Vietnam - Kamboçya - Phuket

SUBAT TATİLİ
21/01/2018
5* ve 4* otellerde tüm turlar dahil

HANOI - SAYGON -HALONG - SIEM REAP - PHUKET
(13 GÜN 11 GECE)
TUR KODU: 176
2890 $
(2458 €)
HAREKET TARİHİ

21-01-2018

 

 
1.GÜN - 21 OCAK
İSTANBUL - HANOI
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 23:30 ’da Siamtur Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Hanoi uçuşu.

 
2.GÜN - 22 OCAK
HANOI
 

02:55 - 16:10 İstanbul-Hanoi uçuşu

Hanoi Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen özel araçlarımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işleminin ardından dinlenmeniz için ayrılan süre sonrası yerel bir restoranda 'Hoşgeldiniz' akşam yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra geceleme otelde. 

 
3.GÜN - 23 OCAK
HANOI
 

Kahvaltıdan sonra (Hanoi Şehir Turu) Vietnam'ın ulusal kahramanı Ho Chi Minh'in Mozolesi ziyaretinin ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Konfüçyus’un öğretileriyle bezeli Edebiyat Tapınağını geziyorsunuz. Yerel bir restaurant'ta alacağınız öğle yemeğinin ardından Hoan Kiem Gölünü ve Ngoc Son Tapınağını görerek gezinize devam ediyorsunuz. Bir saatlik bir üç tekerlekli bisiklet turuyla eski Hanoi’ye göz aşinalığı kazanıp ardından Thang Long'da dünyaca ünlü su kuklası şovu'nu izlemeye gidiyoruz. Show sonrasında Hanoi merkezde alışveriş ve gezinti için serbest zaman verilecek. Daha sonra geceleme otelde olacaktır.

 
4.GÜN - 24 OCAK
HANOI-HALONG
 

Sabah kahvaltısından sonra yemyeşil Kızıl Nehir deltasından geçerek Halong Körfezi'ne varacağınız bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu olağanüstü bölgede yüzen otelinize valizlerinizle birlikte biniyor ve odalarınıza yerleşiyorsunuz. Tosbağa Kayalığı, Kelebek Mağarası, Aslan Kayalığı, Bai Tho dağlarının yanından geçilerek. Titov adasına demir atıp küçük bir mola veriliyor. İlk defa 19. Yüzyılda Fransız Turistler tarafından ziyaret edilmiş devasa mağara sistemleri gezilecek. Teknede alınan öğle ve akşam yemeğinden sonra teknedeki odanızda konaklıyorsunuz.

 
5.GÜN - 25 OCAK
HALONG-SAIGON (HO CHI MINH CITY)
 

Erken uyanan misafirlerimiz için ücretsiz çay, kahve, meyve ve kek servisi yapılacaktır. Teknemizin güvertesinde yapılan Tai Chi dersimizin sonrasında, küçük bir kayıkla sessizliğin ve huzurun adresi olan Halong Körfezinin kuytu köşelerini dolaşıyoruz. Beraber yapacağımız brunch şeklindeki öğle yemeğinden sonra Saygon uçağımıza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

18:00 – 20:15 Hanoi – Saygon Uçuşu  (Bu uçuşta yemek servisi bulunmaktadır)

Otele transfer edilip dinlendikten sonra dileyen misafirlerimiz ünlü Dong Khoi caddesinde alış veriş yapıp, cafe ve restoranlarda vakit geçirebilirler. Geceleme otelde.

 
6.GÜN - 26 OCAK
SAIGON (HO CHI MINH CITY)
 

Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Cu Chi Tünelleri Turu için Cu Chi’ye doğru yola çıkıyoruz. Vietnam halkı tarafından Amerika savaşı esnasındaki rolünden dolayı kahramanlık bölgesi olarak bilinen 220 kilometrelik yer altı tünellerini yerli ve yabancı turistlerin sürekli ziyaret ettiği önemli noktalardan biri. Cu Chi ormanları içerisinde yapacağımız gezi sırasında dileyen misafirlerimiz tünellerden geçme imkanı da bulacaktır. Daha sonra şehre dönerek öğle yemeğimizi yiyoruz. 

Öğleden sonra Saygon Şehir Turumuzu yapıyoruz. İlk olarak Reunification Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Notre Dame Katedrali, Posta İdaresi, Belediye Binası,Opera Binası ve Vietnam'ın yakın tarihine daha detaylı bir bakış için Savaş Müzesi gezilecektir. Gezi sonrası dileyen misafirlerimiz otelimizin hemen yanındaki Ben Thanh marketi gezerek alış verişin tadını çıkarabilirler.

Akşam otelimizin lobisinde buluşarak akşam yemekli Tekne Turu için harekete geçiyoruz. Bu keyifli turun ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

 
7.GÜN - 27 OCAK
SAIGON (HO CHI MINH CITY) - SIEM REAP
 

Sabah kahvaltısının sonrasında Mekong Deltası Turu için otelimizden ayrılıyoruz. 1,5 Saatlik rahat bir otobüs yolculuğunun ardından My Tho Şehrine ulaşıyoruz. Yol üzerinde Cao Dai tapınağını ziyaret ediyoruz. Irmak boyunca keyifli bir tekne yolculuğundan sonra hindistan cevizi ağacından hediyelik eşyalar yapılan atolyelere doğru kısa bir yürüyüşe çıkama şansına sahipsiniz. Kısa bir fayton yolculuğundan sonra yerel çayları ve meyveleri tadabileceğiniz bir köy evine geçiyoruz. Çin kayığı da denilen Sampana binerek dar ve ağaçlarla çevrili kanalları gezmeye devam ediyoruz ve sonrasında hindistan cevizi şekerlemeleri satan bir yerel imalathaneyi ziyaret ediyoruz. Turumuzu takiben Lotus çiçekleri ve orkideleriyle nezih bir atmosferi olan Tropik restorantımızda yiyeceğimiz öğle yemeğimizin ardından Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

19:00 – 20:10 Saigon – Siem Reap (Kamboçya) uçuşu

Havaalanında karşılandıktan sonra otele transfer edilerek check in yapıyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz otele 10 dakika mesafedeki gece pazarı ve barlar sokağını ziyaret edebilirler. Geceleme otelde.

