Malezya - Borneo

27/07/2018
Gizli cennet Borneo
Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
VİZE YOK
KUALA LUMPUR-KUCHING-BATANG AI-KOTA KINABALU-SEPILOK-BILIT-SANDAKAN-KUALA LUMPUR
(10 GÜN 8 GECE)
TUR KODU: 170
2190 €
HAREKET TARİHİ

27-07-2018

 
1.GÜN / 27 TEMMUZ
İSTANBUL - KUALA LUMPUR 
 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 11:00’da Singapur Hava Yolları Kontuarı'nda olmanızı önemle rica ederiz. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Hava Yolları tarifeli seferiyle Kuala Lumpur uçuşu.

13:30 - 05:00 İstanbul – Singapur

07:10 – 08:05 Singapur – Kuala Lumpur uçuşu

 
2.GÜN / 28 TEMMUZ
KUALA LUMPUR - KUCHING

Kuala Lumpur Havalimanı'na varış sonrası iç hatlara geçerek yerel havayolları ile Kuching uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

11:40 - 13:30 Kuala Lumpur -Kuching

Kuching’e varışımız ile birlikte yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından çıkacağımız şehir turumuzda bir zamanlar Borneo’yu yöneten beyaz racaların malikanesi Astana binası, Sarawak Müzesi, bölgenin karmaşık etnik yapısını anlatan katedraller, camiler, Budist ve Hindu Tapınakları, nehir boyu, şehrin sembolu Kedi heykeli görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde yenen akşam yemeği sonrasında otele transfer ve geceleme otelimizde.

 
 3.GÜN / 29 TEMMUZ
 KUCHING - BATANG AI
 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Semenggoh Doğa Rezervine doğru yola çıkıyoruz. Burada yağmur ormanlarında yapacağımız bir yürüyüş ile rehabilitasyon amacıyla koruma altına alınmış orangutanları doğal ortamlarında beslenirken gözlemleyebilirsiniz. Ardından Batang Ai’ye doğru yaklaşık 4.5 saat sürecek bir yolculuğa çıkılıyor. Yol üzerinde küçük bir Çin kasabasında yenen öğle yemeği sonrası yolumuza devam ediyoruz. Batang Ai Gölü'ne varış sonrası ise kısa bir tekne yolculuğu ile göl kenarındaki otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra çıkacağımız orman yürüyüşünün ardından akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
4.GÜN / 30 TEMMUZ
BATANG AI
 

Sabah kahvaltısının ardından uzun kayıklar ile İban Halkı'nın yaşam şekline tanıklık edebileceğimiz ‘uzun ev’ gezisine çıkıyoruz. Kazıklar üzerine kurulu bu geleneksel uzun evlerde birkaç aile bir arada yaşayan Iban halkı eskiden kafatası avcıları olarak bilinirken günümüzde balıkçılık, çiftçilik ve avcılık yaparak hayatlarını geçirmektedirler. Öğle yemeğimizi uzun evde piknik şeklinde aldıktan sonra yerel pirinç içkisini tatma ve geleneksel yerli dans gösterilerini izleme şansına sahip oluyoruz. Daha sonra yağmur ormanlarında yürüyüşün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
 5.GÜN / 31 TEMMUZ
 BATANG AI - KUCHING - KOTA KINABALU
 

Kahvaltıdan sonra Kuching’e doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzerinde ziyaret edeceğimiz bir baharat bahçesinin ardından yine yol üzerinde öğle yemeğimizi yiyoruz. Kuching’e varış sonrası Kota Kinabalu uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

20:35 - 22:05 Kuching – Kota Kinabalu

Havalimanında karşılanmamızın ardından otelimize check in yapıyoruz ve ardından geceleme otelimizde.

