Filipinler

Manila - Bohol - Cebu

Yedi binden fazla adası olan ve adalar ülkesi olarak anılan Filipinler’de yapacağımız bu nefes kesici gezide kültüre, tarihe, doğaya ve en çok da maviye doyacaksınız. Nipa palmiyeleri, muhteşem kumsallar ve deniz, görsel şölen Çikolata Tepeleri ve Taal Volkanı’nın yanı sıra 17. yy’dan kalma katedraller, Casa Manila, San Agustin Kilisesi ve Müzesi'yle kültürel doygunluğa da rahatlıkla ulaşacaksınız.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur tarafından uzun yıllardır test edilen merkezi otellerde konaklama fırsatı.
 • Muhteşem doğaya sahip birden fazla adaya yolculuk yapma fırsatı.
 • Bir doğa harikası olarak içiçe geçmiş göllerin ortasında bulunan ve halen zaman zaman aktifleşen Taal Volkanı'nın muhteşem manzarasını seyretme şansı
 • Pangsanjan Şelaleleri Turu ile kayıkla şelalelerin altından geçip serin sularda yüzme imkanı.
 • Gezegenimizdeki yürüyen ilk memeli olarak bilinen inanılmaz hayvanlar olan Cadı Makilerini yakından görme şansını yakalayabilirsiniz.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Singapur

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 11.30'da Singapur Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Manila uçuşu;

14:25 – 05:45 İstanbul – Singapur uçuşu


2. Gün / Singapur - Manila

09:30 – 13:00 Singapur - Manila uçuşu

Havalimanında bekleyen araçlarımızla direkt olarak çıkacağımız Manila Şehir Turu’nda Manila Körfezi'nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gideceğiz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal Parkı ve 17. yüzyıldaki İspanyol Hükümeti'nin ikameti olan Santiago Kalesi'ni göreceğiz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. Yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecektir. San Agustin Kilisesi ve Müzesi'ni gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak gezeceğiz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işlemi gerçekleştikten sonra geceleme otelde.


3. Gün / Manila

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra deniz seviyesinden 700 metre yükseklikteki Tagaytay’a varmak üzere 60 kilometrelik bir yolculuğa çıkıyoruz. Yol üzerinde küçük deniz kıyısı köylerini, pirinç tarlalarını, tropik meyve bahçelerini ve hindistan cevizi çiftliklerini göreceğiz. Tagaytay’dan dünyaca meşhur Taal Volkanı'nın müthiş manzarasını seyredeceğiz. Dünyanın en tuhaf doğal harikalarından biri olan Taal Volkanı iç içe olan 3 gölete sahip olmasıyla meşhur. Bambudan yapılma orguyla meşhur Las Pinas Kilisesi, Sarao Cip Fabrikası gezinin kısa durakları arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi birlikte yedikten sonra Manila’ya dönüyoruz. Geceleme Manila’da.


4. Gün / Manila

Kahvaltıdan sonra güneye doğru iki saatlik bir yolculuğa çıkıyoruz. Lagün bölgesine vardıktan sonra Pagsanjan Şelaleleri'ne kayıkla devam edeceğiz. Profesyonel kayıkçımızın hafif dalgalı bu sulardaki kabiliyetini şaşkınlıkla izleyeceksiniz. Şelalelerin altından kayıkla geçebilir veya yüzmek için fırsat bulabilirsiniz. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir resortta aldıktan sonra Manila’ya geri dönüyoruz. Geceleme Manila'da.

5. Gün / Manila - Bohol

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Bohol'e gitmek için Tagbilaran uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

09:40 – 10:55 Manila – Tagbilaran uçuşu

Tagbilaran Havalimanı'nda bekleyen araçlarımızla otelimize transfer ediliyoruz. Günün geri kalan kısmı misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest olarak ayrılmıştır.

