Sri Lanka - Maldivler

Kandalama - Kandy - Colombo - Maldivler

10 yıldır keyif ve güvenle gerçekleştirdiğimiz Sri Lanka Maldivler gezimizde doğaya, yeşile ve maviye doyacaksınız. Her mevsim yemyeşil ormanları, kilometrelerce uzanan sahilleri, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Sigiriya kayalıkları, Kandy şehri, tadabileceğiniz en kaliteli çaylardan olan meşhur Seylan çayının yetiştiği tepelerden ayrılmak istemeyeceksiniz. Gezimiz sonunda ise bir başka harikalar diyarı olan Maldivler’de kendinizi şımartmak serbest. Bu rengârenk maceraya doyamayacaksınız.

Turun Artıları

 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Sri Lanka'da kültür turu yapabilir, Maldivler'de deniz, kum ve güneşin tadını çıkartarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
 • Bembeyaz kumsalları, berrak denizi, romantik gün batımları ve inanılmaz mercan resiflerine hayran kalacağınız stresten uzak izole bir tatil yapma fırsatı.
 • Dilerseniz Male Shopping Turu'nda Male'nin en işlek caddelerinde gezebilir, Mavi Safari Turu ile eşsiz su altı dünyasını keşfedebilirsiniz.
 • Pinnawala Fil Yetimhanesi'ni ziyaret ederek çok sayıda fili yakından görme şansını yakalayabilirsiniz.
 • Sri Lanka'da dünyanın en iyi çayını, üretildiği fabrikanın önünde yemyeşil çay tarlalarını seyrederek yudumlama keyfi.
 • Vadiden 180 metre yükseklikte olan Sigiriya Kayalığı'na merdivenlerle çıkarken gizemli bir yolculuk yapma şansı.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Colombo

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde 16:00’da Qatar Havayolları Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben QR tarifeli seferiyle Doha aktarmalı Colombo uçuşu;

18:40 – 23:45 Istanbul  – Doha uçuşu


2. Gün / Colombo - Pinnawala - Kandalama

Sri Lanka'ya varışımızın ardından havalimanından alınarak çok sayıda filin yakından görülmesini sağlayacak olan Pinnawala Fil Yetimhanesi'ni ziyarete gidiyoruz. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerinde. Sonrasında yaklaşık 3-4 saatlik bir araç yolculuğu ile Kandalama’daki otelimize varıyoruz. Check in işlemleri sonrası yol yorgunluğunu atabilmeniz için verilen dinlenmenin sonrasında otelde akşam yemeğimizi alıyoruz ve ardından geceleme otelimizde.

3. Gün / Kandalama - Sigiriya - Dambulla - Kandalama

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyaca meşhur Sigiriya Kayalığı'nı keşfe çıkıyoruz. 5. Yüzyılda inşa edilen ''Gökyüzü'ndeki Şato"ya zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka Adası'ndaki en inanılmaz doğa güzelliğini oluşturuyor. Şatoya çıkan merdivenlerde Sinhala Etniği'nin tarih öncesinden kalma çizimlerinden günümüze ulaşan son örnekleri görmek mümkün. 

Öğleden sonra ise Dambulla Mağara tapınaklarını görmeye gidiyoruz. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara, kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş. Budizm imgeleriyle dolu tapınaklarda 150 adet budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli de ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  

4. Gün / Kandalama - Matale - Kandy

Kahvaltıdan sonra yol üzerinde Matale Baharat Bahçeleri' nin ve bir Batik Fabrikası'nın da gezileceği keyifli bir yolculuk ile Kandy Şehri'ne doğru yola çıkıyoruz. Bir vadinin içinde bulunan Kandy Şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Kralları'nın son başkentidir. Burada Kandy Çarşısı, göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezi ziyaret edildikten sonra şehri budistler için kutsal kılan "Buda'nın dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağı geziliyor. Akabinde keyifli bir kültürel şova tanıklık ettikten sonra Kandy'deki otelimize check in yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün / Kandy - Peradeniya - Colombo

Kahvaltıdan sonra Kandy yakınındaki Sinhala Kralı tarafından yaptırılıp İngilizler tarafından genişletilmiş olan Peradeniya Botanik Bahçelerini gezme fırsatı bulunuyor. 147 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan bu bahçenin en etkileyici köşesi orkide evidir. 5000 değişik türde ağaç, bitki ve sarmaşığı görme imkanı veren bu bahçenin keyfini çıkartıyoruz.

Botanik bahçesi turumuzun ardından Sri Lanka'nın en büyük şehri ve eski başkenti Colombo’ya doğru yola çıkıyoruz. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle gitgide büyüyerek bugünkü halini almış. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkün. 100 yıllık saat kulesi, Pettah Çarşısı, Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülmesi gereken yerler arasında. Gezi bitiminde alışveriş için yeterli süre ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme Colombo'daki otelimizde.

6. Gün / Colombo - Maldivler

Kahvaltıdan sonra otelimizden check out işlemimizi yaparak oldukça yakın olan havalimanına transfer ediliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından dünya üzerinde cennetten bir köşe olan Maldivler'e uçacağız.

07:20 - 08:15 Colombo - Male

Male Havalimanı'na inişimizin ardından sürat motoruyla Resort'umuzun bulunduğu adaya geçiyoruz. Otelimize check in işlemlerimizden sonra muhteşem huzurun ve dinginliğin tadını çıkaracağız.  Adada yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

7. Gün / Maldivler

Kahvaltının ardından günümüz otelin imkanlarından yararlanmak ve güneşin, denizin, kumsalın tadını çıkarabilmek için serbest bırakılmıştır. Dileyen misafirlerimiz otelin deneyimli kadrosu tarafından ekstra olarak düzenlenen dalış, balık avı ve ada turlarından birine katılabilir veya ekstra Spa - Masaj hizmetlerinin keyfini çıkarabilirler. Adada yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

8. Gün / Maldivler

Kahvaltının ardından günümüz otelin imkanlarından yararlanmak ve güneşin, denizin, kumsalın tadını çıkarabilmek için serbest bırakılmıştır. Dileyen misafirlerimiz otelin deneyimli kadrosu tarafından ekstra olarak düzenlenen dalış, balık avı ve ada turlarından birine katılabilir veya ekstra Spa - Masaj hizmetlerinin keyfini çıkarabilirler. Adada yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

9. Gün / Maldivler - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Qatar Havayolları tarifeli seferimizle Doha aktarmalı olarak İstanbul’a dönmek için havalimanına transfer ediliyoruz.

09:00 - 11:45   Male - Doha Uçuşu

13:30 - 17:20 Doha - Istanbul Uçuşu   


Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2890 $2890 $1390 $2690 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Havayolları ile İstanbul - Colombo, Male - İstanbul, Sri Lanka Airlines ile Colombo - Male ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Kandalama'da 2 gece, Kandy’de 1 gece, Colombo'da 1 gece ve Maldivlerde 3 gece, iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 7 akşam yemeği)
 • Sürat motoru ile havalimanı - Maldivler Resort - havalimanı transferi
 • Klimalı araçlarda tüm Sri Lanka transferleri
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Programda yazan tüm müze girişleri
 • Programda yazan tüm geziler
 • Sri Lanka'da profesyonel yerel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Sri Lanka giriş ücreti 
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar