Vietnam - Laos - Kamboçya

Şubat Tatili 20/01/2018
5* Otellerde Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

SAYGON-SIEM REAP-LUANG PRABANG-HANOI-HALONG
(11 GÜN 9 GECE)
TUR KODU: 33
3290 $
12535 TL
HAREKET TARİHİ

20-01-2018

 
1.GÜN - 20 OCAK

İSTANBUL- SAYGON (HO CHI MINH CITY)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 23:30 ’de Türk Hava Yolları Kontuarı'nda buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Saygon uçuşu.

2.GÜN - 21 OCAK

SAYGON (HO CHI MINH CITY)

02:40 - 16:55 İstanbul - Saygon Uçuşu (10 saat)

Saygon Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen özel araçlarımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işleminin ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra geceleme otelde.  

 

 

 

3.GÜN - 22 OCAK

SAIGON (HO CHI MINH CITY)

Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Cu Chi Tünelleri Turu için Cu Chi’ye doğru yola çıkıyoruz. Vietnam halkı tarafından Amerika Savaşı esnasındaki rolünden dolayı kahramanlık bölgesi olarak bilinen 220 kilometrelik yer altı tünellerini yerli ve yabancı turistlerin sürekli ziyaret ettiği önemli noktalardan biri. Cu Chi Ormanları içerisinde yapacağımız gezi sırasında dileyen misafirlerimiz tünellerden geçme imkanı da bulacaktır. Daha sonra şehre dönerek öğle yemeğimizi yiyoruz. 

Öğleden sonra Saygon Şehir Turumuzu yapıyoruz. İlk olarak Vietnam'ın yakın tarihine daha detaylı bir bakış için Savaş Müzesi gezilecektir. Sonrasında Reunification Sarayın, Notre Dame Katedrali, Posta İdaresi, Belediye Binası,Opera Binası ve Gezi sonrası dileyen misafirlerimiz otelimizin hemen yanındaki Ben Thanh Marketi gezerek alış verişin tadını çıkarabilirler. Akşam otelimizin lobisinde buluşarak akşam yemekli tekne turu için harekete geçiyoruz. Bu keyifli turun ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

4.GÜN -23 OCAK

SAIGON (HO CHI MINH CITY) – SIEM REAP
 

Sabah kahvaltısının sonrasında Mekong Deltası Turu için otelimizden ayrılıyoruz. 1,5 Saatlik rahat bir otobüs yolculuğunun ardından My Tho Şehri'ne ulaşıyoruz. Yol üzerinde Cao Dai Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Irmak boyunca keyifli bir tekne yolculuğundan sonra hindistan cevizi ağacından hediyelik eşyalar yapılan atolyelere doğru kısa bir yürüyüşe çıkama şansına sahipsiniz. Kısa bir fayton yolculuğundan sonra yerel çayları ve meyveleri tadabileceğiniz bir köy evine geçiyoruz. Çin kayığı da denilen Sampan'a binerek dar ve ağaçlarla çevrili kanalları gezmeye devam ediyoruz ve sonrasında hindistan cevizi şekerlemeleri satan bir yerel imalathaneyi ziyaret ediyoruz. Turumuzu takiben Lotus Çiçekleri ve orkideleriyle nezih bir atmosferi olan tropik restorantımızda yiyeceğimiz öğle yemeğimizin ardından Saygon'a doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımız ile birlikte Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

19:25 – 20:35 Saygon – Siem Reap Uçuşu 

Siem Reap Havalimanında karşılanmamız ile birlikte otelimize transfer ediliyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz otele 10 dakika mesafedeki gece pazarı ve barlar sokağını ziyaret edebilirler. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN - 24 OCAK

SIEM REAP
 

Kahvaltıdan sonra bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ve Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.  Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağı'nda yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer Sanatı ve Mimarisi'nin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Alacağımız öğle yemeğinin ardından bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor Yerel bir restoranda, Apsara Dans Gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Khmer ritüellerini göreceğimiz bu dans, klasikleşmiş mitler ve dini hikayeleri konu alan figürlerle size farklı bir görsel tatlar sunuyor. Bu keyifli akşam yemeğimizin ardından, geceleme otelde.

