Vietnam - Kamboçya - Tayland

ARALIK AYI ÖZEL
06/12/2017
5* otellerde tüm turlar dahil

HANOI - HALONG - SAYGON - SIEM REAP - BANGKOK - KWAI KÖPRÜSÜ
(12 GÜN 10 GECE)
TUR KODU: 172
2740 $
HAREKET TARİHİ

06-12-2017

 

 
1.GÜN - 06 ARALIK
İSTANBUL - HANOI
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 17:00 ’da Emirates Hava Yolları Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Emirates Hava Yolları tarifeli seferiyle Hanoi uçuşu.

20:05 - 01:20 Istanbul-Dubai Uçuşu

 
2.GÜN - 07 ARALIK
HANOI
 

03:30 - 12:30 Dubai-Hanoi uçuşu

Hanoi Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen özel araçlarımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işleminin ardından dinlenmeniz için ayrılan süre sonrası Thang Long'da dünyaca ünlü su kuklası şovu'nu izlemeye gidiyoruz. Show sonrası yerel bir restoranda 'Hoşgeldiniz' akşam yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra geceleme otelde. 

 
3.GÜN - 08 ARALIK
HANOI
 

Kahvaltıdan sonra (Hanoi Şehir Turu) Vietnam'ın ulusal kahramanı Ho Chi Minh'in Mozolesi ziyaretinin ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Konfüçyus’un öğretileriyle bezeli Edebiyat Tapınağını geziyorsunuz. Yerel bir restaurant'ta alacağınız öğle yemeğinin ardından Hoan Kiem Gölünü ve Ngoc Son Tapınağını görerek gezinize devam ediyorsunuz. Bir saatlik bir üç tekerlekli bisiklet turuyla eski Hanoi’ye göz aşinalığı kazanıp ardından Hanoi merkezde alışveriş ve serbest gezinti için serbest zaman verilecek. Daha sonra geceleme otelde olacaktır.

 
4.GÜN - 09 ARALIK
HANOI-HALONG
 

Sabah kahvaltısından sonra yemyeşil Kızıl Nehir deltasından geçerek Halong Körfezi'ne varacağınız bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu olağanüstü bölgede yüzen otelinize valizlerinizle birlikte biniyor ve odalarınıza yerleşiyorsunuz. Tosbağa Kayalığı, Kelebek Mağarası, Aslan Kayalığı, Bai Tho dağlarının yanından geçilerek. Titov adasına demir atıp küçük bir mola veriliyor. İlk defa 19. Yüzyılda Fransız Turistler tarafından ziyaret edilmiş devasa mağara sistemleri gezilecek. Teknede alınan öğle ve akşam yemeğinden sonra teknedeki odanızda konaklıyorsunuz.

 
5.GÜN - 10 ARALIK
HALONG-SAIGON (HO CHI MINH CITY)
 

Erken uyanan misafirlerimiz için ücretsiz çay, kahve, meyve ve kek servisi yapılacaktır. Teknemizin güvertesinde yapılan Tai Chi dersimizin sonrasında, küçük bir kayıkla sessizliğin ve huzurun adresi olan Halong Körfezinin kuytu köşelerini dolaşıyoruz. Beraber yapacağımız brunch şeklindeki öğle yemeğinden sonra Saygon uçağımıza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

18:00 – 20:15 Hanoi – Saygon Uçuşu  (Bu uçuşta yemek servisi bulunmaktadır)

Otele transfer edilip dinlendikten sonra dileyen misafirlerimiz ünlü Dong Khoi caddesinde alış veriş yapıp, cafe ve restoranlarda vakit geçirebilirler. Geceleme otelde.

 
6.GÜN - 11 ARALIK
SAIGON (HO CHI MINH CITY)
 

Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Cu Chi Tünelleri Turu için Cu Chi’ye doğru yola çıkıyoruz. Vietnam halkı tarafından Amerika savaşı esnasındaki rolünden dolayı kahramanlık bölgesi olarak bilinen 220 kilometrelik yer altı tünellerini yerli ve yabancı turistlerin sürekli ziyaret ettiği önemli noktalardan biri. Cu Chi ormanları içerisinde yapacağımız gezi sırasında dileyen misafirlerimiz tünellerden geçme imkanı da bulacaktır. Daha sonra şehre dönerek öğle yemeğimizi yiyoruz. 