 
8.GÜN - 28 OCAK
SIEM REAP
 

Kahvaltıdan sonra Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki Bayon Tapınağı'nı gördükten sonra bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.  Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. 

Bu etkileyici turun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen müsafirlerimiz Siem Reap'in gece pazarını gezebilir, dünyanın heryerinden gelen turistlerin doldurduğu barlar sokağında vakit geçirebilir.  Geceleme otelimizde. 

 
9.GÜN - 29 OCAK
SIEM REAP
 

Kahvaltıdan sonra Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyünü göreceğiz. Devasa Tonle Sap Gölü'nün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice bir çok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri. İnsanların suyun üzerinde geçen hayatlarını gördükçe hayrete kapılacaksınız. 

Tur sonrasında Otelin havuz ve SPA aktivitelerinden yararlanabilir, Siem Reap'in yüzlerce dükkandan oluşan sokaklarında alışveriş yapabilir, Kamboçya'ya özgü sokak yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Akşam Apsara Dans Şovu eşliğinde servis edilecek akşam yemeğinizi alıyorsunuz. Geceleme otelimizde.

 
10.GÜN - 30 OCAK
SIAM REAP - PHUKET
 

Otelde alınacak Kahvaltının ardından Phuket uçuşumuz için havaalanına transfer ediliyorsunuz.

08:40 - 10:05 Siem Reap - Phuket Uçuşu

Phuket havaalanına varışımızın ardından Phuket tanıtım turuna çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize giriş yapıyoruz. Öğlenden sonra deniz ve güneşin tadını çıkarabilir veya çevreyi keşfe çıkabilirsiniz.

Akşam dünyanın enbüyük sahne prodüksiyonlarından birine sahip ve 150 den fazla kişinin performanslarıyla gerçekleşen muhteşem bir görsel şölene tanıklık edeceğiniz Fantasea Şovunu izlemeye gidiyoruz. Akşam yemeğimizi de burada alarak, süprizlerle dolu ve her anından müthiş keyif alacağınız şovun ardından otelimize transferiniz gerçekleştiriliyor. Geceleme Otelde.

 
 
11.GÜN - 31 OCAK
PHUKET
 

Kahvaltı sonrasında sürat teknesi ile dünyanın en güzel adalarından biri olarak kabul edilen Phi Phi Adası turuna çıkıyoruz. Tur esnasında dolaştığımız sular hayal edebileceğiniz en nefis turkuaz rengine sahip ve içerisinde binlerce egzotik renkli balığın dolaştığı muhteşem bir denizi tecrübe etmenizi olanak sağlayacaktır. Ada üzerinde alacağımız açık büfe ögle yemeği sonrası meşhur ''The Beach'' filminin çekildiği Maya plajında yüzüp, şnorker ile dalış yaptıktan sonra Phuket'e dönerek gecelemek üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.

 
12.GÜN - 01 SUBAT
PHUKET
 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Phuket'in 25 km kuzey doğusunda bulunan James Bond Adası turunu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezilen bölgenin özelliği suyun içinden yükselen çok sayıda kireçtaşı kayalığına sahip olması. Bu kayalıkların en meşhur olanı ise James Bond'un 'Altın Tabancalı Adam' filmininde kullanılan ve adını buradan alan kayalıktır. Ögle yemeği sonrası bölgedeki Müslüman balıkçı köyünü ziyaret ettikten sonra ise nefes kesici kireç taşı mağraları ve Mangrove ormanları arasında keyifli bir kano yolculuğuna çıkıyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

 
13.GÜN - 02 SUBAT
PHUKET - ISTANBUL
 

Kısa bir uykunun ardından havaalanına transfer ediliyoruz. Türk havayollarının tarifeli seferiyle Istanbul'a uçuyoruz.

05:40 - 12:45 Phuket - İstanbul uçuşu

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Türk Havayolları ile Istanbul- Hanoi , Phuket – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Yerel Havayolları ile Hanoi -Saygon – Siem Reap - Phuket uçuşları.
5* Sheraton Hanoi Hotel'de 2 gece, Birinci sınıf Bai Tho Cruise'da 1 Gece, 5* Rex Hotel Saygon'da 2 gece, 5* Sokha Angkor Siem Reap Hotel'de 3 gece, 4* Duangjitt Resort & Spa Hotel'de 3 gece iki kişilik odalarda kişibaşı konaklama
Tüm Kahvaltılar
Havaalanı vergileri
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm müze girişleri
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Programda yazan tüm yemekler  (8 öğle yemeği ve 5 Akşam yemeği)
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Vietnam Vizesi 70 USD
Kamboçya Vizesi 35 USD 
Rehber/Şöför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
   
ÖNEMLİ:
   
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
Tur programında belirtilen (ekstra) turlarımız, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır.
2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
Tur bedelinin %35'i kayıtta, bakiyesi tur hareket tarihine 1 ay kala ödenir.
3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
   
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

 


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2890 $2890 $690 $2690 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.