Bangkok - Phuket - Singapur

Bangkok-Phuket-Singapur

20 Yıldır keyifle gerçekleştirdiğimiz Uzakdoğunun muhteşem bir üçlemesinin olduğu turumuzda deniz, güneş, kum ve Uzakdoğu kültürü başrolde olacak. Phuket’te denizin ve eğlencenin tadını çıkarırken Bangkok ve Singapur’da Güneydoğu Asya’nın birbirinden çok farklı iki başkentini keşfedeceksiniz.

Turun Artıları

 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Hem kültür turu yapabilir, hem de deniz, kum ve güneşin keyfine varabilirsiniz.
 • Bangkok'ta Kanal Turu ile yerel halkın yaşamına tanıklık edip, Yüzen Çarşı Turu ile renkler cümbüşünde alışveriş yapabilirsiniz.
 • Phuket'te mavinin ve yeşilin eşsiz tonlarına hayran kalacağınız Phi Phi Adaları Turunun tadını çıkartabilir, James Bond Adası Turu ile irili ufaklı mağaraların içlerinden geçerken yarasaları görebilir, Tayland kültürü ve doğasını konu alan FantaSea Show Turu ile kendinizi bambaşka bir gezegende hissedebilirsiniz.
 • Teleferik ile düzenlenen Sentosa Adası Turu’na katılarak yukarıdan adanın manzarasına doyamayacağınız gibi su altı dünyasını ve akvaryumlarını da keşfedebilirsiniz.
 • Bangkok Panoramik Şehir Turu , Phuket Panoramik Ada turu ve  Singapur Panoramik Şehir Turu ise fiyata dahildir.
 • Tüm tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti. 

 • Gezi Programı

  1. Gün / 30 Nisan / İstanbul - Singapur

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 10.00'da Singapur Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı Bangkok uçuşu;  

  13:30 – 05:00 İstanbul - Singapur uçuşu


  2. Gün / 01 Mayıs / Singapur - Bangkok

  07:10 – 08:35 Singapur - Bangkok uçuşu

  Havalimanına varışımızın ardından bu etkileyici şehri yakından tanımak için bizi bekleyen araçlarımızla direkt olarak Bangkok Panoramik Şehir Turu’na doğru yola çıkıyoruz. Tayland’ın başkenti olan Bangkok’u Chao Phraya Nehri ikiye ayırıyor. Bu nehir, şehrin içinden birçok kanal geçişini sağlıyor. Bu yönleriyle, Venedik’e benzerliğinden dolayı Bangkok, “Doğu’nun Venedik’i” olarak anılmakta. Bu büyüleyici şehir gezimizde, şehrin en büyük anıtı olan; Yatan Buda (Wat Pho), Altın Buda (Wat Traimit), demokrasi meydanı, parlamento binası gibi şehirde görülmesi gereken önemli yerleri tanıyoruz. Tur bitiminde otelimize doğru harekete geçiyoruz. 

  Otele yerleşme işlemlerinin ardından akşam dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Gece Pazarı Turu’na katılıyoruz. Pazarlarıyla meşhur Bangkok’un, en çok bilinen Gece Pazarı Patbong’u keşfe çıkıyoruz. Akşam saat 7’den sonra açılan, iki ana cadde üzerinde yer alan, 150-200 metrelik bu pazarda; saatten çantaya, kıyafetten kozmetiğe aklınıza gelen her markanın taklit ürününü burada bulunuyor. Ayrıca Tayland ve Çin kültürüne ait ürünleri de bu pazarlarda bulabilirsiniz. Bu tur sırasında bilmemiz gereken en önemli şey fazlasıyla pahalı satılan bu ürünlerin üzerinde büyük bir pazarlık payının olması. Bu sebepten alışveriş yaparken sıkı bir pazarlık yapmayı unutmamamız gerekiyor. Bu turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz

  3. Gün / 02 Mayıs / Bangkok

  Kahvaltımızı yaptıktan sonra isteyen katılımcılarımızla beraber ekstra olan Yüzen Çarşı Turu için buluşuyoruz. Teknelerle ulaşacağımız bu ünlü çarşı, sabah saatlerinden öğleye kadar açık olduğundan hemen harekete geçiyoruz. Su kanalları arasına kurulan farklı ve etkileyici köylerin içinden teknemizle geçerek çarşının bulunduğu bölgeye geliyoruz. Burada kendi kanolarına ve nehir kenarına konumlanmış her çeşit ürünü bulabileceğiniz satıcılar sizi farklı bir kültürle tanıştıracaklar. Nehir üzerinde yüzen bu renk cümbüşünü fotoğraf çekmek için fazlasıyla ilgi gören bir bölge. Aynı zamanda yöresel yiyeceklerden, Tay Sanatı'nı yansıtan hediyelik eşyalara kadar alışveriş için aradığımız her ürüne ulaşabiliyoruz. Buradaki gezimizi de tamamladıktan sonra Bangkok’a dönüyoruz.

