UZAKDOĞUNUN EN SIRADIŞI VE RENKLİ ÜLKELERİNDEN KAMBOÇYA 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Angkor Wat'a açılan kapı Siem Reap’i ve ülkenin yakın tarihindeki soykırımın izlerini taşıyan Başkent Phnom Penh'i Siamtur uzmanlığı ile yerel bir bakış açısıyla tanıyın. Lezzetli Khmer yemeklerini tatmak, Tonle Sap'ta yüzen köye yolculuk yapmak veya Khmer krallığına ait UNESCO kalıntılarını farklı bir perspektiften görebilmek için bu sıra dışı ülkeyi keşfetmeye günler yetmeyecektir.

Emirates Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 1590 $

Tayland - Kamboçya

Siamtur uzmanlığıyla Uzakdoğu Krallıkları
Antik ve günümüz tapınaklarının etkileyici dünyası
Detayları İncele

KAMBOÇYA HAKKINDA
Kamboçya, resmi adıyla Kamboçya Krallığı Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Kuzeybatıda Tayland, kuzeydoğuda Laos, doğuda Vietnam ile komşudur. Ayrıca güneybatı kıyıları Tayland Körfezi’nde yer alır. Ülkede yaygın olan tek din Budizm, çok az da olsa Hindu, Hristiyan ve Müslüman’a rastlayabilirsiniz. Maalesef İstanbul’dan direkt uçuş seçeneği bulunmamaktadır. Qatar, Singapur hava yolları gibi hava yolları ile aktarmalı olarak 12-14 saat arasında ulaşılabilir. En kolay ve uygun uçuşlar Siem Reap şehrine yapılmaktadır. Mesafeden ve uçuş seçeneklerinin az olmasından dolayı sadece Kamboçya turları pek rağbet görmezken Vietnam - Kamboçya, Vietnam - Kamboçya - Tayland gibi turlar hem fiyat olarak avantaj sağlar hem de uygun uçuşlar bulmak daha kolaydır. Siamtur ile yapacağınız Kamboçya turları bir Siamtur Klasiği olan Türkçe rehberlikli Vietnam Kamboçya turları da olabilir. Dilerseniz istediğiniz tarihe ve görmek istediğiniz şehirlere göre size özel bir planlama da yapılabilir. Kamboçya’nın başkenti Phonem Penh’dir. Ancak Angor Wat tapınakları ile başkentten daha fazla ilgi gören, en çok turist alan şehri Siem Reap’tir. Kamboçya seyahatlerinize geçerlilik süresi yeterli olan pasaportunuzla kapıda ödemesini yaparak alacağınız çok kolay bir giriş vizesi ile başlayabilirsiniz. Herhangi bir evrak, öncesinde bir başvuru gerekmemektedir. Ülke girişinde kapı vizesi alabilirsiniz. 

 
KAMBOÇYA TURLARI 2024
Yurtdışı kültür turları arasında görülmesi gereken önemli ülkelerden birisidir Kamboçya. Kamboçya’yı görmek için Siamtur ile erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Kamboçya’nın dahil olduğu paket turları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu paket turların içine uçak biletleri, oteller, yemekler ve profesyonel rehberlik hizmeti de dahil olmaktadır. Böylece her şey dahil bir paket tur ile rahatlıkla ve güvenle seyahat edebilirsiniz. Siamtur uzmanlığı ve erken rezervasyon fırsatları için bize mail veya telefonla ulaşabilirsiniz. Olağanüstü doğal güzelliklere sahip ülkede ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerin başında bir dünya harikası olarak bilinen Angkor Wat tapınağı yer almaktadır. Siamtur paket turlarında Angkor Wat tapınağına tam bir gün ayrılmaktadır ve uzman rehberler eşliğinde gezme şansınız olmaktadır. Her şey dahil Vietnam Kamboçya turları Siamtur’un en klasik ve en çok rağbet gören turlarıdır. 

 
KAMBOÇYADA MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER
Kamboçya Uzakdoğunun en sıra dışı ve renkli ülkelerinden biridir. Görülmesi gereken önemli ve filmlere konu olan bir çok noktası bulunmaktadır. Bunların başında elbette Siem Reap Şehrinde yer alan Angkor Wat tapınağı gelmektedir. 1115-1145 yıllarında Kral II. Suryavarman tarafından yaptırılmış dev bir tapınak-şehirdir. Khmer mimarisinin en önemli örneklerinden birisidir ve Kamboçya ile özdeşleşmiştir; ülkenin ulusal bayrağının üstünde de Angkor Wat betimlenmektedir. Yılda 2 Milyondan fazla turist ağırlayan Angkor Wat tapınağı bir çok hoolywood filmine de sahne olmuştur. Angkor Wat dünyanın en büyük dini anıtlarından biridir. Siem Reap şehri tapınaklar şehri olarak bilinse de dünyanın başka bir yerinde görme ihtimaliniz çok düşük olan Yüzen köy Tonle Sap’ı da kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Tonle Sap mevsimsel olarak genleşip küçülen bir tatlı su gölüdür. Devasa Tonle Sap Gölü'nün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha birçok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeridir. İnsanların suyun üzerinde geçen hayatlarını gördükçe hayrete kapılacaksınız. Güneydoğu Asyanın en büyük gölü Tonle Sap dünyanın benzersiz ekolojik su rezervlerinden birisidir ve Kamboçyalılar için adeta bir hayat kaynağıdır.
Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh şehri Mekong nehri kıyısında yer almaktadır. Ayrıca ülkenin en büyük şehri Phnom Penh’dir. Phnem Penh Kamboçyanın güneyinde kalır Tonle Sap, Mekong ve Bassac nehirlerini içine alan bir şehirdir. Phnem Penh’de turislerin en çok tercih ettiği yer elbette ki Tonle Sap nehri kıyısıdır. Yerel restoranlar, cafeler, mağazaların yanı sıra yerel sokak pazarlarını da gezmek oldukça keyiflidir. Phnem Penh sömürge görmüş bir şehir olması sebebi ile tarihi yapılarında , yemeklerinde ve sosyal yaşamda kültürel bir çeşitlilik mevcuttur. Phnem Penh Asya Mutfağının değişik tatları, alışveriş alternatifleri, renkli ve yerel insanları, uzun gece hayatı, tapınakları, nehir kıyıları ile egzotik bir ortam sunan Kamboçya’nın mutlaka görülmesi gereken noktalarından biridir.