivler mutfağı Hint mutfağının etkisi altında kalmıştır. Baharat soslarıyla ünlü olan Uzakdoğu kültürünün yemeklerde ki etkisi Maldivlerde de hissedilmektedir. Hindistan cevizinden yapılan yemekler buna en güzel örnektir. Yemeklerde bazen ağır baharat kullanıldığından dolayı ek olarak yanlarına pilav eklenmektedir. Yemeklerin yanında hindistan cevizi vazgeçilmez bir garnitürdür. Maldivlere tatil yapmaya giden misafirlerin ve yerel halkın en favori yemeği ise balıktır.