Kamboçya (Siem Reap)

İstanbul - Siem Reap - İstanbul

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Angkor Wat'a açılan kapı Siem Reap’i Siamtur uzmanlığı ile yerel bir bakış açısıyla tanıyın. Lezzetli Khmer yemeklerini tatmak, Tonle Sap'ta yüzen köye yolculuk yapmak veya bu ünlü UNESCO kalıntılarını farklı bir perspektiften görebilmek için bu popüler şehri keşfetmeye bir gün yetmeyecektir.

Turun Artıları

 • Paketlerimize; uçak biletleri, otel konaklamaları, tüm kahvaltılar, havaalanı transferleri, tüm vergiler ve profesyonel yerel rehberlik hizmeti dahildir.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur tarafından uzun yıllardır test edilen merkezi otellerde konaklama fırsatı.
 • Ekstra olarak size özel organize edebileceğimiz öğle yemekli bir tur ile muhteşem Angkor Tapınak Kompleksini  profesyonel yerel rehber eşliğinde keşfetme imkanı.
 • Kamboçya’nın tam ortasında yer alan büyük bir tatlısu gölü olan Tonle Sap gölü ve üzerine kurulmuş olan Yüzen köy turu ile farklı ambiyanslara tanıklık edebilirsiniz.
 • Angkor Wat'ın bütün taşlarının Phnom Kulen dağından taşındığı söylenmektedir. Profosyenel rehberlik hizmeti eşliğinde gezeceğiniz  Phnom Kulen National Park & Banteay Srei Tapınağı Turunu Siamtur farkı ile gezebilirsiniz. 

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Singapur

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 11.00'de Singapur Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı Siem Reau uçuşu;

13.30 – 05.00 İstanbul – Singapur Uçuşu

2. Gün / Singapur - Siem Reap

08.15 – 09.25 Singapur – Siem Reap Uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. otele varışın ardından odalarımıza yerleşiyoruz.

Dileyen misafirlerimizle yarım günlük ekstra olarak düzenlenen Tonle Sap Yüzen Köy Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyüne doğru yola koyuluyoruz. Devasa Tonle Sap Gölü’nün üzerine kurulmuş yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice birçok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan her parçası yüzen köyü geziyoruz. Bu gezi sırasında insanların suyun üzerinde kurdukları hayatları gördükçe hayrete kapılacaksınız. Bu turumuzun ardından otele dönüyoruz. Misafirlerimizin dilediğince zaman geçirebilmeleri için geri kalan zamanımızı serbest zaman olarak ayırıyoruz. Geceleme otelde.

3. Gün / Siem Reap

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimizle ayırt edici 5 kulesiyle Kamboçya bayrağıın simgesi olan ekstra tüm günlük Angkor Wat Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki Bayon Tapınağı'nı gördükten sonra bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.  Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Arzu eden misafirlerimizin, akşam saatlerinde bu güzel kasabayı keşfederek alışveriş yapabilmesi için serbest zaman. Geceleme otelde.

4. Gün / Siem Reap

Otelde kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz tam günlük Kbal Spean Trekking ve Tapınak Turu için otelden ayrılıyoruz. Hem muhteşem doğada yürüyüş yapıp hem de yeni tapınaklar keşfetmek itiyorsanız bu tur tam size göre. Gezimize ilk olarak Banteay Srei Tapınağı ile başlıyoruz. Ardından Kbal Spean’e doğru yürüyüşe başlıyoruz. Kbal Spean kutsal sayılan ormanlık bir tepe ve bu tepenin zirvesinde sizi etkileyici bir şelale manzarası bekliyor olacak. Yaklaşık 45 dakika süren trekking gezimizin ardından görkemli tapınaklarıyla büyüleyen, dağın eteklerine doğru kurulmuş kraliyet şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol buyunca birçok Yoni ve Linga figürüyle karşılaşmanız mümkün. Tepeden indiğimizde aşağıda bizi bekleyen araçlarımızla Kbal Spean Turist alanına yakın bir yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli yemeğimizin ardından son olarak Banteay Samre Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi konaklama için otelimize dönüyoruz.

5. Gün / Siem Reap

Sabah otelde kahvaltının ardından, isteyen misafirlerle ekstra olarak düzenlenen tam günlük Phnom Kulen National Park & Banteay Srei Tapınağı Turu için otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 48 km uzaklıktaki Phnom Kulen’e doğru yola çıkıyoruz. Orijinal adı Mahendraparvata olan bu kutsal dağ antik Kmer imparatorunun doğduğu yerdir. Budist ve Hindular için hac bölgesi görevi yapan bu dağın zirvesine ulaştığınızda eşsiz bir şelaleye karşılaşacaksınız. Bu doğa harikası bölgede öğle yemeğimizi piknik şeklinde alıyoruz. Bu keyifli ziyafetin ardından Siem Reap’e dönerek Banteay Srei Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından turumuzu Phnom Bakheng Hill’de muhteşem bir manzara yaratan güneşin batışını izleyerek sonlandırıyoruz. Tur bitiminde konaklama için otelimize dönüyoruz.

6. Gün / Siem Reap

Sabah kahvaltısının ardından, antik turlara meraklı olan, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen tüm günlük Koh Ker & Beng Mealea Turu için otelden ayrılıyoruz. Turumuzda ilk ziyaret noktamız Koh Ker Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Siem Reap’ten yaklaşık 130 km uzakta bulunan bu 500 yıllık tarihe sahip eski başkent Koh Ker’i geziyoruz. Bu gezi sonrasında Koh Ker Tapınağı’na yakın küçük bir yerel restoranda piknik şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli öğle yemeğimizin ardından turumuza Beng Mealea Tapınağı’yla devam ediyoruz. Bu etkili gezimizin ardından konaklamak üzere otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

7. Gün/ Siem Reap - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra kalan vaktimizi misafirlerimizin uçuş saatine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Ardından Siem Reap - İstanbul uçuşu için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur aktarmalı İstanbul uçuşu;

18.30 – 21.35 Siem Reap – Singapur Uçuşu

01.45 – 07.45 Singapur - İstanbul Uçuşu

Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)1199 $1199 $199 $999 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Singapur Havayolları ile İstanbul - Siem Reap- İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş
 • Siem Reap'te  5 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Programda yazan tüm kahvaltılar
 • Havalimanı vergileri
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Kişisel harcamalar
 • Kamboçya Vizesi (Sınır Girişinde Alınacaktır)
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar