Zanzibar

İstanbul - Zanzibar - İstanbul

Tanzanya kıyılarındaki egzotik bir liman Zanzibar, aynı zamanda ‘Zencilerin Sahili’ anlamına gelmektedir. Lapis rengi suları, beyaz kumları ve en önemlisi baharat bahçeleri ile Zanzibar turumuzda, sadece balayı tatilinizi yapmakla kalmayacak, aynı zamanda kültür turu da yapabileceksiniz. Adanın kalbinde zengin yapıları ve labirent sokakları ile Stone Town’u, ayrıca Queen rock grubunun vokali Freddie Mercury’nin doğduğu evi ziyaret edebilirsiniz.

Turun Artıları

 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Paketlerimize; uçak biletleri, otel konaklamaları, havalimanı transferleri, tüm vergiler ve profesyonel yerel rehberlik hizmeti dahildir.
 • Türk Havayolları direkt uçuşu ile Zanzibar'a varış.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Şehir ve baharat turu ile Zanzibarın her köşesini keşfetme fırsatı.
 • Muhteşem doğası ve sahip olduğu çok çeşitli canlı türleri ile dünya mirası listelerinde yer alan Jozani Milli Parkı’nı gezme şansı.
 • Denizi, doğayı ve dalış yapmayı sevenler için ise Mavi safari turu biçilmiş kaftan.
 • Kültür ve şehir turlarına ağırlık vermek isterseniz Nungwi Köy Turu ve Swahili Turu size özel olarak planlanmaktadır.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Zanzibar

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde en geç saat  16.00'de Türk Havayolları kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile Zanzibar uçuşu;  

19.50 - 03.15 +1 İstanbul - Zanzibar uçuşu

2. Gün / Zanzibar

Havalimanına varışımızın ardından, burada bizi bekleyen özel araçlarımızla otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele varışın ardından giriş işlemleri ve odalara yerleşme Odalara yerleşmenin ardından dinlenmek için serbest zaman.

Kısa bir dinlenmenin ardından dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Şehir ve Baharat Turu'na katılabilirsiniz. Baharat turumuzda Zanzibar’ın en ünlü baharat çiftliklerinden birine gidiyoruz. Zanzibar ilk baharat üretimine 1800’lerde Umman Sultanı’nın zencefil üretimi emrini vermesiyle başlıyor. Yüzyılın ortalarında dünyanın en büyük baharat üreticisi haline gelmiş. Zanzibar Adası o günlerden itibaren Baharat Adası olarak anılmaya başlıyor. Burada baharatların aslında hiç bilmediğiniz halleriyle karşılaşıp, onların sofranıza gelmeden önce aslında nasıl bitkiler olduklarını yakından deneyimleyeceksiniz. Aynı zamanda bu baharatların özelliklerini, aslında hangi tür yemeklerle kullanmamız gerektiği konusunda baharatlara dair gerçekleri öğreniyoruz. Hatta isterseniz bu baharatları tatma şansınız bile olabiliyor. Bu dolu dolu geçen günün ardından otelimize dönüş için harekete geçiyoruz. Sonrasında otele varış ve akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün / Zanzibar

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen Jozani Milli Parkı ve Yunus Turu’na doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem doğası ve çeşitli canlılara yaptığı ev sahipliğiyle dünya mirası listesinde olan Jazoni Milli Parkı’nda daha önce görmediğiniz birbirinden farklı hayvan ve bitkileri doğal ortamlarında görme ve hatta burada soyu tükenmekte olduğu için koruma altına alınan Zanzibar Kızıl Colobus Maymunları ile tanışma fırsatı yakalıyoruz. Bu ormandaki gezimizden sonra yunuslarla buluşmamız için yola koyuluyoruz. Geleneksel Zanzibar yelkenleriyle Kızımkazı Balıkçı Köyü'nde yunusları keşfe çıkıyoruz. Biraz açıldıktan sonra yunuslar da bize katılıyor. Etrafınızı saran onlarca yunus size unutamayacağınız dakikalar yaşatacak. Bu turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 


4. Gün / Zanzibar

Zanzibar’da yeni bir günle beraber otelimizde alacağımız kahvaltılarımızın ardından, dileyen misafirlerimizle beraber ekstra olarak düzenlenen Mavi Safari Turu için yola çıkıyoruz. Tüm gün süren bu turumuzda su altı doğasının eşsiz güzelliği bizi büyüsü altına alıyor. Teknemizle beraber şnorkel için en uygun yere konumlanıp isteyene yüzmenin keyfini çıkarması için, isteyene ise su altının renkli dünyasını keşfetmesi için fırsatlar sunuluyor. Öğle yemeğimizde deniz ürünleri ve tropikal meyve suları içeren yöresel yemeklerle günümüzü tatlandırıp ardından mavi sulara geri dönüyoruz. Bu sıra dışı doğa turumuzun ardından konaklamak üzere otelimize doğru yola koyuluyoruz. Geceleme otelimizde.


5. Gün / Zanzibar

Sabah kahvaltısının ardından, arzu eden misafirlerimizle beraber ekstra olarak düzelenen Nungwi Köy Turu’na çıkıyoruz. Bölgenin en kuzeyinde yer alan bu küçük balıkçı köyü, turkuaz denizi ve mercan kayalıkları ile bizi huzura davet ediyor. Ayrıca burada Hint Okyanusu’nda oluşan 'gel-git'leri gözlemlemek de günümüze farklı bir heyecan katıyor. Yaklaşık 300-400 metre çekilen deniz ve bunun altında gizlenen, ortaya çıkmış bembeyaz kumlar, bu kumların arasında ara sıra parlayan deniz kabuklarıyla yarattığı görsel şölen herkesi büyüleyecek. Tabi ki bunun yanında burada çekilen denizle beraber kumların arasında kalmış rengârenk denizyıldızlarını görme şansı da doğuyor. Bu harika doğa olayı hem izlemek hem fotoğraflamak için bize unutulmayacak anlar sunuyor. Buradaki gezimizin ardından yavaştan harekete geçerek otelimize doğru yola koyuluyoruz. Geceleme otelimizde. 

6. Gün / Zanzibar

Otelimizde alacağımız  kahvaltıdan sonra ekstra olan Swahili Turu için dileyen misafirlerimizle buluşup, yola çıkıyoruz. Zanzibar’da şehrin en önemli merkezi olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren bölge Stone Town; Swahili Kültürü'nü yansıtan özgün yapıları ve dar sokaklarıyla geçmişten bugüne sultanların ve ileri gelenlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bu kadar popüler bir bölge olmasının yanında, burada bir yanda Sultan Sarayı’nı görebiliyorken, diğer yanda köle pazarına rastlıyoruz. Şehrin kültürünü ortaya koyan sokaklarda gezinirken, Arap Kalesi, Katedral, Fredy Mercury’nin evi, şehir meydanı ve balık pazarı gibi şehrin dokusunu anlatan önemli noktaları görme fırsatı yakalıyoruz. Bu gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize doğru harekete geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün / Zanzibar -İstanbul

Sabaha karşı İstanbul uçuşu için özel araçlarımızla havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava yolları ile İstanbul uçuşu;

04.00 - 12.55 Zanzibar - İstanbul uçuşu

Galeri

 • Kuş bakışı turkuaz deniz yeşil bir doğa bembeyaz bir sahil, Nungwi, Zanzibar
 • Karşı karşıya dama oynayan Afrikalı iki çocuk
 • Şeffaf suyun içerinde görünen bir kaç tane kırmızı deniz yıldızı
 • Turkuza bir eniz ve sahilde doğal dal parçalarından yapılmış şemsiyeler
 • Gün batımında denizin ortasında siyah görünen balıkçı teknesi
 • Masmavi okyanus
 • Zanzibar Stıne Town'da dükkanın dışına asılmış hediyelik eşyalar
 • Deniz kenarında kuş bakışı evlerin çatılarının göründüğü Stone Town

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Paketi1490 $1490 $690 $1290 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Zanzibar - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Zanzibar'da 5 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar.) 
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar