Sıra Dışı Ülke Hindistan'a Mistik Bir Yolculuk...

Hindistan kendine özgü festivalleri, renkli kimliği, ilginç yaşam tarzı ve eşsiz doğası ile her yıl milyonlarca turisti kendine çekmektedir. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan Delhi, Agra, Jaipur, Varanasi gibi daha birçok renkli ve mistik şehirleri keşfetmek için erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek hayalinizdeki Hindistan tatilini gerçekleştirmeniz artık mümkün.

Türk Havayolları 15-11-2024 3290 $

Nepal - Hindistan

Nepal ile başlayıp Hindistan'da biten mistik bir yolculuk
5* otellerde tüm turlar ve yemekler dahil
TURUMUZ DOLMUŞTUR
Detayları İncele
Türk Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 3090 $ dan Başlayan Fiyatlarla

Hindistan - Nepal

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden olan Hindistan'dan, barışçıl bir dünyaya sahip bir halkın yaşadığı Nepal'e mistik bir yolculuk!
Detayları İncele

Hindistan Turları

Hindistan ya da resmi adıyla Hindistan Cumhuriyeti, Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanına ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan Hindistan geniş yüz ölçümünün içinde barındırdığı birçok bölge ve kabalık nüfusu ile dikkat çekmektedir. Büyük imparatorlukların yer aldığı bölge olan Hint Yarımadası, uzun tarihi boyunca ticari ve kültürel zenginliği ile biliniyordu. Dört tane önemli dünya dinleri olan Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizmin doğum yeri olmasıyla nedeniyle farklı inanışları ve kültürleri bir arada topladı. Yurt dışı tatilinizi Hindistan'da geçirmeyi düşünüyorsanız kendine özgü birçok şehri bir arada görebileceğiniz Hindistan turlarını tercih edebilirsiniz. Bu turlarda Hintlilerin yerel kültürünü ve şehir hayatını yansıtan Delhi'yi, Tac Mahal ve Agra Kalesi'ne ev sahipliği yapan kültürel öneme sahip Agra', 'Pembe Şehir' olarak da bilinen mimari öneme sahip Jaipur'u, 7 kutsal şehirden biri  olan Varanasi'yi profesyonel rehberler eşliğinde gezebilirsiniz. 

Hindistan Turları Fiyatları 2024

Kültürel ve dinsel farklılıklarıyla sıra dışı bir ülke olan Hindistan'a uzunca bir uçuştan sonra ulaşılabiliyor. Yurt dışı kültür turlarında görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alan Hindistan'a her yıl binlerce turist gelmektedir. Hindistan'da farklı dinlere ve kültürlere sahip olan birbirinden renkli insanların yaşamlarını gözlemleyebilir, Hint mutfağına özgü eşsiz baharatlar ve soslardan yapılan yemekleri deneyimleyebilirsiniz. İhtişamlı yapıların olduğu Hindistan'da hüzünlü hikayesi ile Agra Kalesi'ni, büyük bir aşkın sembolü olan Tac Mahal'i, Hindular tarafından kutsal sayılan mistik Ganj Nehri'ni gezebilirsiniz. Hindistan'ı tam anlamıyla görebileceğiniz tüm turların dahil olduğu uygun fiyatlı paket turları tercih edebilirsiniz. Bu paket turların içine uçak biletleri, oteller, gurme restoranlarda alınacak yemekler, gezi turları ve profesyonel rehberlik hizmeti dahil olmaktadır.

Hindistan'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Hindistan'da her biri muhteşem mimariye sahip birçok kale ve saray bulunmaktadır. Büyük bir aşkın eseri olarak bilinen yapımı tam 22 yıl süren Hindistan denince ilk akla gelen Tac Mahal muhteşem mimarisi ile gören herkesi büyülemektedir. Bir zamanlar büyük Babür İmparatorluğu'nun başkenti Agra'da yer alan Unesco tarafından bir Dünya Mirası olarak kabul edilen Hindistan'ın en önemli kalesi olan Agra Kalesi, içinde yer alan sarayların haricinde pazarları ile yerel halkın günlük yaşamlarını da yansıtan bir yerdir. Rajput mimarisinin en güzel örneği Jaipur'un incisi Amber Kalesi'dir. Kalenin bulunduğu tepeye fil veya jip ile çıkılmaktadır. Kale içerisinde aynalı salon olarak bilinen Sheesh Mahal, Jai Mahal bulunmaktadır. Hinduların hacı oldukları en popüler noktalardan biri olan Varanasi şehri, Hindistan'ın 7 kutsal şehrinden biridir. Hinduizm inanışına göre burada ölerek külleri yakılan bir kişi, doğum-ölüm döngüsünden çıkarak kurtuluşa ermektedir. Yüzlerce insanın gün batımında seyretmeye geldiği Ganj Nehri kıyısında ruhani ve etkileyici Aarti Gösterisi yapılmaktadır. Delhi'de bulunan etkileyici mimarisi ile  Akshardam Tapınağı ülkenin en güzel tapınaklarından biridir. Eski ve Yeni Delhi’olarak ikiye ayrılan şehrin Eski Delhi kısmı, Babür İmparatorluğu'nun en gösterişli kale ve sarayı olan Kızıl Kale’ye, büyük Babür İmparatorluğu'nun son büyük eseri Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescid'e, alışveriş merkezi olan Chandni Chowk’a ev sahipliği yapmaktadır. 1920 lerde İngilizler tarafından tasarlanıp inşa edilmiş olan Yeni Delhi geniş bulvarları, etkileyici hükümet binaları, yeşil parkları ve bahçeleri ile Eski Delhi’den farklı bir görüntüye sahiptir. Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olarak bilinen Qutub Minar, savaş anıtı kemeri olan Hint Kapısı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Parlamento Binası, diplomatik yerleşim bölgesi ve Delhi’nin ana ticari merkezi görülmesi gereken yerler arasındadır.