Myanmar

Yangon - Bagan - Mandalay - Heho - Inle

Görkemli bir tarih, gizemli bir ülke; Myanmar’ın sırlarını bu turumuzda beraber çözeceğiz. Gezimize 2500 sene önce yapılan görkemli tapınakları görebileceğimiz başkent Yangon ile başlıyoruz. Ayerwaddy nehrinin kenarına kurulmuş mistik kent Bagan, Myanmar'ın en büyük ikinci şehri ve son kraliyet başkenti olan Mandalay sonraki duraklarımız. Ardından bu etkileyici seyahati Myanmar'ın ikinci büyük gölü olan ve hayatın su üzerinde sürüp gittiği Inle’de sonlandıracağız.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Budizmin mistik kenti Bagan'da gün batımını izlemek.
 • Dünyanın en uzun tik ağacı köprüsü olan U bein köprüsünde gezme fırsatı.
 • Myanmar'ın ikinci büyük gölü olan Inle üzerinde çıkacağımız tekne turuyla yüzen köyleri görebilirsiniz.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği gurme restorantlarda alınacak öğle ve akşam yemekleri. Myanmar mutfağından nefis ve doyurucu menüleri alırken Türk damak tadına da uygunluğuna şahit olacaksınız.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Yangon

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 10.30'da Singapur Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Yangon uçuşu;

13:30 - 05:00     İstanbul - Singapur uçuşu
07:55- 09:20      Singapur - Yangon uçuşu

2. Gün / Yangon

Havalimanında bizi bekleyen özel araçlarımızla karşılandıktan sonra Scott Market olarak da bilinen Bogyoke Aung San'ı geziyoruz. Gezimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra otele transfer ve yerleşme.

Öğleden sonra kısa bir dinlenmenin ardından Yangon nehrinin kıyısındaki Strand Yolu'nda bir yürüyüşe çıkarak gemilerin Delta içindeki Pathein'e gidişini izliyoruz. Kısa bir araç yolculuğuyla Çin mahallesine gideceğiz ve koloni dönemi binalarında fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam 100 metre yüksekliği olan meşhur Shwedagon pagodasını ziyaret edeceğiz. 2500 sene önce yapılan bu görkemli yapıt Buda'nın kutsal emanetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

3. Gün / Yangon - Bagan

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bagan uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz. 

12:30 - 13:50 Yangon - Bagan Uçuşu

Bagan'a varışımızın ardından otelimize transfer ediliyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeğine kadar serbest zaman ve dinlenme. Ayerwaddy nehrinin kenarına kurulmuş bu mistik kent asırlardır Budist tapınaklarına, pagoda ve stupalarına ev sahipliği yapmaktadır. Budist sembolizmlerine sıklıkla rastlanan dini binaları ve kalıntılarıyla Uzak doğu'daki spiritüel mirasın en yoğun gözlemlendiği şehirlerden biridir. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

4. Gün / Bagan

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Myanmar'ın en meşhur pagodalarından biri olan Shwezigon Pagodası gezilecektir. Panoramik nefes kesici bir manzara için Shwesandaw Pagodası ise bir sonraki durağımız olacaktır. 45 metre boyunda olan işleme tarzı dekorasyonlara sahip Htilominlo Tapınağını gezdikten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Kral Kyansitthar tarafından yapılmış olan büyüleyici Ananda Tapınağını gezeceğiz. Myinkaba Lake işlemeciliği atölyesinde üretim aşamalarına şahit olacağız. 

Akşam bir Myanmar klasiği olan günbatımı manzarası izleme noktasına giderek günü tamamlıyoruz. Bu güzel manzarayla kapadığımız yorucu günün arkasından otelimize transfer ediliyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

5. Gün / Bagan - Mandalay

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Mandalay uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

08:15 - 08:45 Bagan - Mandalay Uçuşu

Myanmar'ın en büyük ikinci şehri ve son kraliyet başkenti olan Mandalay'a varışımızın ardından dünyanın en uzun tik ağacı köprüsü olan U bein köprüsünü görmek üzere Amarapura'ya gidiyoruz. Köprü Amarapura'yı Taungthaman Gölünün ortasında bulunan bir adaya bağlamaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra dünyanın en büyük kitabı olarak bilinen Ku Tho Daw pagodasını gezeceğiz. 729 adet mermere yazılı olan budist öğretileri bulunmaktadır. Daha sonra Kral Mindon'un yaşadığı saray kompleksinin bir zamanlar parçası olan Altın Saray Manastırını gezeceğiz. Ardından Mandalay Vadisinden panoramik manzarayla günü sonlandırıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

6. Gün / Mandalay - Inle

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Heho uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

09:10 - 09:45 Mandalay - Heho Uçuşu

Heho, Shan Eyaletinde bulunur ve rakımı 800 metre olması nedeniyle sıcak yaz aylarında sık ziyaret edilen yörelerden biridir. Ahşaptan yapılmış Shwe Yan Pyay Manastırında vereceğimiz bir fotoğraf molasının ardından Nyaung Shwe'ye devam edeceğiz. Birlikte alacağımız öğle yemeğinin ardından kısa bir tekne yolculuğuyla Inle Gölü kenarındaki otelimize ulaşacağız.

Myanmar'ın ikinci büyük gölü olan Inle üzerinde çıkacağımız tekne turunda yüzen köylerde yaşayan Inthar etnik insanlarını ziyaret edeceğiz. Yüzen bahçelerde lotus yapraklarını seyredeceğiz ve Inthar etnik insanlarının ayaklarıyla kayıklarını nasıl sürdüğüne tanıklık edeceğiz. Sonrasında meşhur Phaung Daw Oo Pagodasıyla günü sonlandırıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

7. Gün / Inle

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında kısaca 5-gün pazarı denen pazar alanını ziyaret edeceğiz. Pazar yeri her 5 günde bir sonraki köye kurulmaktadır. Pao etnik insanlarının yaşam tarzını gözlemleyebileceğimiz pazar yerini gezdikten sonra birlikte yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız

Öğleden sonra keyifli bir tekne gezisiyle sulama kanallarının içinden Indein Pagoda kompleksine ulaşacağız. Arkeolojik bu bölgede Shan tipi virane pagodaların vadiden manzaralarını izleyeceğiz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.


8. Gün / Inle - Yangon - İstanbul

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Yangon uçuşumuza kadar serbest zaman. Sonrasında çıkış işlemleri ve havalimanına transfer. 

12:55 - 14:05 Heho - Yangon Uçuşu

Yangon havalimanına varışın ardından bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul uçuşu ve turumuzun sonu.

18:30 - 23:25 Yangon – Singapur Uçuşu
01:45 - 07:45 Singapur – Istanbul Uçuşu


Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Paketi2990 $2990 $699 $2790 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Singapur Havayolları ile Istanbul - Yangon - Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
 • Yerel havayolları ile Yangon - Bagan - Heho - Yangon uçuşları 
 • Yangon'da 1 gece, Bagan'da 2 gece, Mandalay'da 1 gece ve Inle'de 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 5 öğle yemeği ve 6 akşam yemeği)
 • Havalimanı vergileri
 • Klimalı araçlarda tüm transferler 
 • Programda yazan tüm geziler ve müze girişleri
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Myanmar Vizesi 
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.