Güney Hindistan - Sri Lanka

Kochi - Allepey - Periyar - Madurai - Kandy - Nuwara Eliya - Kandalama - Colombo

10 yıldır keyif ve güvenle gerçekleştirdiğimiz Güney Hindistan Sri Lanka gezimizde akıllara kazınandan daha modern, daha temiz bir Hindistan ile henüz çok bakir olan Sri Lanka’nın eşsiz doğasına, tepelerine ve çay tarlalarına hayran kalacaksınız. Kochi’den Periyar’a, Madurai’den Colombo’ya uzanan bu yolculukta tartışmasız bölgelerin en iyi 5 yıldızlı otellerinde gündüz yapılan gezilerin tatlı yorgunluğunu atarken, sonraki sabaha daha enerjik ve meraklı uyanacaksınız.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • 5 yıldızlı ve Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama.
 • Tüm baharatları yetiştikleri bitkilerin dalında görebileceğiniz, kokularına ve yeşil hallerine hayran kalacağınız Baharat Bahçelerini gezme fırsatı.
 • Fil Safarisi Turu ile eğitimli fillerle doğanın içinde sessiz, sakin, huzurlu ve aynı zamanda heyecan veren eğlenceli bir tur keyfi yapabilirsiniz.
 • Doğunun Venedik'i olarak adlandırılan Alleppey’de egzotik bir görsel şölen sunan su kanalları arasında tüm gün tekne turu.
 • Sri Lanka'da dünyanın en iyi çayını, üretildiği fabrikanın önünde yemyeşil çay tarlalarını seyrederek yudumlama keyfi.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği gurme restorantlarda alınacak öğle ve akşam yemekleri. Nefis ve doyurucu menüleri alırken Türk damak tadına da uygunluğuna şahit olacaksınız.

Gezi Programı

1. Gün / 22 Kasım / İstanbul - Doha

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 17.30'da Qatar Havayolları kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı Kochi uçuşu;   

19:55 - 23:59   İstanbul - Doha Uçuşu

2. Gün / 23 Kasım / Doha - Kochi

02:20 - 09:40   Doha - Kochi Uçuşu

Havalimanından alınarak otelimize transferimiz yapılıyor. Kısa bir dinlenmenin ardından otelde yenecek öğle yemeği sonrasında Kochi şehir turumuza başlıyoruz. Kochi, Hindistan Yarımadası'nın güneybatı kıyısında bulunan ve nefes kesici, zengin manzaralarıyla “Tanrıların Ülkesi” olarak bilinen Kerala Eyaleti'nin enerjik ve canlı bir şehridir. Mattanchery Sarayı veya diğer adıyla Dutch Sarayı, Yahudi Mahallesi ve Yahudi Sinagogu, St Francis kilisesi, Kochi Kalesi ve buradaki Çin’e özgü balık ağı tesisleri görülmesi gereken yerler arasındadır. Akşam üzeri, büyüleyici Kathakali Klasik Dans Gösterisi'ni izlemek üzere yerel tiyatroya gidilecek ve sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacaktır.

3. Gün / 24 Kasım / Kochi - Alleppey - Kumarakom

Kahvaltıdan sonra doğunun Venedik'i olarak adlandırılan Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz ve oradan bizi beklemekte olan özel teknemize binerek kanallar,nehirler ve göllerle dolu durgun sulardaki muhteşem turumuza başlıyoruz . Teknede alacağımız öğle yemeği sonrasında hem teknenin salon ve güvertesinde dinlenme, hem de yerel halkın bu sulardaki yolculuğu, yüzmesi, balık tutması, yıkanması ve benzeri günlük yaşamlarını gözlemleme deneyiminin tadını çıkartma şansına sahip oluyoruz.  Akşamüstü karaya ayak bastıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor ve akşam yemeği ve geceleme Kumarakom’da.

