Hong Kong - Bangkok - Singapur

Hong Kong - Bangkok - Singapur

20 Yıldır keyifle gerçekleştirdiğimiz Uzakdoğu'nun popüler bir üçlemesinin daha olduğu bu turumuzda; Tay kültürünün her yönünü keşfedecek, Hong Kong’un gökdelenlerinden ve yaşayan sokaklarından gözlerinizi ayıramayacak ve küçük ülke ama dev şehir Singapur’un kültür harmanıyla tanışacaksınız. Bangkok’un yüzen çarşıları ve tapınakları, Hong Kong’un farklı boyuta taşıdığı teknolojiyi ve dev yapılarının yanı sıra insan elinin değdiği yemyeşil bahçeler ile Singapur’u görmek istiyorsanız, bu turumuzu kesinlikle tavsiye ederiz.

Turun Artıları

 • Profesyonel bir organizasyon ile kültür turu yapabileceğiniz üç farklı destinasyonun harika kombinasyonu.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Belirtilen ücretlere; uçak biletleri, otel konaklamaları, havalimanı transferleri, tüm vergiler ve yerel rehberlik hizmeti dahildir.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Singapur'da teleferik ile heyecanlı bir yolculukla Sentosa Adası Turu'na katılabilirsiniz.
 • Hong Kong Disneyland Turu ile dünyaca ünlü bu tema parkını keşfedeceksiniz.
 • Bangkok'da Yüzen Çarşı Turu'nda teknelerde her çeşit ürünü bulabileceğiniz ilginç bir alışveriş deneyimi ile farklı bir kültüre şahit olabilirsiniz.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Dubai

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 17.00'da Emirates Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Emirates Havayolları tarifeli seferi ile Dubai aktarmalı Hong Kong uçuşu;  

19.25 - 00.55 +1 İstanbul - Dubai uçuşu


2. Gün / Dubai - Hong Kong

03.20 - 15.25 Dubai - Hong Kong uçuşu

Hong Kong'a varışımızın ardından havalimanından otelimize transfer ediliyoruz. Odalara yerleşmeler gerçekleştikten sonra misafirlerimizin tercihlerine göre dinlenebilmesi, şehri keşfedebilmesi ya da dilediğince otelin imkânlarından yararlanabilmesi için yalnız bırakıyoruz.


3. Gün / Hong Kong

Otelde kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz dünyaca ünlü, eğlencenin adresi Disneyland Turu için yola koyuluyoruz. İçeride birbirinden farklı temalı alanlarda, aklınızı başınızdan alan gösteriler ve oyunlarla karşılaşacaksınız. Tomorrow Land, Main Street, Adventure Land ve Fantasy Land bu alanlardan sadece birkaçı. Bunun yanında belirli saatlerde gerçekleşen ihtişamlı havai fişek gösterileriyle muhteşem bir görsel şölene tanıklık ediyor olacaksınız. Sonrasında heyecanı ve eğlenceyi bir arada yaşadığımız Disneyland’dan dinlenmek için otelimize dönüş için harekete geçiyoruz.

4. Gün / Hong Kong - Bangkok

Hong Kong’da yeni bir günle beraber, kahvaltımızın ardından, isteyen katılımcılarla ekstra olan yarım günlük Hong Kong Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda ziyaret ettiğimiz yerlerden ilki Aberdeen Kasabası. Önceleri İngilizlere ev sahipliği yapan bu küçük sahil kasabası, modern gökdelenlerin arasında Avrupai havasıyla size farklı bir tat sunuyor. Bir sonraki durağımız Stanley Market ise bu kültüre dair görmek istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz kültürel bir çarşı alanı olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında gezimizi 554 metre yüksekliğindeki Victoria Tepesi ile noktalıyoruz. Hong Kong’un en yüksek noktası olan bu yer, gece de gündüz de tüm şehri ayaklarınızın altına sererek muhteşem bir manzara sunuyor. 

Bu turumuzun ardından Bangkok uçuşu için havalimanına transfer için yola çıkıyoruz.

21.50 - 23.45 Hong Kong - Bangkok uçuşu

Bangkok'a varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel araçlarımızla otele transfer ve yerleşme işlemleri gerçekleşiyor.