 

6.GÜN - 25 OCAK

SIEM REAP – LUANG PRABANG
 

Kahvaltıdan sonra Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyünü göreceğiz. Devasa Tonle Sap Gölü'nün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice bir çok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri. İnsanların suyun üzerinde geçen hayatlarını gördükçe hayrete kapılacaksınız. Yerel bir restorantta alacağımız öğle yemeğinin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Luang Prabang uçağımıza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

17:05 - 18:35 Siem Reap - Luang Prabang Uçuşu 

Luang Prabang'da karşılandıktan sonra otelimize transfer ediliyoruz. Odalara yerleşme işlemleri ardından geceleme otelde. 

 

7.GÜN - 26 OCAK

LUANG PRABANG
 

Sabah erken kalkan misafirlerimiz Laos’a özgü Rahiplerin Sai Bat Töreni'ni izleyebilecekler. Budist Laos Keşişleri'nin sabahın ilk ışıklarıyla tapınaklarından çıkarak yerel halkın evlerinin önünden belli bir ahenk içerisinde geçit yapmalarını ve halkın hediye ettiği yiyecek ve içecekleri toplamalarını izleyeyebilecek ve hatta törene katılabileceklerdir. Sonrasında otelde yapacağımız kahvaltının ardından eskiden Kraliyet Sarayı olarak kullanılan Ulusal Müzeyi göreceğiz. Müze’de Lao Kraliyet Ailesi'nden kalma emanetler bulunmaktadır. Ardından Klasik Lao Mimarisi'nin en güzel örneği olarak bilinen Vat Xieng'i, Budist Patriarş'ının 1975'e kadar ikameti olan Vat Mai'yi ziyaret ediyoruz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından  Kuangsi Şelalesi‘ne geçiş yapıyoruz göz kamaştırıcı güzellikte, yemyeşil ağaçların arasından kıvrılıp gelen büyüleyici görünümüyle akan turkuaz renkli bu şelaleyi seyrederken dilerseniz havuzlarda yüzebilir ya da ormanda ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bu eğlenceli gezinin ardından Luang Prabang’a dönerek kent merkezinden Mekong Nehri‘ne kadar olağanüstü panoramik bir manzaraya sahip olan Phousi Tepesi‘ne tırmanıyoruz. Zigzag merdivenlerden oluşan, çeşitli tapınakların yanından geçtiğimiz keyifli bir yolculukla tepeye ulaşıyoruz. Tepede gün batımında şehrin eşsiz manzarasını seyredip, tırmandığımız merdivenlerden geri dönerek, akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirler  Gece Pazarı’nı gezebilirler. Luang Prabang etrafında yaşayan yerel kabilelerin yaptığı el işi tekstil ürünlerinin satıldığı büyük Gece Pazarı ilginizi çekecektir. Turumuzun bitişiyle konaklama için otelimize dönüş gerçekleşiyor.

 

8.GÜN - 27 OCAK

LUANG PRABANG - HANOI

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Mekong Nehri üzerinde bir tekne gezintisine çıkacağız. Yol üzerinde Pirinç Rakısı imalatı yapılan Ban Xang Hai Köyü'nü ve el işi örmeleriyle meşhur Ban Shang Then Köyü'nü görüyoruz. Ardından içinde binlerce Altın Buda Heykeli bulunan gizemli Pak Ou Mağaraları'nı ziyaret ediyoruz. Burada nehir kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası dileyen misafirler fil safarisi yapabilirler. Gezi bitiminde Luang Prabang'a dönerek Hanoi uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

19:15 - 20:15 Luang Prabang - Hanoi Uçuşu (Uçuşta hafif yemek servisi)

Hanoi Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen özel araçlarımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. geceleme otelimizde.

9.GÜN - 28 OCAK

HANOI

Kahvaltıdan sonra (Hanoi Şehir Turu)  Vietnam'ın ulusal kahramanı Ho Chi Minh'in Mozolesi ziyaret ediyoruz Fransızların Hunduçin Yarım Adası'nda kurdukları sömürde döneminde yaptıkları sarayı görmemizin ardından Ho Chi Minh’in yaşadığı evleri görüyoruz. Sonrasında 1049 yılından günümüze kalmış Tek taş Pakodasını ziyaret ediyoruz. Ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Konfüçyüs’ün öğretileriyle bezeli Edebiyat Tapınağı'nı geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Hoan Kiem Gölünü ve Ngoc Son Tapınağını görerek gezimize devam ediyoruz. Bir saatlik bir üç tekerlekli bisiklet turuyla eski Hanoi’ye göz aşinalığı kazanıyoruz. Daha sonra Thang Long'da dünyaca ünlü kukla şovunu izledikten sonra yerel bir resorantta akşam yemeğimizi yiyoruz. Geceleme otelimizde.