Öğleden sonra Saygon Şehir Turumuzu yapıyoruz. İlk olarak Reunification Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Notre Dame Katedrali, Posta İdaresi, Belediye Binası,Opera Binası ve Vietnam'ın yakın tarihine daha detaylı bir bakış için Savaş Müzesi gezilecektir. Gezi sonrası dileyen misafirlerimiz otelimizin hemen yanındaki Ben Thanh marketi gezerek alış verişin tadını çıkarabilirler.

Akşam otelimizin lobisinde buluşarak akşam yemekli Tekne Turu için harekete geçiyoruz. Bu keyifli turun ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

 
7.GÜN - 12 ARALIK
SAIGON (HO CHI MINH CITY) - SIEM REAP
 

Sabah kahvaltısının sonrasında Mekong Deltası Turu için otelimizden ayrılıyoruz. 1,5 Saatlik rahat bir otobüs yolculuğunun ardından My Tho Şehrine ulaşıyoruz. Yol üzerinde Cao Dai tapınağını ziyaret ediyoruz. Irmak boyunca keyifli bir tekne yolculuğundan sonra hindistan cevizi ağacından hediyelik eşyalar yapılan atolyelere doğru kısa bir yürüyüşe çıkama şansına sahipsiniz. Kısa bir fayton yolculuğundan sonra yerel çayları ve meyveleri tadabileceğiniz bir köy evine geçiyoruz. Çin kayığı da denilen Sampana binerek dar ve ağaçlarla çevrili kanalları gezmeye devam ediyoruz ve sonrasında hindistan cevizi şekerlemeleri satan bir yerel imalathaneyi ziyaret ediyoruz. Turumuzu takiben Lotus çiçekleri ve orkideleriyle nezih bir atmosferi olan Tropik restorantımızda yiyeceğimiz öğle yemeğimizin ardından Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

19:25 – 20:35 Saigon – Siem Reap (Kamboçya) uçuşu

Havaalanında karşılandıktan sonra otele transfer edilerek check in yapıyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz otele 10 dakika mesafedeki gece pazarı ve barlar sokağını ziyaret edebilirler. Geceleme otelde.

 
8.GÜN - 13 ARALIK
SIEM REAP
 

Kahvaltıdan sonra Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki Bayon Tapınağı'nı gördükten sonra bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.  Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder.  Bu etkileyici turun ardından otelimize dönüyoruz ve kısa bir dinlenmeden sonra Apsara Dans Şovu eşliğinde servis edilecek akşam yemeğinizi alıyorsunuz. Geceleme otelimizde.

 
9.GÜN - 14 ARALIK
SIEM REAP-BANGKOK
 

Kahvaltıdan sonra Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyünü göreceğiz. Devasa Tonle Sap Gölü'nün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice bir çok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri. İnsanların suyun üzerinde geçen hayatlarını gördükçe hayrete kapılacaksınız. Tur sonrası yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Bangkok uçağımıza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

16:35 - 17:25 Siem Reap - Bangkok Uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarla otele transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işlemi ardından misafirlerin dinlenebileceği serbest zaman. Daha sonra Gece Pazarı Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Pazarlarıyla bilinen Bangkok’un, en çok bilinen Patpong Gece Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam saat 7’den sonra açılan, iki ana cadde üzerinde yer alan, 150-200 metrelik bu pazarda; saatten çantaya, kıyafetten kozmetiğe aklınıza gelen her markanın taklit ürününü burada bulunuyor. Ayrıca Tayland ve Çin kültürüne ait ürünleri de bu pazarlarda bulabilirsiniz. Bu tur sırasında bilmemiz gereken en önemli şey fazlasıyla pahalı satılan bu ürünlerin üzerinde büyük bir pazarlık payının olması. Bu sebepten alışveriş yaparken sıkı bir pazarlık yapmayı unutmamamız gerekiyor. Bu turumuzun ardından konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

 
10.GÜN - 15 ARALIK
BANGKOK
 

Otelde kahvaltının ardından çıkacağımız Bangkok Şehir Turu'nda Altın Buddha Tapınağı, Uyuyan Buddha Tapınağı, çiçek pazarı, çin mahallesi, parlamento binası ve demokrasi anıtını görülecek yerlerden bazılarıdır. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Kraliyet Mücevher Fabrikası gezimizden sonra Bangkok'un meşhur Chao Phraya nehri kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. keyifli öğle yemeğimizin ardından otelimize dönüyoruz. Sonrasını misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Otel imkanlarından yararlanarak dinlenebilir, şehri dilediğinizce gezip alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelde.

