Singapur - Phuket - Bangkok

Singapur - Phuket - Bangkok

20 yıldır keyifle gerçekleştirdiğimiz Uzakdoğu'nun muhteşem bir üçlemesinin olduğu turumuzda deniz, güneş, kum ve Uzakdoğu kültürü başrolde olacak. Phuket’te denizin ve eğlencenin tadını çıkarırken Bangkok ve Singapur’da Güneydoğu Asya’nın birbirinden çok farklı iki başkentini keşfedeceksiniz.

Turun Artıları

 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Paketlerimize; uçak biletleri, otel konaklamaları, havalimanı transferleri, tüm vergiler ve yerel rehberlik hizmeti dahildir.
 • Uzakdoğu'nun en popüler üç destinasyonunu görme fırsatı.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Muhteşem ada manzarası sunan teleferik yolculuğuyla Sentosa Adası Turu'na katılarak tema parklarında adrenalin dolu eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.
 • Yeşilin ve mavinin buluştuğu Phi Phi Adaları Turu'nda berrak sulara kendinizi bırakarak anın tadını çıkarabilirsiniz.  
 • James Bond Adası Turu ile en güzel doğa fotoğraflarını çekebilir, yarasaların yaşadığı gizemli mağaralardan geçerek yolculuk yapabilirsiniz.
 • Bangkok Kanal Turu ile yerel halkın yaşamına tanıklık edebilir, Yüzen Çarşı Turu'nda Tayland’a özgü yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz.
 • Bangkok Şehir Turu ile şehrin en büyük anıtı Yatan Buda (Wat Pho) ile Altın Buda (Wat Traimit) heykellerini görme şansı.
 • Gezi Programı

  1. Gün / İstanbul - Singapur

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, 10:30'da Singapur Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur uçuşu;

  13:00 - 05:00+1 İstanbul - Singapur uçuşu

  2. Gün / Singapur

  Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Otele geldikten sonra odalara yerleşme işleminin ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Sentosa Adası Turu için buluşuyoruz. Singapur’a bir köprüyle bağlı olan bu adaya, akıllarda kalacak teleferik yolculuğumuz sonunda ulaşmış oluyoruz. İngilizlerin askeri üs olarak kullandığı bu ada, bugünlerde Singapur’un en büyük eğlence merkezlerinin başında geliyor. İçinde tematik parklar, plajlar, spor alanları, doğal parklar, su altı akvaryumları ve eğlence merkezleri bulunan bu ada, size huzur, eğlence ve adrenalini bir arada sunuyor. Kelebek Parkı & Böcek Krallığı, 250’den fazla tür barındıran Su Altı Dünyası Akvaryumu, Pembe Yunus Gösterileri gözden kaçırılmaması gereken gösterilerin başında geliyor. Sentosa Adası’nın bize sunduğu güzelliklerin ardından toplanıp otelimize doğru dönüyoruz.

  3. Gün / Singapur - Phuket

  Otelde yaptığımız kahvaltının ardından, otelden ayrılmak üzere toplanıp Phuket uçuşu için havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

  13:20 - 14:10 Singapur - Phuket uçuşu

  Phuket Havalimanı’na indiğimizde bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru yol alıyoruz. Odalara yerleşme işlemleri sonrasında ister otel imkanlarından yararlanıp dinlenerek, ister bu yeni adayı gezip keşfederek dilediğince değerlendirebilmeleri için serbest zaman olarak misafirlerimizi yalnız bırakıyoruz.