 
 6.GÜN / 01 AĞUSTOS
KOTA KINABALU - SEPILOK
 

Otelde yapılan kahvaltının sonrasında Kinabalu Dağı Milli Parkı'na doğru yaklaşık 2.5 saat sürecek olan yolcuğumuza çıkıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde olan bu park içerisinde çok sayıda endemik bitki türünü barındırıp zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Gerçek bir kuş cenneti olup botanik tutkunları için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir aktivitedir. Parkın içerisinde yerel rehber eşliğindeki keyifli keşfinizi bitirdikten sonra sülfür banyoları ile meşhur Kinabalu Dağı eteklerinde bulunan Poring Kaplıcalarına geçiyoruz. Son derece bakımlı bir orman içerisinde bulunan bu kaplıcalarda yiyeceğimiz öğle yemeği sonrası Sepilok’a doğru yola çıkılıyor. Akşamüstü Sepilok’a varış ile birlikte otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde

 
 7.GÜN / 02 AĞUSTOS
SEPILOK - KINABATANGAN NEHRİ
 

Sabah kahvaltının ardından Sepilok Orangutan Rehabilitasyon Merkezi'ni geziyoruz. Sonrasında dünyanın en küçük ayısını doğal ortamında gözlemleyebileceğimiz Sun Bear Doğal Hayatı Koruma Merkezi'ne uğruyoruz. Gezi sonrası yiyeceğimiz öğle yemeğinden sonra Sabah eyaletinin en uzun nehri olan Kinabatangan Nehri'ne doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek bir yolculuğun ardından Kinabatangan Nehri kıyısındaki Bilit Kasabası'na varış ile birlikte geceyi geçireceğiniz Lodge’a yerleşip biraz dinleniyoruz. Daha sonra akşamüstü nehrin üzerinde yapacağımız eşsiz bir tekne turu ile yol boyu sıra dışı manzaralar eşliğinde harika bir doğanın ortasında yağmur ormanlarının tadını çıkararak ilerliyor ve vahşi hayatı gözlemliyoruz. Gezi sonrası akşam yemeği ve geceleme Lodge’da.

 
8.GÜN / 03 AĞUSTOS
KINABATANGAN NEHRİ
 

Erken kalkışla birlikte kahvaltı sonrası bugün tüm günümüzü bir doğa harikası olan yağmur ormanlarının içerisinde vahşi tabiatı gözlemleyerek ve orman yürüyüşleri yaparak geçiriyoruz. Öğle yemeğinin ardından kısa bir dinlenme sonrası Kinabatangan Nehri ve çevre göller üzerinde yapacağımız tekne turları sayesinde Gibbon Maymunları Hornbil Kuşları dahil birçok canlıyı doğal ortamında seyretme şansına sahip olacağız. Akşam üstü tekrar gece boyu orman seslerini dinleyebileceğiniz Lodge’a dönerek akşam yemeği sonrası konaklama yapıyoruz.

 
9.GÜN / 04 AĞUSTOS
KINABATANGAN NEHRİ - SANDAKAN - KUALA LUMPUR
 

Sabah kahvaltısından sonra, Lodge'dan ayrılarak Gomantong Mağarası'nı keşfetmek üzere yola koyuluyoruz. Kireçtaşından oyulma ve milyonlarca yarasa ve kuşa ev sahipliği yapan bu mağara ziyaretinin ardından Sandakan şehrine geçerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası çıkacağımız Sandakan Şehir Turu'nda ilk olarak Sandakan Hatıra Parkı'nı geziyor ve ardından bir tepenin üzerinde bulunan ve harika bir körfez manzarasına sahip olan Puu Jih Shih Budist Tapınağı'nı görüyoruz. Sabah eyaletindeki en eski kiliselerden biri olan St. Michael’s Kilisesi'ni de gezdikten sonra yerel ürünler ve taze deniz mahsüllerinin satıldığı son derece hareketli bir yerel pazarda alışveriş yapmanın tadına varıyoruz. Son olarak koloniyal dönemler hakkında bir fikir sahibi olmamıza yardımcı olacak Agnes Keith Müzesi'ni gezdikten sonra Kuala Lumpur uçağımız için havalimanına götürülüyoruz.

18:15 - 20:55 Sandakan – Kuala Lumpur

Kuala Lumpur Havaalanı'na varışımızla birlikte karşılanarak otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.