 
11.GÜN - 16 ARALIK
BANGKOK-KWAI-BANGKOK
 

Kahvaltıdan sonra Yüzen Çarşı Turu'na çıkacağımız Ratchaburi Şehrinin Damnoen Saduak Bölgesi Bangkok'a 105 km uzaklıktadır. Alanın tarihini incelediğimizde 1866 civarında Siyam Kralı Rama 4 tarafından verilen bir emirle Damnoen Saduak'a 32 kilometrelik bir kanal kazıldığını öğreniyoruz. Bu kanal'ın amacı Mae Klong Nehiri ile Tacheen Nehrini birbirine bağlamaktır. Kanal'ın etrafındaki verimli topraklar bölgede bir çok meyve ve sebzenin yetişmesine olanak sağlıyor. Malaka üzümü, Çin greyfurtu, Mango, Muz ve Hindistan Cevizi bunlardan birkaçı. Turdan sonra Kwai Turu için yola çıkıyoruz. Tayland'ın filmlere konu olan meşhur Kwai köprüsünü görmek üzere Kanchanaburi'ye devam ediyoruz. Kanchanaburi'de alacağımız öğle yemeğinden sonra müthiş manzara eşliğinde Kwai köprüsüne varıyoruz. Daha sonra akşam için Bangkok'a dönüyoruz ve geceliyoruz.

 
12.GÜN - 17 ARALIK
BANGKOK-İSTANBUL 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer ve Emirates Hava Yolları tarifeli seferiyle Dubai aktarmalı İstanbul uçuşu;

09:30 - 13:15 Bangkok – Dubai Uçuşu

14:20 - 18:30 Dubai - İstanbul Uçuşu

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Emirates Havayolları ile Istanbul- Hanoi , Bangkok – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Yerel Havayolları ile Hanoi -Saygon – Siem Reap - Bangkok uçuşları.
5* Melia Hotel Hanoi'de 2 gece, 5* Rex Hotel Saygon'da 2 gece, 5* Sokha Angkor Siem Reap Hotel'de 2 gece, 5* Bangkok Mövenpick Hotel'de 3 gece iki kişilik odalarda kişibaşı konaklama
Birinci sınıf Halong Cruise'da konaklama
Tüm Kahvaltılar
Havaalanı vergileri
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm müze girişleri
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Tüm Öğle yemekleri ve 4 Akşam yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Vietnam Vizesi 60 EUR
Kamboçya Vizesi 30 EUR
Rehber/Şöför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

 

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli2740 $2740 $590 $2490 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit - - 3 Taksit - - 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit 3368 TL 13471 TL 4 Taksit - -
5 Taksit 2668 TL 13340 TL 5 Taksit 2707 TL 13536 TL 5 Taksit 2681 TL 13405 TL
6 Taksit 2234 TL 13405 TL 6 Taksit 2267 TL 13601 TL 6 Taksit 2245 TL 13471 TL
7 Taksit - - 7 Taksit 1952 TL 13666 TL 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit 1716 TL 13731 TL 8 Taksit - -
9 Taksit 1518 TL 13666 TL 9 Taksit 1533 TL 13796 TL 9 Taksit 1526 TL 13731 TL
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit 4529 TL 13588 TL 3 Taksit 4577 TL 13731 TL 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit - - 5 Taksit - - 5 Taksit 2694 TL 13471 TL
6 Taksit 2343 TL 14056 TL 6 Taksit 2343 TL 14056 TL 6 Taksit 2265 TL 13588 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit - - 8 Taksit -
9 Taksit 1605 TL 14447 TL 9 Taksit 1598 TL 14382 TL 9 Taksit 1562 TL 14056 TL

Bonus: Garanti Miles & Smiles, Flexi ve diğer bankalara ait Bonus özellikli tüm kartlar

Axess: Akbank ve Odeabank Axess kartları

Maximum: İşbankası ve Ziraat Maximum kartları

Ödeme Seçenekleri