Filipinler

Manila - Boracay - Cebu - Bohol - Manila - Tagaytay

Yedi binden fazla adası olan ve Adalar Ülkesi olarak anılan Filipinler’de yapacağımız bu nefes kesici gezide kültüre, tarihe, doğaya ve en çok da maviye doyacaksınız. Nipa Palmiyeleri, muhteşem kumsallar ve deniz, görsel şölen Çikolata Tepeleri ve Taal Volkanı’nın yanı sıra 17. yy’dan kalma katedraller, Casa Manila, San Agustin Kilisesi ve Müzesi'yle kültürel doygunluğa da rahatlıkla ulaşacaksınız.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar fiyata dahildir. 
 • 5 yıldızlı ve Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama.
 • Muhteşem doğaya sahip bir kaç farklı adaya yolculuk yaparak, masmavi denizin ve bembeyaz kumsalların tadını çıkarma fırsatı.
 • Bir doğa harikası olarak iç içe geçmiş göllerin ortasında bulunan ve halen zaman zaman aktifleşen Taal Volkanı'nın muhteşem manzarasını seyretme şansı.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği gurme restorantlarda alınacak öğle ve akşam yemekleri, nefis ve doyurucu menüleri alırken Türk damak tadına da uygunluğuna şahit olacaksınız.
 • Zengin bir tarihi yapıya sahip olan Cebu'da kaleleri, kiliseleri ve tapınakları gezerken kendinizi tarihi bir filmin içinde hissedebilirsiniz.
 • Gezegenimizdeki yürüyen ilk memeli olarak bilinen inanılmaz hayvanlar olan Cadı Makilerini yakından görme şansını yakalayabilirsiniz.

Gezi Programı

1. Gün / 18 Şubat / İstanbul - Manila

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 10.30' da Qatar Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı Manila uçuşu;

13:10 – 17:15 Istanbul - Doha 

18:35 – 08:10 Doha - Manila Uçuşu


2. Gün / 19 Şubat / Manila - Boracay

Manila'ya varışımızın ardından havalimanında karşılanarak Boracay uçuşumuza yönlendiriliyoruz.

11:10 – 12:10 Manila - Boracay Uçuşu

Boracay’a varış sonrası havalimanında karşılanarak otelimize yerleştiriliyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeğimiz için buluşuyoruz. Hep birlikte yiyeceğimiz hoş geldin akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.

3. Gün / 20 Şubat / Boracay

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Adalar Turu’yla (Island Hopping Turu) Boracay’daki ikinci günümüze merhaba diyoruz. Teknemize binmek için, otelimizden çıkarak Balabag’a doğru yol alıyoruz. Burada teknemize binerek, ilk durağımız olan Magic Island’a doğru harekete geçiyoruz. Bu ada muhteşem doğasıyla bizi karşılıyor. Farklı kademelerde bambudan yapılmış tramplenler içeren bu adada, dilediğiniz yüksekliği seçip kendinizi berrak denizin kollarına bırakabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz mercan parçalarıyla kaplanmış yürüyüş yollarında gezinerek yeşilin huzuruna dalma fırsatınız da var. 

Öğle yemeğinin ardından adadan ayrıldıktan 10 dakika sonra ikinci adamız Crystal Cove Island’a geçiyoruz. İki kristal mağaraya dik merdivenlerden geçişimizi yapıyoruz, dilerseniz mağaranın içinde de denize girebilirsiniz. İkinci mağarada ise dar bir tünelde ilerleyerek denize açılıyoruz. Ardından harekete geçerek son adamız, adını timsaha olan benzerliğinden alan Crocodile Island’a yakın bir noktada konumlanıp, şnorkellerimizle mercanların ve renkli tropik balıkların hayatına dalıyoruz. Bu keyifli turumuzun ardından dinlenmek için otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yerel restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde. 

4. Gün / 21 Şubat / Boracay - Cebu

Kahvaltı sonrası uçuş saatimize kadar dünyanın en güzel kumsallarına sahip bu adada deniz, güneş ve kumsalın tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman olarak ayrılmıştır. Sonrasında Cebu uçuşumuz için hava limanına geçiyoruz.