4. Gün / 25 Kasım / Kumarakom - Periyar

Kahvaltı sonrasında Periyar’a doğru yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyoruz. Varışımızın akabinde otelimizde yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Anakkara Köyü ve civarındaki baharat bahçelerini gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bu köy Hint Hükümeti ve Birleşmiş Milletler Gelişim Programı dahilinde Baharat Turizmi Projesi'nde yer almakta ve turistlere baharat yetiştirilmesi ve toplanmasını gözlemleme açısından ilk elden bir deneyim sunmaktadır. Periyar Baharat Vadisi olarak bilinen bu baharat çiftlikleri, bölgenin hazinesi şeklindedir ve görülmeye değer güzelliktedir. Ardından size doğanın içerisinde eşsiz bir deneyim sunacak olan Fil Safarisi'ne çıkıyoruz. Fil sırtında geçireceğimiz bu eğlenceli aktivite sonrası dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu otelimizin sunduğu ayurveda masajlarının rahatlatıcı etkisiyle üzerlerinden atabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün / 26 Kasım / Periyar - Madurai

Kahvaltının ardından Madurai’a doğru, yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyor ve varış sonrası yenilecek öğle yemeğinden sonra  Madurai Şehri'ni gezmek üzere yola koyuluyoruz. Madurai, Tamil Nadu Eyaleti'nin 3. büyük kenti olmakla birlikte önemli bir endüstri ve eğitim merkezidir. 17. yüzyılda Kral Thirumalai Nayak tarafından yaptırılmış olan ve Dravidian ile İslam Mimarisi'nin bir karışımı şeklindeki Thirumalai Nayak Sarayı ve bir Hindu Tapınağı olan Meenakshi Amman Tapınağı görülmesi gereken yerlerdendir. Turdan sonra alışveriş için de yeterli zaman ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün / 27 Kasım / Madurai - Colombo - Kandy

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra yolumuz üzerinde olan ve son derece renkli görüntülere tanıklık edebileceğimiz yerel çiçek pazarını ziyaret edip ardından Colombo’ya gitmek üzere havalimanına transfer edileceğiz.


12:50 - 13:50 Madurai - Colombo uçuşu

Sri Lanka’ya varış sonrası havalimanından alınarak yaklaşık 3 saat sürecek bir araç yolculuğu ile Sri Lanka’nın eski başkenti Kandy’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk esnasında paket olarak hazırlanmış öğle yemeğimizi yiyerek şehre varışın ardından otelimize check in yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


7. Gün / 28 Kasım / Kandy

Kahvaltıdan sonra bir vadinin içinde bulunan Kandy Şehri'ni araştıracağız. Kandy şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Kralları'nın son başkentidir. Burada Kandy Çarşısı, göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezi ziyaret edildikten sonra, inanılmaz çeşitlilikte ağaç, bitki ve çiçeklere sahip Peradeniya Botanik Bahçeleri'ni dolaşma imkanı bulacağız. Hep birlikte yenen öğle yemeği sonrasında Kandy Şehri'ni budistler için kutsal kılan "Buda'nın dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağını gezeceğiz. Tur bitiminde Sri Lanka kültürünü yansıtan bir kültürel show seyretmeye gidiyoruz. Şovun ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. Gün / 29 Kasım / Kandy - Nuwara Eliya

Kahvaltının ardından canlandırıcı dağ havası ve manzaralarıyla Sri Lanka’nın en popüler tatil beldesi olan  Nuwara Eliya’ya doğru yola çıkılıyor. Yol üzerinde çay plantasyonları ve dünyanın en iyi çayının üretildiği bir çay fabrikası ziyaret ediliyor. Burada çay üretiminin bütün safhalarını gözlemleyip, çayın nasıl sınıflandırıldığına tanık olunacak. Fabrikada saf Ceylon Çayı'nın tadına da baktıktan sonra muhteşem güzellikte bir şelalenin kenarında öğle yemeği yiyoruz. Yemeğin ardından Nuwara Eliya’ya varış sonrası şehir turuna başlanıyor. Nuwara Eliya, dünyanın en iyi kalitedeki çay üretiminin yapıldığı Sri Lanka’nın kalbi durumundadır. Sri Lanka’nın en yüksek dağı Pidurutalagala Dağı (8282 feet) buradadır. Ayrıca Nuwara Eliya, Güney Asya'nın en güzel golf alanlarına sahiptir. Gezinin ardından gecelemek üzere otele yerleşiliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

9. Gün / 30 Kasım / Nuwara Eliya - Matale - Dambulla - Kandalama

Kahvaltıdan sonra yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuk ile Kandalama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Matale Baharat Bahçeleri'ni gezdikten sonra, burada yenen öğle yemeği sonrası milattan önce 1. yüzyıldan kalan Dambulla Mağara Tapınakları'nı görmeye gidilecek. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara, kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş. Budizm imgeleriyle dolu tapınaklarda 150 adet budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli de görmek mümkün. Gezi sonrası gecelemek üzere otele transferimiz gerçekleşmekte. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. Gün / 01 Aralık / Kandalama - Sigiriya - Polonnaruwa - Kandalama

