Macera & Safari Turları

Hint Okyanusu’nun hem tropikal ikliminin hem de vahşi doğasının eşsiz güzelliğini bir arada bulacağınız harika bir yolculuğu Siamtur ayrıcalığıyla yaşayın. Doğa parklarına ve ekolojik güzelliklere ev sahipliği yapan Tanzanya, ona bağlı Zanzibar Adası, Serengeti Milli Parkı ve Sri Lanka'da unutulmaz deneyimler sizi bekliyor. Taleplerinizi karşılamak ve size özel fırsatlarla en uygun tatil planını organize edebilmemiz için bizi arayın.

Türk Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 1490 $ dan Başlayan Fiyatlarla

Zanzibar

Afrika'nın incisi rengarenk bir ada
Detayları İncele
Qatar Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 1690 $

Sri Lanka

Hint okyanusunda keşfedilmeyi bekleyen bakir bir doğa ve tarih.
Detayları İncele

Safari Turu Fiyatları

Safari turları maceraperestlere unutamayacakları bir deneyim yaşatacak. Filmlerde ve belgesellerde izlediğiniz yaban hayatının birebir içerisinde olmak çok heyecan verici bir hal alıyor. Tanzanya'nın en meşhur milli parklarında game drivelara katılarak dünyanın el değmemiş bozkırlarında vahşi hayvanları görmeniz mümkün. Safari jeeplerine atlayıp sağdan sola doğru uzanan bir yol boyunca Afrika'nın milli parklarını keşfediyoruz. Buranın ev sahipleri ise insanın ömründe belki bir kere bile rastlamayacağı türden vahşi canlılar. Ayrıca bu hayata alışmış yerel halkın kültürünü keşfedebilir ve bu çetin yaşam koşullarında kendi usullerine göre kolaylık sağladıkları yaşantılarına tanıklık edebilirsiniz. Seçeceğiniz bölgeye ve katılacağınız tur süresine göre safari turu fiyatları değişmektedir. Tanzanya'da Serengeti'ye doğru uzanan uzun soluklu bir yolculuk mu, Sri Lanka'daki milli parklar ya da meşhur yağmur ormanı mı, Dubai'de çölün ortasındaki egzotik yaşam mı yoksa Zanzibar'da küçük post modern bir safari mi? 

Tanzanya Safari Turu Fırsatları

Tanzanya Safari Turları için fırsatlı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. Seçeceğiniz tarihlere göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Kilimanjaro, Arusha, Ngorongoro Milli Parkı, Manyara Gölü Doğal Yaşam Alanı ve Serengeti Milli Parkı gibi nice yerler keşfedebilirsiniz. Dilerseniz Tanzanya'nın incisi Zanzibar Adası'nda da bu heyecan verici macera sonrası mavi sular ve beyaz kumlarda şöyle bir soluklanabilirsiniz. Büyük Göç'ün güzergahı olan bu destinasyonların dünyaca ünlü olmasının en önemli nedeni dünyada kitlesel göç eden karasal hayvanları antilopların yolu olması. Bu rotada dev antilopların yılın yarısını geçirmek için güneyden kuzeye doğru serüvenine katılıyoruz. Milyonlarca antilopa ev sahipliği yapsa da yol üstünde; büyük zebralar, bufalo, fil ve zürafa sürülerini de görebilirisiniz. Dahası düzlüklerde ise, aslan, leopar, çita, sırtlan ve yaban köpekleri gibi yalnız hareket eden hayvanları görme fırsatı da elinize geçecek. Safari için en popüler dönem Temmuz-Ekim ayları olarak bilinse bile Serengeti'yi yılın herhangi bir dönemi ziyaret ettiğinizde muhteşem bir safari turu fırsatı yakalayabilirsiniz. Afrika'nın Yedi Doğa Harikası'ndan biri olan Ngorongoro Krateri, akıl almaz büyüklüğü ve ev sahipliği yaptığı büyük memeliler ile sizleri gerçekten doğaya hayran bırakacak. Safari kamplarında imkanlar her gün daha fazla geliştiriliyor. Villa tarzı oda tipleri, lodgelar, çadır ve kamplar gibi pek çok konaklama seçeneğiniz mevcut. Günlük turlarda piknik halinde alabileceğiniz sandviçler ve lunch boxlar servis edilecektir. Özel beslenme gereksinimleri olanlar için vejetaryen ve vegan yemekler sunulabiliyor. Buradaki saklı güzellikleri keşfetmek, vahşi yaşamdan kesitlere tanıklık etmek isterseniz erken rezervasyon fırsatlarıyla ekonomik ve uygun fiyatlı turlarımızı sakın kaçırmayın!  Bu turların ise farklı firmalar ile katılımlı turlar olmadığını, size özel planlanan, konaklayacağınız ve görmek istediğiniz yerleri sizin seçebileceğiniz bir safari turu olduğunu hatırlatmak isteriz.

Sri Lanka Safari Turları

Hint Okyanusu'nun incisi Sri Lanka Safari Turları ile sizleri büyülemeye devam ediyor. Yalnızca kültürü ile değil aynı zamanda Milli Parkları ile de meşhur Sri Lanka'da her bütçeye göre tur planlaması yapmak mümkün. Udawalawe Milli Parkı, Yala Milli Parkı, Sinharaja Yağmur Ormanları ve daha birçok rezerve ev sahipliği yapan Sri Lanka safari turları için biçilmiş kaftan. Büyük fil sürüleri ve tekli görebileceğiniz leoparların evi Udawalawe Milli Parkı, leoparlar, kıyı şeridinde yuvalayan filler, bufalolar, timsahlar ve deniz kaplumbağalarının yaşadığı Yala Milli Parkı ve rengarenk fauna ve florasıyla Sri Lanka uygun bütçeli safari turları için biçilmiş kaftan. Ayrıca dünyanın birçok yerinden gelen turistlerin amaçlarından biri de bölgedeki kuşları gözlemlemek. Sri Lanka yaban hayatının ve doğal yaşam alanının tadını çıkarmanızın yanı sıra eve dönüşte kesinlikle bir fotoğraf albümü yapmanızı öneririz. Aynı zamanda bu yolculuğunuzda Sri Lanka'nın kültürü ile tanışmak ve meşhur baharatların bitki hallerini görmek hiç şüphesiz ufkunuzu genişletecek.