Gizemli Ülke Vietnam'ı Siamtur ile Keşfedin!

Keşfetmeyi seven herkesin rehberinde ilk sıralarda olmayı hak eden Vietnam’a gitmeye hazır mısınız? Kapılarını açan Vietnam tüm misafirperverliği ile sizleri bekliyor. Yüzlerce yıl süren savaşlar, yabancı devletlerin işgali altında ezilmiş ve yoksulluklar yaşamış olan bir ülke... Ucu bucağı olmayan Cu Chi Tünelleri, adeta bir masal diyarını andıran Halong Körfezi, sıcak, içten, misafirperver halkı, ünü ülke sınırlarını aşmış mutfağı ve lezzetleriyle Vietnam'a tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir seyahat deneyimi vaat eden Siamtur ile şimdiden tatilinizi planlayın erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın.

Türk Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 2199 $

Kuzey Vietnam

Başkent Hanoi'nin şehir hayatından Ha Long Körfezi'nin eşsiz manzarası ve Sapa'nın yemyeşil pirinç teraslarına uzanan büyüleyici bir yolculuk..
Detayları İncele
Qatar Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 1099 $ dan Başlayan Fiyatlarla

Vietnam (Hanoi)

Vietnam'ın sıradışı başkenti Hanoi'den dünyanın 7 harikasından biri olan Ha Long Körfezine yolculuk
Detayları İncele

Vietnam Turları

 Vietnam resmi adı ile Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya'da, Çinhindi Yarımadası'nın doğusunu kaplayan bir ülkedir. Uzun dar bir kara parçası üzerinde yer alan Vietnam'ı, kuzeyde bırakan Çin, batıda Kamboçya ile Laos, güneyde ve doğuda Güney Çin önce Kuzey Vietnam ve Güney Vietnam olarak iki ayrı cumhuriyete bölünmüş olan ülke, 1976'da Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti olarak birleşmiştir. Kuzey Vietnam ile Güney Vietnam 1976'da tek ülke olarak birleşmiş, ancak yıllarca süren savaş ve bombardıman sonucu büyük bir yıkıma uğramıştır. İstanbul'dan 11 saatlik direkt uçuşla başkent Hanoi ya da Saygon’a inerek turunuza başlayabilirsiniz. Vietnam'ı tam anlamıyla görebileceğiniz tüm turların dahil olduğu paket turları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu paket turların içine uçak biletleri, oteller, yemekler ve profesyonel rehberlik hizmeti de dahil olmaktadır. Vietnam turları esnek tarihlerle kişiye özel ya da belli tarih aralığında gruplarla yapılabilmektedir. Tropikal iklime sahip olan Vietnam'da  Ekim - Nisan aralığı yağışların en az olduğu en güzel dönemlerdir.  Ateist kültürün egemen olduğu Vietnam’da, konik şapkalı, alçak gönüllü insanların arasında kendinizi son derece güvende hissedeceksiniz. Sahip olduğu benzersiz biyo ceşitlilik ile dünyada 25. sırada gelen ve yaşayan türlerin yüzde 16 sına sahip olan Vietnam’ı gezerken aceleci olmamanızı tavsiye ederiz.

Vietnam Turları 2024 

Yurt dışı kültür turlarında görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alan Vietnam'a gitmek için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Olağanüstü doğal güzelliklere sahip ülkede ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerin başında bir dünya harikası olarak bilinen ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay (Halong Körfezi), Amerikan işgaline karşı koyabilmek için yapılan Cu Chi Yeraltı Tünelleri, doğal güzelliği ve rengarenk çiçekleri ile Mekong Deltası ve ülkenin başkenti olan Saygon'da (Ho Chi Minh City) yer alan Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali ve Posta İdaresi gelmektedir.

Vietnam'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Listenin başında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay (Halong Körfezi) gelmektedir. Ejderhanın denize girdiği yer anlamına gelen Halong Körfezi ilginç bir efsaneye sahiptir. Bu efsaneye göre Çinliler ile yaptıkları savaşta zor durumda kalan Vietnamlılar’a tanrılar tarafından yardım için bir ejder yollanır. Ejder, ağzından mücevherler saçarak oluşturduğu kayalıklar sayesinde Çinliler’i engeller. Gökyüzüne yükselen mercan ve kireçtaşı kayalıkları, zümrüt rengi suyu , irili ufaklı mağaraları ile görsel bir şölen sunan bu körfezde doğanın etkisine kapılıp, ömrünüz boyunca unutamayacağınız güzellikteki Halong Körfezi için ejderimize bir şükran borcunuz olacaktır. 1940’lı yıllarda inşasına başlanan, daha sonra Amerikan işgaline karşı koyabilmek için 220 km’ye kadar uzatılan ve Amerikan askerleri için kabus olan Cu Chi Yeraltı Tünelleri'ni görmek Vietnam tarihi hakkında ilginç bilgiler verecektir. Halk tarafından kahramanlık bölgesi ilan edilen Cu Chi, mühendislik harikası olan tünelleri ile tarihin en büyük gerilla savaşında Vietnam’a galibiyeti getirmiştir. Bir zamanlar en kanlı çatışmaların yaşandığı, Amerikalılar’ın asla keşfedemediği ucu bucağı olmayan, karmakarışık planlara sahip tünellerin olduğu bölge şimdilerde ziyaretçilerini beklemektedir. Doğal güzelliklere doyamayanlar için bir önerimiz de Mekong Deltası olacak. Irmak boyunca göreceğiniz mis kokulu orkide ve lotus çiçekleri, hindistan cevizi ağaçları, yerel çay ve meyveleri ile bu delta size farklı bir köy deneyimi yaşatacak. Tropik ormanlar, şelaleler arasına serpilmiş irili ufaklı köy ve kasabaları, her şeye rağmen gülümseyen misafirperver halkı, dünyaca ünlü egzotik Vietnam Mutfağı ve mistik tapınaklarıyla size tekrar gelmeyi düşletecek kadar güzel bir ülkedir Vietnam.