Otelde kahvaltımızın ardından, dünyaca meşhur Sigiriya Kayalığı'nı keşfe çıkılıyor. 5. yüzyılda inşa edilen "Gökyüzündeki Şato"ya zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka Adası'ndaki en inanılmaz doğa güzelliğini oluşturuyor. Şatoya çıkan merdivenlerde Sinhala Etniği'nin tarih öncesinden kalma çizimlerinden günümüze ulaşan son örneklerini görmek mümkün.

Öğle yemeği sonrası bir başka Unesco Dünya Mirası olan Sri Lanka’nın 2. başkenti Polonnaruwa'ya gidiyoruz. 11 ila 13. yüzyıllar arasında Sri Lanka'nın başkentliğini yapan kent'te bu yıllardan kalma Kraliyet Sarayı kalıntılarını, Budha’nın Sinhala taş oymacılığının en iyi örneklerinden olan değişik duruşlardaki harikulade 4 heykelini, kabul holünü, nilüfer havuzunu, Kral Parakramabahu’nun heykelini ve kendisinin yaptırdığı gölü göreceğiz. Shiva Tapınağı, Lankathilake, Watadage, Galoptha ve Kiri Vehera Tapınak Kalıntıları'nı gezeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

11. Gün / 02 Aralık / Kandalama - Pinnawala - Colombo

Kahvaltının ardından başkent Colombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde çok sayıda filin yakından görülmesini sağlayacak olan Pinnawala Fil Yetimhanesi'ni ziyarete gidiliyor. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerinde. Burada nehir manzarası eşliğinde filleri izleyerek öğle yemeğimizi yiyoruz. 

Pinnawala Fil Yetimhanesi'ndeki öğle yemeğimizin ardından tekrar yola çıkarak başkent Colombo'ya varıyoruz. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle gitgide büyüyerek bugünkü halini almış. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkün. Colombo Kalesi, Sea Sokağı, Pettah çarşısı, Kayman Kapısı ve Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülmesi gereken yerler arasında. Gezinin bitiminde otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

12. Gün / 03 Aralık / Colombo - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Qatar Havayolları tarifeli seferimizle Doha aktarmalı olarak Istanbul’a dönmek için havalimanına transfer ediliyoruz.

12:00 - 14:30 Colombo - Doha uçuşu
16:55 - 21:15 Doha - Istanbul uçuşu


Gezi Rotası

Galeri

 • Hindistan Alleppey'de durgun sular üzerinde tekne gezinti
 • Hintli kadına ayurveda masaj yaptıran turist kadın
 • Srilanka Dambulla mağarasının girişindeki tapınak önünde fotoğraf çektiren turist grup
 • Hindistan'da bir hindu tapınağının gökyüzü ile yukardan görünümü
 • Hindis'tan Kochi'de geniş ağlarını denize atıp balık tutan balıkçılar
 • Tören yapan hintli kadınlar
 • Nuwara Eliya'da çay bahçelerinde çay toplayan Sri Lanka'lı kadınlar
 • Pinnawala fil yetimhanesindeki bir kaç fil

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2999 $2999 $899 $2799 $

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Havayolları ile İstanbul - Kochi, Colombo - İstanbul ekonomi sınıfı uçuş
 • Yerel havayolları ile Madurai - Colombo ekonomi sınıfı uçuş
 • 5* Crown Plaza Hotel Kochi'de 1 gece, 5* The Zuri Kumarakom'da 1 gece, 5* Spice Village Periyar'da 1 gece, 5* Heritage Madurai'de 1 gece, 5* Earl's Regency Hotel Kandy'de 2 gece, 5* Grand Hotel Nuwara Eliya'da 1 gece, 5* Heritance Kandalama'da 2 gece, 5* Cinnamon Lakeside Hotel Colombo'da 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 10 öğle yemeği ve 10 akşam yemeği)
 • Programda yazan tüm müze girişleri
 • Programda yazan tüm  geziler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Hindistan vize ücreti 
 • Sri Lanka giriş ücreti 
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)

 

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.