14:45 – 15:50 Boracay - Cebu Uçuşu

Hava limanında karşılandıktan sonra bizi bekleyen araçlarımızla otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor. Check-in işlemlerimizin ardından akşam yemeğimiz için buluşuyoruz, sonrasında geceleme otelimizde.

5. Gün / 22 Şubat / Cebu - Bohol

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Cebu Şehir Turu'na başlıyoruz. Cebu Şehri'nin 1500’lü yıllarda Antonio Pigafetta’nın ve Ferdinand Magellan’ın dünya seyahatini belgelediği döneme dayanan zengin bir tarihi vardır. Filipinler'in en eski şehridir ve aynı zamanda Colon Sokağı'da şehrin en eski sokağıdır. Turumuz boyunca ünlü Karbon Pazarı’nı, Macellan’ın Haçı’nı Santo Nino Kilisesi ve San Pedro Kalesi’ni görme imkanı bulacağız. Gezimizin devamında Beverly Hills’ten geçerek Taoist bir Çin Tapınağı'na varacağız. 

Öğle yemeğinin ardından Mactan Adası'nda bulunan Lapu Lapu Anıtı'nı görmeye gidiyoruz. Lapu Lapu 500 yıl önce Macellan'a karşı savaşarak onu beraberindeki askerleriyle birlikte yenen yerli bir korsandır. Buradaki bronz heykeli onun gururla İspanyol askerlerine karşı olan zaferini simgelemektedir. Son olarak el yapımı gitar ve ukulele imal eden bir fabrikaya da uğrayarak gezimizi noktalayıp Bohol'e geçmek için Cebu Limanı'na transfer ediliyoruz. Bohol feribotumuza binerek Filipinler sularında bir yolculuğa çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat süren seyahat sonrası Bohol'e varışımızın ardından otelimize transfer ve check-in işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün / 23 Şubat / Bohol

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Güneydoğu Asya’ya özgü Nipa palmiyeleri, hindistan cevizi çiftlikleri ve pirinç tarlalarının arasından Çikolata Tepeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Vardığımızda en yüksek tepeye çıkarak yükseklikleri 40 – 120 metre arasında değişen 1,268 saman tepesini seyre dalacağız. Yaz aylarında kubbe şeklindeki çimen kaplı bu kireç taşı tepeleri kahverengi renge bürünerek çikolatayı andırmaktadır. Sonrasında Loboc Nehri’ne inerek sala biniyoruz. Nehir üzerinde giderken Bohol tarzında hazırlanmış öğle yemeğimizi yiyoruz. Nehir kıyısında yerel halk tarafından sergilenen Bohol tarzı dans ve şarkı gösterisi izliyoruz. 

Öğle yemeğinden sonra Cadı Makileri'nin ana vatanı olan Corelia Kasabası'na gidiyoruz. Yürüyerek gezegendeki ilk memeliler olduğu düşünülen bu inanılmaz hayvanları inceleyeceğiz. Cadı Makileri bir kız çocuğunun yumruğundan daha küçük hayvanlardır ve gözleri yüzlerinin üçte birini oluşturur. Kuyrukları vücutlarından daha uzundur. Dünya üzerinde hiçbir yerde göremeyeceğiniz bir doğa harikasıdır. Turumuzu Baclayan Kilise ve Müzesi'ni ziyaret ederek sonlandırdıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün / 24 Şubat / Bohol - Manila

Kahvaltı sonrası Manila uçuşumuz için havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

10:50 – 12:10 Bohol - Manila uçuşu

Manila'ya varışımızın ardından hava limanında bekleyen araçlarımızla direkt olarak çıkacağımız Manila Şehir Turu’nda Manila Körfezi'nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gideceğiz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal Parkı ve 17. yüzyıldaki İspanyol Hükümeti'nin ikameti olan Santiago Kalesi'ni göreceğiz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. yüzyıl Manila Evleri'nin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecektir. San Agustin Kilisesi ve Müzesi'ni gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati Şehri ve Manila’nın ilk hava limanını panoramik olarak gezeceğiz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işlemi gerçekleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Dileyen misafirlerimiz daha sonra Manila'nın renkli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme Manila’da.