                              

 
3.GÜN / 05 AĞUSTOS
KUALA LUMPUR - İSTANBUL
 

Kahvaltı sonrası Kuala Lumpur’a 13 km mesafedeki bir kireçtaşı tepesi içerisinde yer alan mağara tapınaklar zinciri Batu Mağaraları Turu'na çıkılıyor. Bir Hindu Tapınağı olan bu mağaralar her yıl binlerce kişi tarafından ibadet amaçlı ziyaret edilmektedir. Gezinin ardından şehre dönülerek yenen öğle yemeğinin ardından Kuala Lumpur Şehri'ni panoramik olarak keşfe çıkıyoruz. Milli müze ve cami, tarihi Sultan Abdul Samad Binası, özgürlük meydanı, Jamek Camisi, kraliyet sarayı ve Petronas İkiz Kuleleri gezinin en etkileyici bölümlerini oluşturmaktadır. Gezi sonrası İstanbul uçuşumuz için havaalanına transferimiz gerçekleştiriliyor.

 

21:45 - 22:40  Kuala Lumpur – Singapur

01:45 – 07:45  Singapur – İstanbul uçuşu

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Türk Havayolları ile Istanbul-Kuala Lumpur-Istanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
Yerel Havayolları ile Kuala Lumpur-Kuching-Kota kinabalu, Sandakan-Kuala Lumpur ekonomi sınıfı uçuşlar
Kuching'de 1 gece, Batang Ai'de 2 gece, Kota Kinabalu'da 1 gece, Sepilok'da 1 gece, Bilit'de 2 gece ve Kuala Lumpur'da 1 gece 4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Her gün açık büfe kahvaltı
Programda yazan tüm öğle ve akşam yemekleri (9 öğle yemeği, 6 akşam yemeği)
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Ekstra Turlar
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
   

 