  4. Gün / Phuket

  Phuket’te yeni bir günle beraber, kahvaltımızın ardından, arzu eden katılımcılarla ekstra olarak düzenlediğimiz, bir başka doğa harikası olan Phi Phi Adaları Turu için yüksek sürat teknemizle yola koyuluyoruz. Phi phi Don ve Phi Phi Leh adında iki farklı adadan oluşan bu adalar grubu önceleri maceracı turistlerin uğradığı ıssız bir noktayken, Phi Phi Leh’te Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin çekimleriyle ün kazanarak, yoğun ilgi gören bir bölge halini aldı. Mavinin tonlarından oluşan eşsiz denizi ve bembeyaz sıcak kumlarıyla sizi huzura davet eden bu adaya olan turumuzda ilk durağımız Phi Phi Leh oluyor. Burada doğallığıyla büyüsü altına alan berrak denizin tadını çıkaracaksınız. Ardından tekrar motorumuza binip Korsan Mağarası ve Maymun Plajı’ndan geçerek Phi Phi Don’u ziyaret ediyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi de burada yedikten sonra eğer vaktimiz kalırsa yumurta adası anlamına gelen Koh Kai Adası'na uğruyoruz. Yolculuğumuz boyunca şnorkel için uygun alanlarda mola verip su altının eşsiz dünyasına keşfe çıkma şansını yakalayacaksınız. Bu ada turu aynı zamanda bize bu doğa mucizelerini rahatça fotoğraflayabileceğimiz birçok fırsat sağlıyor. Burada da denizin tadını çıkardıktan sonra konaklama için otelimize dönüyoruz.

  5. Gün / Phuket

  Kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün ekstra olan James Bond Adası Turu için dileyen misafirlerle harekete geçiyoruz. Fakat yol üzerinde öncelikle adı Maymunlar Tapınağı adı verilen Wat Suvannakuha Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Büyük bir mağaranın içine yerleştirilmiş ihtişamlı buda heykellerinin olduğu bu tapınak adından da anlaşıldığı üzere maymunların yaşam alanı haline gelmiş bir yer. Gelen ziyaretçilerin beslemesine ve ilgisine alışık olan bu maymunlar içeriye girişte size eşlik ediyor. Phuket’ten ayrılırken tropik ormanların içinden geçerek Phang Nga’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Körfeze vardığımızda, uzun kuyruklu motorun güvertesinde Phang Nga körfezimizi keşfe çıkıyoruz. “Kelle Şekeri” adı verilen şekilleriyle ilgi çeken kayalar eşliğinde körfezi keşfe çıkıyoruz. Sonrasında, öğle yemeğimiz için yüzen balıkçı köylerinden birinde mola veriyoruz. Dileyen katılımcılarla kanolara binerek mangrov ormanları arasında çevre mağaraları keşfe çıkıyoruz. Bu etkileyici atmosferde gerçekleşen gezimizin ardından son durağımız James Bond Adası’na rotamızı çeviriyoruz. Önceleri Ko Tapu adıyla bilinen bu ada “The Man With The Golden Gun” adlı James Bond filmiyle kazandığı ünle beraber günümüzde artık James Bond Adası olarak anılmakta. Sahilden 200 m kadar uzakta denizin ortasında ihtişamıyla dimdik duran bu kaya parçası sizlere inanamayacağınız dakikalar yaşatacak. Ayrıca etrafta kolayca rastlayabileceğiniz birbirinden ilginç yapılarıyla yarasalara ev sahipliği yapan irili ufaklı mağaralarla karşılaşıyoruz. Bu etkileyici deneyimlerin ardından dinlenmek üzere otelimize dönüş gerçekleştiriyoruz.

  6. Gün / Phuket - Bangkok

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bangkok uçuşu için havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

  12:15 - 13:30 Phuket - Bangkok uçuşu

  Tayland’ın başkenti Bangkok’a varmış oluyor. Bu şehir içinden geçen Chao Phraya Nehri ve kanallar nedeniyle “Doğu’nun Venedik’i” olarak anılıyor. Bu etkileyici şehri yakından tanıtmak için misafirlerimizle buluşarak ekstra olarak düzenlenecek Bangkok Panoramik Şehir Turu’na doğru yola çıkıyoruz. Bu gezide şehrin en büyük anıtı olan; Yatan Buda (Wat Pho), Altın Buda (Wat Traimit), Demokrasi Meydanı, Parlamento Binası gibi şehirde görülmesi gereken yerleri tanıyoruz. 