8. Gün / 25 Şubat / Manila - Villa Escudero - Tagaytay

Kahvaltıdan sonra Bambudan yapılma orguyla meşhur Las Pinas Kilisesi ve Sarao Cip Fabrikası'nı geziyoruz. Yaklaşık 2-3 saat sürecek olan bir yolculuk ile Villa Escudero'ya doğru yola çıkıyoruz. Hindistan cevizi ekim bölgesi olan bu yerde ilk olarak İspanyol döneminden kalma zengin Filipinler kültür ve tarihini yansıtan bir çok eserin sergilendiği hatıra müzesini geziyoruz. Ardından yerel Filipinler müzikleri eşliğinde manda arabası ile park bölgesine giriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi suların içerisine yerleştirilmiş bambudan yapılma masalar üzerinde yiyeceğimiz Şelale restoranda ıslanmamanız pek mümkün olmadığından yanınızda mayo ve havlularınızı bulundurmanız gerekecek. Son derece keyifle yenen bu yemeğin ardından canlı müzik eşliğinde otantik bir kültürel dans gösterisini izleme şansına sahip oluyorsunuz. Gezi bitiminde Tagaytay'daki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Otele check-in sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9. Gün / 26 Şubat / Tagaytay - Manila - İstanbul

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra deniz seviyesinden 700 metre yükseklikteki Tagaytay’daki yolculuğumuza çıkıyoruz. Yol üzerinde küçük deniz kıyısı köylerini, pirinç tarlalarını, tropik meyve bahçelerini ve hindistan cevizi çiftliklerini göreceğiz. Tagaytay’dan dünyaca meşhur Taal Volkanı'nın müthiş manzarasını seyredeceğiz. Dünyanın en tuhaf doğal harikalarından biri olan Taal Volkanı iç içe olan 3 gölete sahip olmasıyla meşhur. Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra Manila’ya dönüyoruz. Şehre varış sonrası verilecek alışveriş molasının ardından İstanbul uçuşumuz için hava limanına transfer ediliyoruz.

Bilet ve pasaport işlemleri ardından Doha aktarmalı olarak İstanbul uçuşumuz gerçekleşiyor.

23.30 - 04.30 Manila - Doha (Varış ertesi gün)

07.30 - 12.00 Doha - İstanbul Uçuşu 


10. Gün / 27 Şubat / 12:00 İstanbul'a Varış

Galeri

 • Cebu'da taoist çin tapınağı
 • Ağaçta tarsier maymunu
 • Boracay'da turkuaz denizin ortasındaki willy's rock
 • Çimen kaplı kireç taşı tepelerinin akşam güneşinde çikolata rengindeki görüntüsü
 • Boracay'da turkuaz denizin ve sahildeki evlerin kuş bakışı renkli görüntüsü
 • Manila körfezinin kenarındaki binaların suyun üstüne yansıması
 • Mactan adasındaki lapu lapu heykeli
 • Tagaytay'da ki taal volkanının uzaktan görüntüsü

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli2899 $2899 $749 $2699 $

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Havayolları ile İstanbul - Manila - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş
 • Yerel havayolları ile Manila - Boracay - Cebu ve Bohol - Manila ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Feribot ile Cebu - Bohol transferi
 • 5* Hennan Regency Resort & Spa Boracay'da 2 gece, 5* Mövenpick Hotel Cebu'da 1 gece, 5* Hennan Resort Bohol'de 2 gece, 5* Manila Hotel'de 1 gece ve 5* Taal Vista Hotel Tagaytay'da 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 5 öğle ve 7 akşam yemeği) 
 • Havalimanı vergileri
 • Klimalı araçlarda tüm transferler 
 • Programda yazan tüm turlar ve müze girişleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Adaların kendine özel ayak bastı ücretleri (10 - 15 USD arası değişen fiyatlar)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.