5. Gün / Bangkok

Otelde kahvaltımızın ardından, Bangkok’daki ilk günümüz için harekete geçiyoruz. Tayland’ın başkenti olan Bangkok’u Chao Phraya Nehri ikiye ayırmaktadır. Bu nehir, şehrin içinden birçok kanal geçişini sağlamaktadır. Bangkok bu yönüyle Venedik’e benzerliğiyle, “Doğu’nun Venedik’i” olarak anılmaktadır. Bu etkileyici şehri yakından tanıtmak için misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Bangkok Panoramik Şehir Turu’na doğru yola çıkıyoruz. Bu gezide şehrin en büyük anıtı olan; Yatan Buda (Wat Pho), Altın Buda (Wat Traimit), Demokrasi Meydanı, Parlamento Binası gibi şehirde görülmesi gereken yerleri tanıyoruz. 

Panoramik Şehir turumuz sonrası dileyen katılımcılarımızla ekstra olarak düzenlediğimiz, farklı bir deneyim olacak Bangkok Kanal Turu’na geçiyoruz. Chao Phraya Nehri'nde akşam saatleri, nehrin iki yanına konumlanmış şehrin yapıtları ve loş ışıkları sizi büyüleyecek. Bir yanda kanal evleri diğer yanda tapınaklarda dua eden keşişler ve nehrin balıkçıları adeta kartpostal manzarası sunuyor. Sakin sular üzerinde uzun kuyruklu kanolarımız süzülürken günün yorgunluğunu atabileceksiniz. Bu turun ardından misafirlerimizle dinlenmek için otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

6. Gün / Bangkok

Kahvaltımızı yaptıktan sonra isteyen katılımcılarımızla beraber ekstra olan Yüzen Çarşı Turu için buluşuyoruz. Teknelerle ulaşacağımız bu ünlü çarşı, sabah saatlerinden öğleye kadar açık olduğundan hemen harekete geçiyoruz. Su kanalları arasına kurulan farklı ve etkileyici köylerin içinden teknemizle geçerek çarşının bulunduğu bölgeye geliyoruz. Burada kendi kanolarına ve nehir kenarına konumlanmış her çeşit ürünü bulabileceğiniz satıcılar sizi farklı bir kültürle tanıştırıyorlar. Nehir üzerinde yüzen bu renk cümbüşü fotoğraf çekmek için fazlasıyla ilgi gören bir bölge. Aynı zamanda yöresel yiyeceklerden, Tay sanatını yansıtan hediyelik eşyalara kadar alışveriş için aradığınız her ürüne ulaşabiliyorsunuz. Bu turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

7. Gün / Bangkok - Singapur

Kahvaltımızdan sonra otelden ayrılarak Singapur yolculuğumuz için havalimanına doğru harekete geçiyoruz.

10.40 - 14.05 Bangkok - Singapur uçuşu

Singapur Havalimanı’na indiğimizde bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru yol alıyoruz. Otele geldikten sonra odalara yerleşme işleminin ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Sentosa Adası Turu için buluşuyoruz. Singapur’a bir köprüyle bağlı olan bu adaya, akıllarda kalacak teleferik yolculuğumuz sonunda ulaşmış oluyoruz. İngilizlerin askeri üs olarak kullandığı bu ada, bugünlerde Singapur’un en büyük eğlence merkezlerinin başında geliyor. İçinde tematik parklar, plajlar, spor alanları, doğal parklar, sualtı akvaryumları ve eğlence merkezleri bulunan bu ada; size huzur, eğlence ve adrenalini bir arada sunuyor. Kelebek Parkı & Böcek Krallığı, 250’den fazla tür barındıran Sualtı Dünyası Akvaryumu, Pembe Yunus Gösterileri gözden kaçırılmaması gereken aktivitelerden birkaçı. Sentosa Adası’nın bize sunduğu güzellikleri yaşadıktan sonra toplanıp otelimize doğru dönüyoruz.

8. Gün / Singapur - İstanbul

Sabah İstanbul’a dönüş için otelden ayrılarak, havalimanına transfer gerçekleşiyor. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayolları'yla Dubai aktarmalı İstanbul uçuşu;

09.40 - 12.55 Singapur - Dubai uçuşu

14.20 - 17.55 Dubai - İstanbul uçuşu

Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2490 $2490 $990 $2290 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ​​​​​EmiratesHavayolları ile İstanbul - Hong Kong, Hong Kong - Bangkok, Singapur - İstanbul, yerel havayollarıyla Bangkok - Singapur ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Hong Kong'da 2 gece, Bangkok'da 3 gece ve Singapur'da 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Havalimanı vergileri
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Tayland zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat Güvence Paketi 
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar