Filipinler

Adalar Ülkesine Yolculuk 02/12/2018
5* Otellerde Tüm turlar ve yemekler dahil

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
VİZE YOK
Cebu-Bohol-Boracay-Manila
(9 GÜN 7 GECE)
TUR KODU: 173
2699 $
HAREKET TARİHİ

02-12-2018

 
1.GÜN / 02 ARALIK
İSTANBUL - CEBU
 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 17.00'da Emirates Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Emirates Havayolları tarifeli seferi ile Cebu uçuşu;

20:05 – 01:20 Istanbul – Dubai Uçuşu

02:45 – 15:35 Dubai - Cebu Uçuşu

 
2.GÜN / 03 ARALIK
CEBU
 

Havalimanında karşılandıktan sonra bizi bekleyen araçlarımızla otelimize transferimiz geçekleştiriliyor. Check in işlemlerimizin ardından kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeğimiz için buluşuyoruz. Hep birlikte yiyeceğimiz hoşgeldin akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.

 
3.GÜN / 04 ARALIK
CEBU-BOHOL
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra şehir turuna başlıyoruz. Cebu Şehri'nin 1500’lü yıllarda Antonio Pigafetta’nın ve Ferdinand Magellan’ın dünya seyahatini belgelediği döneme dayanan zengin bir tarihi vardır. Filipinlerin en eski şehridir ve aynı zamanda Colon Sokağı'da şehrin en eski sokağıdır. Turumuz boyunca ünlü Karbon Pazarı’nı, Macellan’ın Haçı’nı Santo Nino Kilisesi ve San Pedro Kalesi’ni görme imkanı bulacağız. Gezimizin devamında Beverly Hills’ten geçerek Taoist bir Çin Tapınağı'na varacağız. Öğle yemeğinin ardından Mactan Adası'nda bulunan Lapu Lapu Anıtı'nı görmeye gidiyoruz. Lapu Lapu 500 yıl önce Macellan'a karşı savaşarak onu beraberindeki askerleriyle birlikte yenen yerli bir korsandır. Buradaki bronz heykeli onun gururla İspanyol askerlerine karşı olan zaferini simgelemektedir. Son olarak el yapımı gitar ve ukulele imal eden bir fabrikaya da uğrayarak gezimizi noktalıyarak Bohol'e geçmek için Cebu Limanı'na transfer ediliyoruz. Bohol feribotumuza binerek Filipinler sularında bir yolculuğa çıkıyoruz. Bohol'e varışımızın ardından otelimize transfer ve check in işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
4.GÜN / 05 ARALIK
BOHOL
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Güneydoğu Asya’ya özgü Nipa Palmiyeleri, Hindistan cevizi çiftlikleri ve pirinç tarlalarının arasından Çikolata Tepeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Vardığımızda en yüksek tepeye çıkarak yükseklikleri 40 – 120 metre arasında değişen 1268 saman tepesini seyre dalacağız. Yaz aylarında kubbe şeklindeki çimen kaplı bu kireçtaşı tepeleri kahverengi renge bürünerek çikolatayı andırmaktadır. Sonrasında Loboc Nehri’ne inerek sala biniyoruz. Nehir üzerinde giderken Bohol tarzında hazırlanmış öğle yemeğimizi yiyoruz. Nehir kıyısında yerel halk tarafından sergilenen Bohol tarzı dans ve şarkı gösterisi izliyoruz. Öğle yemeğinden sonra Cadı Makileri'nin anavatanı olan Corelia Kasabası'na gidiyoruz. Yürüyerek gezegendeki ilk memeliler olduğu düşünülen bu inanılmaz hayvanları inceleyeceğiz. Cadı Makileri küçük bir kızın yumruğundan daha küçük hayvanlardır ve gözleri yüzlerinin üçte birini oluşturur. Kuyrukları vücutlarından daha uzundur. Dünya üzerinde hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bir doğa harikasıdır. Turumuzu Baclayan Kilise ve müzesini ziyaret ederek sonlandırdıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

 
5.GÜN / 06 ARALIK
BOHOL - CEBU - BORACAY
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Cebu'ya geçişte kullanacağımız feribot seyahatimiz başlıyor. Yaklaşık iki saat süren bu seyahatin ardından Boracay uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

11:05 – 11:55 Cebu - Boracay uçuşu

Boracay’a varış sonrası havalimanında karşılanarak otelimize yerleştiriliyoruz. Öğle yemeğimizin ardından günümüzün kalanı adada deniz, güneş ve kumsalın tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman olarak ayrılmıştır. Hep birlikte yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

 
6.GÜN / 07 ARALIK
BORACAY
 

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Island Hoping Turu’yla Boracay’daki ikinci günümüze merhaba diyoruz. Teknemize binmek için, otelimizden çıkarak Balabag’a doğru yol alıyoruz. Burada teknemize binerek, ilk durağımız olan Magic Island’a doğru harekete geçiyoruz. Bu ada muhteşem doğasıyla bizi karşılıyor. Farklı kademelerde bambudan yapılmış tramplenler içeren bu adada, dilediğiniz yüksekliği seçip kendinizi berrak denizin kollarına bırakabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz mercan parçalarıyla kaplanmış yürüyüş yollarında gezinerek yeşilin huzuruna dalma fırsatınız da var. Öğle yemeğinin ardından adadan ayrıldıktan 10 dakika sonra, ikinci adamız Crystal Cove Island’a geçiyoruz. İki kristal mağaraya dik merdivenlerden geçişimizi yapıyoruz, dilerseniz mağaranın içinde de denize girebilirsiniz. İkinci mağarada ise dar bir tünelde ilerleyerek denize açılıyoruz. Ardından harekete geçerek son adamız, adını timsaha olan benzerliğinden alan Crocodile Island’a yakın bir noktada konumlanıp, şnorkellerimizle mercanların ve renkli tropik balıkların hayatına dalıyoruz. Bu keyifli turumuzun ardından dinlenmek için otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yerel restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