  Bangkok'a dönüşün ardından dileyen misafirlerimizle  ekstra olarak düzenlenecek olan Bangkok Kanal turu için yola çıkıyoruz. Bangkok’un merkezindeki hareketli hayattan ayrılıp, sessiz, sakin ve farklı bir dünyaya adım atmış gibi hissedeceğiniz turumuzda tekne ile kanal boyunca geziyoruz. Su üzerine kurulmuş evleri, balkonlarda asılı kıyafetleri, leğende çocuklarını yıkayan anneleri, beton zeminde oyun oynayan çocukları, balık tutan adamları, sofralarını kurmuş yemek yiyen aileleri yakından görebileceğiniz ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınıza eminiz. Tur bitiminde otele dönüş ve geceleme otelimizde.

  4. Gün / 03 Mayıs / Bangkok - Phuket

  Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılarak, Phuket uçuşu için havalimanına transfer ediliyoruz.

  11.20 - 12.45 Bangkok- Phuket uçuşu

  Phuket'e varışımızın ardından, havaalanından direk hareketle çıkacağımız Panoramik Phuket adası turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Odalara yerleşmeler gerçekleştikten sonra misafirlerimizi, tercihlerine göre dinlenebilmesi ya da dilediğince ada ve denizin imkânlarından yararlanabilmesi için yalnız bırakıyoruz. Geceleme otelde. 


  5. Gün / 04 Mayıs / Phuket

  tel kahvaltımızın ardından, arzu ederseniz ekstra olarak düzenlediğimiz, doğa harikası olan Phi Phi Adaları Turu için sürat teknemizle yola koyuluyoruz. Phi Phi Don ve Phi Phi Leh adında iki farklı adadan oluşan bu adalar grubu önceleri maceracı turistlerin uğradığı ıssız bir noktayken, Phi Phi Leh’te Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin çekimleri sonrası ün kazanarak, yoğun ilgi gören bir bölge halini aldı. Mavinin tonlarından oluşan eşsiz denizi ve bembeyaz sıcak kumlarıyla sizi huzura davet eden bu adalara olan turumuzda ilk durağımız Phi Phi Leh oluyor. Burada doğallığıyla büyüsü altına alan berrak denizin tadını çıkaracaksınız. Ardından tekrar motorumuza binip Korsan Mağarası ve Maymun Plajı’ndan geçerek Phi Phi Don’u ziyaret ediyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi de burada yedikten sonra eğer vaktimiz kalırsa yumurta adası anlamına gelen Koh Kai adasına uğruyoruz. Yolculuğumuz boyunca şnorkel için uygun alanlarda mola verip su altının eşsiz dünyasına keşfe çıkma şansını yakalayacaksınız. Bu ada turu aynı zamanda bize bu doğa mucizelerini rahatça fotoğraflayabileceğimiz birçok fırsat sağlıyor. Burada da denizin tadını çıkardıktan sonra konaklama için otelimize dönüyoruz.

  Akşam dileyen misafirlerimizle Fantasea Show Turu için buluşup, yola çıkıyoruz. Şov alanına geldiğimizde, girişte kafeler, restoranlar, mücevherciler, kostüm dükkânları ve daha birçok çeşit dükkânla rengârenk bezenmiş bu alan bir karnaval havasında sizleri bekliyor olacak. Aynı zamanda birbirinden farklı yöresel yemeklere ulaşabilme şansı da yakalıyorsunuz. Burada geçirdiğiniz serbest zamanda fazlasıyla zevk alıyor olacaksınız. Buradan gösteriyi izlemek için ana bölüm olan Fantasea of Kingdom’a geçiyoruz. Gösterinin ana teması Tayland kültürü ve doğası. Sizi şaşırtan sahne ve ışık oyunlarıyla ansızın ortaya çıkan renk renk kostümlü dansçılar, oyuncular, filler, ördekler, kuşlar, balerinler sizi büyüsü altına alıyor. Ateş gösterileri, illüzyon ve fillerin gösterilerini hayretler içerisinde izliyorsunuz. Bu gösterinin bitişiyle gecelemek üzere otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

