Hindistan - Nepal

Hindistan'dan Nepal'e Mistik bir Yolculuk 21/09/2017
5* Otellerde Tüm turlar dahil

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
JAIPUR-AGRA-VARANASI-DELHI-KATHMANDU
(10 GÜN 8 GECE)
TUR KODU: 169
2190 $
(1862 €)
HAREKET TARİHİ

21-09-2017

 
1.GÜN / 21 EYLÜL
İSTANBUL - DELHI
 


Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 17:00 ’de Türk Hava Yolları Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Delhi uçuşu;

 

20:10 - 04:35 +1 İstanbul - Delhi uçuşu

 
2.GÜN / 22 EYLÜL
DELHI - JAIPUR
 

Delhi Havalimanından alınarak yaklaşık 5-6 saatlik araç yolculuğunun ardından ‘Pembe Şehir’ olarak bilinen, Rajasthan Eyaletinin başkenti Jaipur’a varılıyor. Çok iyi planlanmış ve oturtulmuş olan bu şehir 1853’de Prens Albert’ın ziyareti şerefine geleneksel karşılama ve hoşgeldin rengi olan pembeye boyatılmış ve o günden günümüze aynı şekilde korunmuştur. Otele yerlesmenizin ardından bu pembe şehirde keyifli bir alış-veriş turuna çıkabilirsiniz. Dolaştığınız çarşılarda mücevher, gümüş, halı ve kıyafetten tutun da deve derisi ayakkabı ve hediyelik eşyalara kadar çok zengin alış-veriş seçeneklerinin tadını çıkartma şansını bulacaksınız. Alış-verişten sonra akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
3.GÜN / 23 EYLÜL
JAIPUR
 

Kahvaltıdan sonra Jaipur’un yaklaşık 11km dışında bulunan ilham kaynağı Amber Kalesi’ni görmek üzere yola çıkılıyor. Amber kalesi, hemen altındaki Maota Gölünün üzerine akseden teras ve surları ile Rajput mimarisinin müthiş bir örneğidir. Kalenin bulunduğu tepeye fillerin sırtında çıkılıyor (Eğer filler müsait değilse alternatif olarak jiple de çıkılabiliyor). Kalenin içerisinde aynalı salon olarak bilinen Sheesh Mahal, Jai Mahal ve diğer saraylar geziliyor. Bu olağanüstü yapıya sahip odalar arasında dolaştıkça hiç fethedilmemiş bir krallığın görkem ve azametini hissedip gözünüzde canlandırabileceksiniz. 

Öğleden sonra muhteşem bir minyatür resim ve el yazması kitap koleksiyonuna sahip Şehir Sarayı Müzesi gezilecek. Ayrıca müzenin kostüm ve silah deposu bölümleri de görülmeye değerdir. Sonrasında hemen yakında bulunan ve 18. Yüzyılda Raja Jai Singh tarafından yaptırılan ve doğru tahmin ve gözlemler yapmaya yarayan araçlar içeren Jantar Mantar Rasathanesini ziyaret ediyoruz. Turumuzu, fotoğraf çekimi için duracağımız ‘Rüzgarlı Saray’ olarak bilinen Hawa Mahal’den geçerek sonlandırıyoruz, ki burası saray hanımlarının geçit törenlerini izlemek için kullandığı yaklaşık 1000 pencereli detaylı bir ön cepheye sahip 5 katlı görülmeğe değer bir yapıdır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
4.GÜN / 24 EYLÜL
JAIPUR - AGRA
 

Kahvaltının ardından 16. ve 17. Yüzyıllarda hüküm sürmüş olan büyük Babür İmparatorluğunun başkenti Agra’ya doğru yola çıkılıyor. Yol üzerinde Agra’ya 1 saatlik mesafede bulunan Fatehpur Sikri şehrini ziyaret ediyoruz. Şehir Babür imparatoru Akbar tarafından inşa ettirilmiş fakat su sıkıntısı sebebiyle 12 yıl gibi kısa bir süre içerisinde terk edilmek zorunda kalmıştır. Şehrin içerisindeki Jama mescidi, Salim Chisti kabri, Panch Mahal ve daha nice zarif binalar va saraylar görülmeğe değer yapılardır. Agra’ya varış sonrası Unesco tarafından bir Dünya Mirası olarak kabul edilen Agra Kalesini ziyaret ediyoruz. Burada pek çok sarayı görecek, yerel yaşama ve pazarlardaki günlük koşuşturmaya tanıklık etme şansı bulacaksınız. Hindistan’ın en önemli kalesidir ve duvarlarla çevrili muhteşem bir şehir olarak tanımlanabilir. Gezinin ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.

 
5.GÜN / 25 EYLÜL
AGRA - DELHI - VARANASI
 

Kahvaltıdan önce güneşin doğuşunda muhteşem bir aşk abidesi olarak bilinen meşhur Tac Mahal’i gezmeye gidiliyor. Yapımı 1631 yılında başlamış ve tam 22 yıl sürmüştür. Babür İmparatoru Şah Cihan’ın çok sevdiği eşi kraliçe Mümtaz Mahal’e olan aşkının anısına yaptırdığı bu anıt muhteşem orantısı, farklı dişiliği, yapım ve süsleme ortamı ile eşsiz bir eserdir.

Tac Mahal ziyaretinden sonra otele dönülerek yapılan kahvaltı sonrası Delhi’ye doğru yaklaşık 3,5 saat sürecek bir yolculuğa çıkılıyor ve şehre varış sonrası ise Varanasi uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz.

14:10 - 15:35  Delhi-Varanasi uçuşu

Varanasi Havalimanında karşılandıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor. Hinduların hacı oldukları en popular noktalardan biri olan Varanasi şehri, Hindistanın 7 kutsal şehrinden biridir. Hinduizm inanışına göre burada ölerek külleri yakılan bir kişi, doğum-ölüm döngüsünden çıkarak kurtuluşa ermektedir. Akşamüstü gün batımında yüzlerce insanın seyretmeye geldiği Ganj nehri kıyısındaki ruhani ve etkileyici Aarti gösterisini izlemeye gidilecek. Gösteri sonrası akşam yemeği ve geceleme otelde.

 
6.GÜN / 26 EYLÜL
VARANASI - DELHI
 

Sabah erken kahvaltı öncesi Ganj nehri üzerinde yapılan bir tekne turu sonrası büyüleyici Varanasi şehrinin keşfine çıkılıyor. Kenarındaki yüksek evleri ile resmedilmeye değer dar sokaklarda yapacağınız yürüyüş ve göreceğiniz tapınaklarıyla bu şehirden fazlasıyla etkileneceğinize eminiz. Şehir turu bitiminde otelde yapılan kahvaltının ardından Budha'nın aydınlanma sonrası ilk vaazını verdiği yer olan Sarnath turu ile gezimizi sonlandırıyoruz.

Gezi sonrası Delhi uçuşumuz için havaalanına transfer ediliyoruz.

17:05-18:35 Varanasi-Delhi uçuşu

Delhi’ye varış sonrası otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği sonrası dinlenmeniz için serbest zaman olarak ayrılmıştır. Geceleme otelimizde.

 
7.GÜN / 27 EYLÜL
DELHI
 

Kahvaltıdan sonra Eski ve Yeni Delhi’yi kapsayan tüm günlük şehir turumuza çıkıyoruz. Eski Delhi, 17. Yüzyıl başlarında Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından Yamuna nehri kıyısında inşa edilip, başkent ilan edilen, surlarla çevrili tarihi bir şehirdir. Burada ilk olarak Babür İmparatorluğunun en gösterişli kale ve sarayı olan Kızıl Kale’yi ziyaret ediyoruz. Kale, kırmızı kumtaşından yapılmış duvarlarıyla Şah Cihan’ın güç ve zerafetinin sembolüdür. Daha sonra büyük Babür İmparatorluğunun  son büyük eseri olan Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescidini gezerek turumuza devam ediyoruz. Akabinde Eski Delhi’nin alış-veriş merkezi olan Chandni Chowk’un kalabalık dar sokaklarında yürüdükten sonra, son olarak Mahatma Gandhi’nin naaşının törenle yakıldığı ve şimdi anısına park haline getirilmis olan alanı geziyor ve öğleden sonra gezimize Yeni Delhi’yi keşfederek devam ediyoruz. Lutyen’in Delhi’si olarak da bilinen Yeni Delhi, 1920 lerde İngilizler tarafından tasarlanıp inşa edilmiş olan geniş bulvarları, etkileyici hükümet binaları, yeşil parkları ve bahçeleri ile Eski Delhi’den tamamen farklı bir görüntü sergilemektedir. 1199 yılında yapılan ve Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olarak bilinen Qutub Minar, savaş anıtı kemeri olan Hint Kapısı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Parlamento Binası, diplomatik yerleşim bölgesi ve Delhi’nin ana ticari merkezi görülmesi gereken yerlerdendir. Turumuz sonrası akşam yemeği ve gecelemek üzere otele dönülüyor.