 
7.GÜN / 08 ARALIK
BORACAY - MANILA
 

Kahvaltı sonrası kumsalda dinlenebileceğiniz serbest zamanın ardından Manila uçuşumuz için havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

12:30 – 13:40 Boracay - Manila uçuşu

Manila'ya varışımızın ardından havalimanında bekleyen araçlarımızla direk olarak çıkacağımız Manila Şehir Turu’nda Manila Körfezi'nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gideceğiz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal Parkı ve 17. yüzyıldaki İspanyol Hükümeti'nin ikameti olan Santiago Kalesi'ni göreceğiz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. yüzyıl Manila Evleri'nin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecektir. San Agustin Kilisesi ve Müzesi'ni gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati Şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak gezeceğiz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işlemi gerçekleştikten sonra, kısa bir dinlenmenin ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Dileyen misafirlerimiz daha sonra Manila'nın renkli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme Manila’da. 

                         

 
8.GÜN / 09 ARALIK
MANILA - VILLA ESCUDERO - TAGAYTAY
 

Kahvaltıdan sonra yaklaşık 2-3 saat sürecek olan bir yolculuk ile Villa Escudero'ya doğru yola çıkıyoruz. Hindistan cevizi ekim bölgesi olan bu yerde ilk olarak İspanyol döneminden kalma zengin Filipinler kültür ve tarihini yansıtan bir çok eserin sergilendiği hatıra müzesini geziyoruz. Ardından yerel Filipinler müzikleri eşliğinde manda arabası ile park bölgesine giriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi suların içerisine yerleştirilmiş bambudan yapılma masalar üzerinde yiyeceğimiz Şelale restoranda ıslanmamanız pek mümkün olmadığından yanınızda mayo ve havlularınızı bulundurmanız gerekmektedir. Son derece keyifle yenen bu yemeğin ardından canlı müzik eşliğinde otantik bir kültürel dans gösterisini izleme şansına sahip oluyorsunuz. Gezi bitiminde Tagaytay'daki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Otele check in sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.GÜN / 10 ARALIK
TAGAYTAY - MANİLA
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra deniz seviyesinden 700 metre yükseklikteki Tagaytay’daki yolculuğumuza çıkıyoruz. Yol üzerinde küçük deniz kıyısı köylerini, pirinç tarlalarını, Tropik meyve bahçelerini ve hindistan cevizi çiftliklerini göreceğiz. Tagaytay’dan dünyaca meşhur Taal Volkanı'nın müthiş manzarasını seyredeceğiz. Dünyanın en tuhaf doğal harikalarından biri olan Taal Volkanı iç içe olan 3 gölete sahip olmasıyla meşhur. Bambudan yapılma orguyla meşhur Las Pinas Kilisesi, Sarao Cip Fabrikası gezinin kısa durakları arasında. Öğle yemeğimizi birlikte yedikten sonra Manila’ya dönüyoruz. Şehre varış sonrası verilecek alışveriş  molasının ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası İstanbul uçuşunuz için havalimanına transfer ediliyorsunuz.

10.GÜN / 11 ARALIK
MANİLA - ISTANBUL
 

Bilet ve Pasaport işlemleri ardından Dubai aktarmalı olarak İstanbul uçuşunuz gerçekleşiyor.

00.20 - 05.35 Manila - Dubai

10.45 - 14.50 Dubai-İstanbul Uçuşu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Emirates Havayollar İstanbul-Cebu, Manila-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel Havayolları ile  Cebu - Boracay -  Manila ekonomi sınıfı uçuşlar
Feribot ile Cebu-Bohol-Cebu transferi
5* Mövenpick Hotel Cebu'da 1 gece, 5* Hennan Resort Bohol'de 2 gece, 5* Hennan Regency Boracay'da 2 gece, 5* Manila Hotel'de 1 gece ve 5* Taal Vista Hotel Tagaytay'da 1 gece iki kişilik odalarda kişibaşı konaklama
Programda yazan tüm kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri (6 öğle, 8 akşam yemeği)
Klimalı araçlarda tüm transferler 
Programda yazan tüm turlar ve müze girişleri
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Rehber/Şöför bahşişleri 
Adaların kendine özel ayak bastı ücretleri (10-15 USD arası değişen fiyatlar)
Yemeklerde alınan içecekler
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
   

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2699 $2699 $699 $2499 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit - - 3 Taksit - - 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit 2628 TL 13141 TL 5 Taksit 2679 TL 13397 TL 5 Taksit 2641 TL 13205 TL
6 Taksit 2201 TL 13205 TL 6 Taksit 2265 TL 13589 TL 6 Taksit 2211 TL 13269 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit - - 8 Taksit - -
9 Taksit 1496 TL 13461 TL 9 Taksit 1553 TL 13974 TL 9 Taksit 1503 TL 13525 TL
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit 4487 TL 13461 TL 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit - - 5 Taksit 2679 TL 13397 TL
6 Taksit 2308 TL 13846 TL 6 Taksit 2265 TL 13589 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit -
9 Taksit 1581 TL 14230 TL 9 Taksit 1553 TL 13974 TL

Bonus: Garanti Miles & Smiles, Flexi ve diğer bankalara ait Bonus özellikli tüm kartlar

Axess: Akbank ve Odeabank Axess kartları

Maximum: İşbankası ve Ziraat Maximum kartları

Ödeme Seçenekleri