  6. Gün / 05 Mayıs / Phuket

  Phuket’te yeni bir günle beraber, kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün dilerseniz ekstra olan James Bond Adası Turu’na katılabilirsiniz. Bu turda, James Bond Adasına giderken yol üzerinde öncelikle Maymunlar Tapınağı adı verilen Wat Suvannakuha tapınağını ziyaret ediyoruz. Büyük bir mağaranın içine yerleştirilmiş ihtişamlı buda heykellerinin olduğu bu tapınak adından da anlaşıldığı üzere maymunların yaşam alanı haline gelmiş bir yer. Gelen ziyaretçilerin beslemesine ve ilgisine alışık bu maymunlar içeriye girişte size eşlik ediyor. Phuket’ten ayrılırken tropik ormanların içinden geçerek Phang Nga’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Körfeze vardığımızda, uzun kuyruklu motorun güvertesinde Phang Nga körfezimizi keşfe çıkıyoruz. “Kelle Şekeri” adı verilen şekilleriyle ilgi çeken kayalar eşliğinde körfezi dolaşıyoruz. Sonrasında, öğle yemeğimiz için yüzen balıkçı köylerinden birinde mola veriyoruz. Dileyen katılımcılarla kanolara binerek mangrov ormanları arasında çevre mağaraları keşfe çıkıyoruz. Bu etkileyici atmosferde gerçekleşen gezimizin ardından son durağımız James Bond Adası’na rotamızı çeviriyoruz. Önceleri Ko Tapu adıyla bilinen bu ada “The Man With The Golden Gun” adlı James Bond filmiyle kazandığı ünle beraber günümüzde artık James Bond Adası olarak anılmakta. Sahilden 200 m kadar uzakta denizin ortasında ihtişamıyla dimdik duran bu kaya parçası sizlere inanamayacağınız dakikalar yaşatacak. Ayrıca etrafta kolayca rastlayabileceğiniz birbirinden ilginç yapılarıyla yarasalara ev sahipliği yapan irili ufaklı mağaralarla karşılaşıyoruz. Bu etkileyici deneyimlerin ardından dinlenmek üzere otelimize dönüş gerçekleştiriyoruz

  7. Gün / 06 Mayıs / Phuket - Singapur

  Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılarak, Singapur uçuşu için havalimanına transfer ediliyoruz.
  10.15 - 13.05 Phuket - Singapur uçuşu

  Singapura varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla direkt olarak çıkacağımız Singapur Şehir Turu’yla şehri yakından tanıyoruz. 1800'lerde İngiliz sömürgesine girerek Çin ve Hindistan arasında ticari bir merkez haline gelen bu şehirde; parlamento binası, Merlion Anıtı, Sri Mariamman Hindu Tapınağı, Çin Mahallesi gibi şehrin önemli noktalarını ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize doğru harekete geçiyoruz. Otele varışımızın ardından odalara yerleşme ve dinlenme. Akşam serbest zaman , dileyen misafirlerimiz Uzakdoğu'nun en modern şehri olan Singapur'u keşfe çıkabilir. Geceleme otelimizde.

  8. Gün /07 Mayıs / Singapur - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Sentosa Adası Turu için buluşuyoruz. Singapur’a bir köprüyle bağlı olan bu adaya, akıllarda kalacak teleferik yolculuğumuz sonunda ulaşmış oluyoruz. İngilizlerin askeri üs olarak kullandığı bu ada, bugünlerde Singapur’un en büyük eğlence merkezlerinin başında geliyor. İçinde tematik parklar, plajlar, spor alanları, doğal parklar, su altı akvaryumları ve eğlence merkezleri bulunan bu ada, size huzur, eğlence ve adrenalini bir arada sunuyor.  

  Akşam saatlerinde gece yarısından sonra yapılacak olan İstanbul uçuşu için Havalimanına transfer ediliyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul uçuşu;

  01:45 – 07:45 Singapur -  İstanbul uçuşu

  9. Gün /08 Mayıs / 07:45 İstanbul'a Varış

  Gezi Rotası

  Galeri

  • Bangkok'ta ki yüksek binaların ve chao phraya nehrinin uzaktan ve kuş bakılı görüntüsü
  • Bangkok Wat Pho tapınağındaki yan yana dizilmiş buddha heykelleri
  • Yüzen çarşıda bir çok satış yapan tekne
  • Singapur Garden by the way parkı
  • Gece ışıkları içinde Merlion Park
  • Buddha heykelinin önünde sırtı dönük diz çökmüş çocuklar rahipler
  • Phuket sahilde duran geleneksel balıkçı tekneleri
  • Ağaçların arasından sahil ve deniz

  Fiyatlar


  Paketİki Kişilik
  Odada Kişi
  Başı Tur Fiyat
  3.Kişi/Ek
  Yatak
  Tek Kişilik
  Oda Farkı
  2-12 Yaş
  Çocuk Fiyatı
  Tur Bedeli1599 $1599 $549 $1399 $

  Genel Şartlar

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • ​​​​​Singapur Havayolları ile Istanbul - Bangkok, Phuket - Singapur - Istanbul, yerel havayollarıyla Bangkok - Phuket ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Holiday Inn Silom Bangkok'da 2 gece, Andakira Hotel Phuket'de 3 gece, Singapur Orchard Hotel'de 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
  • Tüm kahvaltılar
  • Bangkok Panoramik Şehir Turu
  • Phuket Panoramik Ada Turu
  • Singapur Panoramik Şehir Turu
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Klimalı araçlarda tüm transferler
  • Havalimanı vergileri
  • Acente mesleki sorumluluk sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı 
  • Kişisel harcamalar
  • Ekstra turlar
  • Tayland zorunlu seyahat sağlık sigortası
  • Seyahat Güvence Paketi 
  • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
  • Fazla bagaj ücretleri

  Önemli

  • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
  • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
  • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
  • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
  • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
  • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
  • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
  • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
  • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
  • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
  • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
  • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
  • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
  • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

  Ekstra Turlar