10.GÜN - 29 OCAK

HANOI - HALONG
 

Sabah kahvaltısından sonra yemyeşil Kızıl Nehir Deltası'ndan geçerek Halong Körfezi'ne varacağımız  bir yolculuğa çıkıyoruz. Dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu olağanüstü bölgede yüzen otelimize valizlerimizle birlikte biniyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Alacağımız öğle yemeğiyle birlikte teknemiz hareket ediyor. Tosbağa Kayalığı, Kelebek Mağarası, Aslan Kayalığı, Bai Tho Dağları'nın yanından geçiyoruz. Titov Adası'na demir atıp küçük bir mola veriyoruz. İlk defa 19. Yüzyılda Fransız Turistler tarafından ziyaret edilmiş devasa mağara sistemlerini geziyoruz. Beraber yiyeceğimiz keyifli bir akşam yemeğinden sonra teknedeki odamızda konaklıyoruz.

 

11.GÜN - 30 OCAK

HALONG – HANOI - İSTANBUL
 

Erken uyanan misafirlerimiz için ücretsiz çay, kahve, meyve ve kek servisi yapılacaktır. Öğleden önce küçük bir kayıkla sessizliğin ve huzurun adresi olan Halong Körfezi'nin kuytu köşelerini dolaşıyoruz. Beraber yapacağımız brunch şeklindeki öğle yemeğinden sonra Hanoi sehrine dönüyoruz. Alacağımız akşam yemeğinin ardından İstanbula dönüş uçağımıza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

22:15 - 05:30 Hanoi – İstanbul Uçuşu

 

 

  

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile Istanbul - Saygon , Hanoi – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Yerel Havayolları ile Saygon - Siem Reap, Siem Reap -  Luang Prabang, Luang Prabang - Hanoi uçuşları.
5* Saigon Rex Hotel'de 2 gece, 5* Siem Reap Sokha Angkor Hotel'de 2 gece, 5* Luang Prabang View Hotel'de 2 gece, 5* Melia Hanoi Hotel'de 2 gece, iki kişilik odalarda kişibaşı konaklama
Birinci sınıf Halong Cruise'da konaklama
Tüm Kahvaltılar
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler 
Programda yazan tüm müze girişleri
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Tüm yemekler (9 Öğle Yemeği ve 7 Akşam Yemeği)
   
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Vietnam Vizesi 100 EUR (Çift giriş)
Laos Vizesi 70 EUR
Kamboçya Vizesi 30 EUR 
Rehber/Şöför bahşişleri 

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı
Tek Kişilik Oda Farkı
2-12 Yaş Çocuk Fiyatı

    3390 USD

 

690 USD 2995 USD

 

Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit - - 3 Taksit - - 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit 3243 TL 12974 TL 4 Taksit - -
5 Taksit 2570 TL 12848 TL 5 Taksit 2607 TL 13036 TL 5 Taksit 2582 TL 12911 TL
6 Taksit 2152 TL 12911 TL 6 Taksit 2183 TL 13099 TL 6 Taksit 2162 TL 12974 TL
7 Taksit - - 7 Taksit 1880 TL 13162 TL 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit 1653 TL 13224 TL 8 Taksit - -
9 Taksit 1462 TL 13162 TL 9 Taksit 1476 TL 13287 TL 9 Taksit 1469 TL 13224 TL
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit 4362 TL 13087 TL 3 Taksit 4408 TL 13224 TL 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit - - 5 Taksit - - 5 Taksit 2595 TL 12974 TL
6 Taksit 2256 TL 13538 TL 6 Taksit 2256 TL 13538 TL 6 Taksit 2181 TL 13087 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit - - 8 Taksit -
9 Taksit 1546 TL 13914 TL 9 Taksit 1539 TL 13851 TL 9 Taksit 1504 TL 13538 TL

Bonus: Garanti Miles & Smiles, Flexi ve diğer bankalara ait Bonus özellikli tüm kartlar

Axess: Akbank ve Odeabank Axess kartları

Maximum: İşbankası ve Ziraat Maximum kartları

Ödeme Seçenekleri