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (EURO)2190 €2190 €440 €1990 €
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
03-12-2018
Gönderen:
Çağrı Zengin
Tur:
Maldivler
Mesaj:
Biraz geç oldu ama, Maldivlerde harika vakit geçirdik, tam istediğimiz gibi bir tatil ayarlamışsınız, çok teşekkür ederiz.
20-11-2018
Gönderen:
Alev Ergin
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
2 Kasım 2018 de başlayıp 12 Kasım da biten harika bir tura katıldık. Destinasyon, otel seçimleri, yerel rehberler ve restoranlar çok iyiydi. Rehberimiz Gaye hanıma ve Siam Tura teşekkürler.
27-09-2018
Gönderen:
Oğuzhan- Safure Taştekin çifti
Tur:
Bali
Mesaj:
Öncelikle Siamtur ailesine bize sunulan balayı organizasyonumuzu eksiksiz bir şekilde ayarladığı için teşekkür etmek istiyoruz. Yarın Türkiye’ye dönmek üzere şuanda Bali’den e mail yolluyorum. Balayı turumuzu Siamtur aracılığı ile yapmaktan dolayı çok memnun kaldık ve mutlu olduk. Uçak rezervasyonumuz ve otellerde hiç bir problem yaşamadık. Aksine balayı çifti olarak oteller ve uçakta ikramlar ile karşılandık. Bu noktada Siamtur ile çalışmaktan son derece keyif aldık ve bir sonraki uzakdoğu yolculuğumuzda sizinle tekrar irtibatta olacağımızdan hiç şüphem yok. Asıl olarak teşekkür etmek istediğimiz birisi var. Bizi Bali’de asla yalnız bırakmayan ve her konuda yardımcı olan tur rehberimiz Arya beye çok teşekkür ederiz. Kendisi inanılmaz işine saygılı ve bağlı birisi. Bizi canı gönülden gezdirdi ve ağırladı. Üstelik Türkçe konuşuyor ve inanılmaz harika konuşuyor. Bu bizi çok rahatlattı. Sohbeti ve kendisi de çok pozitif. Biz onu çok sevdik ve güven duyduk tanıştığımıza çok memnunuz umarım o da aynı şekildedir. :) Sevgi ve saygılarımızla Siamtur ailesinin ilgi ve emeğine çok teşekkür ederiz.
17-09-2018
Gönderen:
Tayfun Özden
Tur:
Phuket Maldivler
Mesaj:
Evlilik süresince eşim ve benim iş kaynaklı yoğun çalışma temposundan dolayı ve bazı ihtiyaçların daha öncelikli olmasından dolayı balayımıza bakmak, düzenlemek için hiç vaktimiz olamadı. Bu aşamada Cansu Hn ile tanıştık ve kendisini hiç tanımamıza rağmen bizim zevklerimizi, isteklerimizi çok iyi anlayıp hatta kendisini bizim yerimize koyarak inanılmaz bir tatil programı ayarladı. Phuket’deki otelimiz sanırım alınabilecek en iyi lokasyondaydı. Bize burada yardımcı olan tur rehberimiz Kerem Bey ve May’e ayrıca teşekkür ederiz. Phuket’den Male’ye geçisimiz tamamen sıkıntısız, uçak saatleri harika ayarlanmıştı. Cansu Hn ıslarla bize Maldivler’de tavsiye ettiği otellere kefil olabiliceğini ve kesinle mutlu olacağımızı belirtmesine karşılık endişelerimiz vardı. Kesinliklikle haklıymışsınız, sizin firmanız aracılığı ile Veligandu Otel’e de ayrıca teşekkür ederiz. Hayatımızın en kaliteli en güzel tatilini gerçekleştirdik. Bu güzel organizasyonu ayarlayan başta Cansu Hn olmak üzere bütün Siamtur ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
17-09-2018
Gönderen:
Reyhan Demir
Tur:
Maldivler Dubai
Mesaj:
Candan Hanım ve tüm Siamtur ekibine çok teşekkür ediyorum. Kusursuz mükemmel bir tatil geçirdik. Transferler, konaklamalar, herşey müthiş ayarlanmış. Çok teşekkürler .
11-09-2018
Gönderen:
Gürbüz Dinçer
Tur:
2018 kurban bayramı Vietnam Kamboçya turu
Mesaj:
Mükemmel bir tur. Oteller fevkalade ,gidilen restoranlar en iyileri. Tur programı çok güzel. Rüya gibi bir tatil geçirdiğimiz için Siamtura çok teşekkürler. Tur rehberimiz Yılmaz Bey için teşekkür etmek az gelir. Onun gibi rehberle bu tur bir kat daha mükemmelleşti. Tekrar buluşmak dileği ile.
27-08-2018
Gönderen:
Murat Meriç
Tur:
Bangkok-Phuket-Singapur
Mesaj:
19-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Bangkok-Phuket-Singapur'a düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve tur öncesi danışmanlığında de gösterdiği özenden dolayı Siam tura sonsuz teşekkürler. Daha önce Bali seyahatinde de tur danışmanlığı hizmeti aldığım Candan Hanım'a ayrıca teşekkür ediyorum. Şu an havaalanında transfer uçuşumu beklerken yorumlarını yapıyorum. Seyahatimiz boyunca güleryüzü enerjisi ve nezaketi ile her şeyimize koşturan, yardımcı olan rehberimiz Kerem Bey'e bu harika gezi için çok teşekkürler. Kerem beyin Tayland'da yaşıyor olması, gözlemlediğim kadarıyla diğer tur şirketlerinin rehberlerinin ondan yardım alıyor olması rehber seçiminde ne kadar özen gösterildiğini göstermektedir. Gezi hakkında söyleyeceğim Bangkok gece pazarı turunun yerine başka bir program konulabileceğini düşünüyorum. Saygılarımla
27-08-2018
Gönderen:
Serap-Barış Gültekin
Tur:
Tayland(Bangkok/Phuket) ve Singapur
Mesaj:
SiamTur’a ve özellikle pozitif enerjisi, sakinliği, güler yüzü ve iyi rehberlik hizmeti için Kerem Bey’e teşekkür ederiz.
28-07-2018
Gönderen:
ALİ KUTMAN
Tur:
Vietnam
Mesaj:
Herşey çok güzeldi başta Gaye hanım olmak üzere Siamtura tüşekkür ederiz
28-07-2018
Gönderen:
Uğur Şengül
Tur:
Vietnam
Mesaj:
13 . 20 temmuz tarihleri arasında, Vietnam'ın Saigon ve Hanoi illerine düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve gezilen her yerin tarihinin ayrı ayrı güzelliği ve tarihinin ayrıntılı olarak anlatılması . Saymakla bitmeyen güzel restorantların seçimiyle . Ve özellikle Gaye hanımın misafirlerine karşı gösterdiği özene ayrıca teşekkür ederim . Gaye hanımla dünyanın diğer ucuna gidilir :-) teşekkürler Siamtur ailesi .