  Bangkok Panaromik Şehir Turu'nun ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Bangkok Kanal Turu için yola çıkıyoruz. Bangkok’un merkezindeki hareketli hayattan ayrılıp, sessiz, sakin ve farklı bir dünyaya adım atmış gibi hissedeceğiniz turumuzda tekne ile kanal boyunca geziyoruz. Su üzerine kurulmuş evleri, balkonlarda asılı kıyafetleri, leğende çocuklarını yıkayan anneleri, beton zeminde oyun oynayan çocukları, balık tutan adamları, sofralarını kurmuş yemek yiyen aileleri yakından görebileceğiniz ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınıza eminiz. Bu turun ardından misafirlerimizle dinlenmek için otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

  7. Gün / Bangkok

  Kahvaltımızı yaptıktan sonra isteyen katılımcılarımızla beraber ekstra olan Yüzen Çarşı Turu için buluşuyoruz. Teknelerle ulaşacağımız bu ünlü çarşı, sabah saatlerinden öğleye kadar açık olduğundan hemen harekete geçiyoruz. Su kanalları arasına kurulan farklı ve etkileyici köylerin içinden teknemizle geçerek Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Burada kendi kanolarına ve nehir kenarına konumlanmış her çeşit ürünü bulabileceğiniz satıcılar sizi farklı bir kültürle tanışacak. Nehir üzerinde yüzen bu renk cümbüşünü fotoğraf çekmek için fazlasıyla ilgi gören bir bölge. Aynı zamanda yöresel yiyeceklerden, tay sanatını yansıtan hediyelik eşyalara kadar alışveriş için aradığımız her ürüne ulaşabiliyoruz. Bu turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz

  Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Gece Pazarı Turu’na başlıyoruz. Akşam saat 7’den sonra açılan, iki ana cadde üzerinde yer alan, 150-200 metrelik bu pazarda; saatten çantaya, kıyafetten kozmetiğe aklınıza gelen her markanın taklit ürünü bulunuyor. Ayrıca Tayland ve Çin kültürüne ait ürünleri de bu pazarlarda bulabilirsiniz. Bu tur sırasında bilmemiz gereken en önemli şey fazlasıyla pahalı satılan bu ürünlerin üzerinde büyük bir pazarlık payının olması. Bu sebepten alışveriş yaparken sıkı bir pazarlık yapmayı unutmamamız gerekiyor. Bu turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

  8. Gün / Bangkok - İstanbul

  Sabah kahvaltısının ardından, buradaki son günümüzü misafirlerimizin dilediğince zaman geçirmeleri için, uçuş saatine kadar serbest zaman olarak ayırıyoruz. Bugüne kadar artık iyice tanıdığımız bu şehirde, bu zamanınızı ister gezinerek, isterseniz alışveriş seçenekleriyle değerlendirebilirsiniz. Daha sonrasında havalimanına transfer ve bilet, pasaport işlemlerinin ardından Singapur aktarmalı İstanbul uçuşu;

  21:00 - 00:25 Bangkok Singapur uçuşu

  01:45 - 07:45 +1 Singapur İstanbul uçuşu

  Galeri

  Fiyatlar


  Paketİki Kişilik
  Odada Kişi
  Başı Tur Fiyat
  3.Kişi/Ek
  Yatak
  Tek Kişilik
  Oda Farkı
  2-12 Yaş
  Çocuk Fiyatı
  Tur Bedeli (USD)1590 $1590 $790 $1390 $

  Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

  Genel Şartlar

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • ​​​​​Singapur Havayolları ile İstanbul - Singapur - Phuket ve Bangkok - İstanbul, yerel havayollarıyla Phuket - Bangkok ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Singapur'da 1 gece, Phuket'de 3 gece ve Bangkok'da 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
  • Tüm kahvaltılar
  • Havalimanı vergileri
  • Klimalı araçlarda tüm transferler
  • Acente mesleki sorumluluk sigortası
  • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı 
  • Kişisel harcamalar
  • Ekstra turlar
  • Tayland zorunlu seyahat sağlık sigortası
  • Seyahat Güvence Paketi 
  • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
  • Fazla bagaj ücretleri

  Önemli

  • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
  • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
  • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
  • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
  • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
  • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
  • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
  • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
  • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
  • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
  • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
  • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
  • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
  • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

  Ekstra Turlar