 
8.GÜN / 28 EYLÜL
DELHI - KATHMANDU
 

Kahvaltıdan sonra Kathmandu uçuşumuz için Delhi Havaalanına transfer ediliyoruz.

07:40 - 09:30  Delhi - Kathmandu uçuşu

Havaalanında karşılandıktan sonra otele transfer ve check-in yapılıp kısa bir dinlenmenin ardından Kathmandu şehir turumuza başlıyoruz. Mistik bir havası olan görkemli Himalaya dağları ile çevrili Nepal, daima gülümseyen insanlarıyla bilinir. Gezeceğiniz tüm tapınak ve manastırların da size hissetireceği üzere son derece dindar bir ülkedir Nepal. Himalayaların bütün bilge krallıklarının kurulup yıkıldığı, Nepal sanat ve kültürünün geliştiği, dağlarla çevrili Kathmandu Vadisi Nepal’in kalbini oluşturmaktadır. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Durbar Meydanı ve maymun tanrı Hanumanın heykellerinin bulunduğu Hanuman Dhoka Sarayı, Yaşayan tanriça Kumari’nin balkonundan halkı selamladığı bina ve Kathmandu isminin kaynağı olan ve tek bir ağacın kerestesinden yapıldığı söylenen Kashtamandap tapınağı, gezi esnasında göreceklerimizden sadece bazıları. Daha sonra gezimizi en popüler turist destinasyonu olan Thamel bölgesinde vereceğimiz mola ile tamamlıyoruz. Burada ara sokaklarda bulunan bir çok küçük dükkandan alış verişin tadını çıkarabilirsiniz. Gezinin ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.

 
9.GÜN / 29 EYLÜL
KATHMANDU
 

Kahvaltıdan sonra Lord Shiva’ya adanmış en kutsal tapınaklardan biri olan ve Nepal’in Veranasi’si diye de adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağını gezmeye gidiyoruz. Tapınak, Bagmati nehrinin kenarında tamamen yeşil bir alan üzerinde kurulmuştur ve içerisine Hindu dininden olmayanların girmesi kesinlikle yasaktır. Ziyaretçiler tapınağı nehrin doğu kıyısından seyretmeye izin verilirler ve tapınağın arkasındaki alanda yapılan Ölü Yakma Ayinlerini çok yakından izleme şansına sahip olurlar. Bir sonraki durağımız Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan ve ülkenin en büyük şehirlerinden Bhaktapur (Bhadgoan) şehridir ve zaman el verirse burada Thanka resimlerinin sergilendiği bir müzeyi de gezeceğiz. Öğleden sonra ise Tibet’li göçmenlerin kurduğu Budist hac merkezi Bodhnath’ı gezeceğiz. Gezi sonrası akşam yemeği ve gecelemek üzere otele dönülüyor.

 

 
10.GÜN / 30 EYLÜL
KATHMANDU - İSTANBUL
 

Otelde kahvaltıdan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferimizle Istanbul’a dönmek için Havaalanına transfer ediliyoruz. 

 

07:40 - 12:55 Kathmandu - İstanbul uçuşu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Türk Havayolları ile Istanbul-Delhi, Kathmandu-Istanbul ve Yerel Havayolları ile Delhi-Varanasi-Delhi-Kathmandu ekonomi sınıfı uçuşlar
Marriott Hotel Jaipur’da 2 gece, Courtyard by Marriott Agra'da 1 gece, Hotel Radisson Varanasi'de 1 gece, Le Meridien Delhi’de 2 gece ve Hotel Soltee Plaza Kathmadu’da 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri
Programda yazan tüm müze girişleri
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
Hindistan Vize ücreti (150 USD)
Nepal Giriş Ücreti (30 USD)
Rehber/Şöför bahşişleri
Fazla valiz ücretleri
   
ÖNEMLİ:
   
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
Tur programında belirtilen (ekstra) turlarımız, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır.
2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
Tur bedelinin %50'i kayıtta, bakiyesi tur hareket tarihine 1 ay kala ödenir.
3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
   
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

 

 


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2190 $2190 $450 $1990 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.