6. Gün / Bohol

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Güneydoğu Asya’ya özgü Nipa palmiyeleri, hindistan cevizi çiftlikleri ve pirinç tarlalarının arasından Çikolata Tepeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Vardığımızda en yüksek tepeye çıkarak yükseklikleri 40 - 120 metre arasında değişen 1,268 saman tepesini seyre dalacağız. Yaz aylarında kubbe şeklindeki çimen kaplı bu kireçtaşı tepeleri kahverengi renge bürünerek çikolatayı andırmaktadır. Sonrasında Loboc Nehri’ne inerek sala biniyoruz. Nehir üzerinde giderken Bohol tarzında hazırlanmış öğle yemeğimizi yiyoruz. Nehir kıyısında yerel halk tarafından sergilenen Bohol tarzı dans ve şarkı gösterisi izliyoruz.

Öğle yemeğinden sonra Cadı Makileri'nin anavatanı olan Corelia Kasabası'na gidiyoruz. Yürüyerek, gezegendeki ilk memeliler olduğu düşünülen bu inanılmaz hayvanları inceleyeceğiz. Cadı Makileri bir kız çocuğunun yumruğundan daha küçük hayvanlardır ve gözleri yüzlerinin üçte birini oluşturur. Kuyrukları vücutlarından daha uzundur. Dünya üzerinde hiçbir yerde göremeyeceğiniz bir doğa harikasıdır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün / Bohol - Cebu

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Tagbilaran Limanı'na transfer ediliyoruz. Cebu feribotumuza binerek Filipinler sularında bir yolculuğa çıkıyoruz. Cebu’ya vardığımızda ilk olarak yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından şehir turuna başlıyoruz. Cebu Şehri'nin 1500’lü yıllarda Antonio Pigafetta’nın ve Ferdinand Magellan’ın dünya seyahatini belgelediği döneme dayanan zengin bir tarihi vardır. Filipinler'in en eski şehridir ve aynı zamanda Colon Sokağı da şehrin en eski sokağıdır. Turumuz boyunca ünlü Karbon Pazarı’nı, Macellan’ın Hacı’nı, Santo Nino Kilisesi ve San Pedro Kalesi’ni görme imkanı bulacağız. Gezimizin devamında Beverly Hills’den geçerek Taoist bir Çin Tapınağı'na varacağız. Gezimizi hediyelik eşya dükkanlarına giderek sonlandıracağız. Sonrasında otelimize transfer ve check-in işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde.

8. Gün / Cebu

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Cebu’nun en enteresan aktivitelerinden biri olan Adalar Turu'na çıkacağız. Yüzlerce adadan oluşan bölgede motorlu bir kayıkla gezeceğiz. Gezeceğimiz adalardan biri olan Hilutungan Adası devlet tarafından koruma altında olan bir sualtı cenneti. Dileyen misafirlerimiz şnorkel yapabilir. Adalardan birinde alacağımız deniz ürünleri ve barbekü tarzı öğle yemeğinden sonra gezimize bir süre daha devam edeceğiz. Turumuz sonrasında geceleme otelde.

9. Gün / Cebu - Manila - İstanbul

Kahvaltıdan sonra öğle saatlerindeki Manila uçuşumuza kadar serbest zaman olarak ayrılmıştır. Sonrasında Manila uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

14:10 – 15:35 Cebu - Manila uçuşu

Manila'ya varışımızın ardından bilet ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Singapur Havayolları ile İstanbul uçuşu.

19:00 – 22:45 Manila - Singapur uçuşu

01:50 – 08:25 Singapur - İstanbul uçuşu (Varış ertesi gün)

Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2790 $2790 $699 $2590 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Singapur Havayolları ile İstanbul - Manila - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş
 • Yerel havayolları ile Manila - Bohol, Cebu - Manila ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Feribot ile Bohol - Cebu transferi
 • Manila'da 3 gece, Bohol'da 2 gece ve Cebu'da 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar ve 5 öğle yemeği) 
 • Havalimanı vergileri
 • Klimalı araçlarda tüm transferler 
 • Programda yazan tüm turlar ve müze girişleri
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Adaların kendine özel ayak bastı ücretleri (10 - 15 USD arası değişen fiyatlar)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.