Myanmar

Büyük Burma Turu 26/10/2018
5* Otellerde Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

Yangon-Bagan-Mandalay-Inle Gölü-Yangon
(9 GÜN 7 GECE)
TUR KODU: 168
2690 $
HAREKET TARİHİ

26-10-2018

1.GÜN - 26 EKİM

 ISTANBUL - YANGON

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Qatar Hava Yolları Kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Yangon’a gitmek için yola çıkıyoruz. 

13:25 - 17:30         Istanbul – Doha 

19:55 - 06:00+1    Doha - Yangon Uçuşu

 

2.GÜN - 27 EKİM 

YANGON - BAGAN 

08:00 - 09:20     Yangon - Bagan Uçuşu

Eski Myanmar Krallığı’nın ilk başkenti  Bagan,11.yy – 12.yy’da kurulmuş olup, Pagan İmparatorluğu'na ev sahipliği yapmış kadim bir şehirdir. Ovalarında inşa edilen 10.000'den fazla Budist tapınağı, pagoda ve manastır bulunuyor. 2.200'den fazla tapınak ve pagoda günümüzde halen ayakta durmaktadır.

Bagan, tümüyle dinsel eğitimin verildiği aynı zamanda Burma Tapınak Tasarımı'na katkı veren muhteşem mimariye sahip binalarıyla göze çarpar ve buradaki her bina budizm inancında ayrı ayrı öneme sahiptir.'Bagan Arkeoloji Bölgesi' ülkenin yeni gelişmekte olan turizm sektörünün temel hattını oluşturmaktadır. Birçok kişi tarafından Kamboçya'da bulunan Angkor Wat ile eşit cazibede kabul edilmektedir.

Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Nyaung U Yerel Pazarı'nın rengarenk sokaklarını turlayarak Myanmar Kültürü'ne bir göz aşinalığı ediniyoruz. Olağanüstü ve sihirli bir deneyim için günümüzü en büyük tapınaklardan bir tanesinde gün batımını izleyerek sonlandırıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

3.GÜN - 28 EKİM

BAGAN

Güne erken başlamak isteyen misafirlerimiz Bagan Tapınakları manzaralı balon turuna katılmak isterse tur öncesinde rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. (Kişi Başı 300 USD)

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından yolcuğumuza Bagan’dan 50 km uzaklıktaki Popa Dağı gezisi ile başlayacağız.

Popa Dağı'na giderken, yol üzerinde durup şarap yapımı için meyve toplamak amacıyla Toddy Palmiyesi'ne tırmanan işçileri izliyoruz. Daha sonra yine bu ağaçtan elde edilen meyve suyu ve şeker yapımını izleyip tadına bakacağız

Turumuzun devamında Myanmar köy hayatını görmek için köy ziyareti yapacağız. Böylece geleneksel yolla fıstıktan ve susam çekirdeğinden yağ yapımını görebilirsiniz.

Bu keyifli köy ziyaretimizi akabinde, Popa Dağı'nda bulunan, 737 metre  yükseklikteki tıpkı bir kuleye benzeyen Mahagiri Shrine Tapınağı'nı görmeye gidiyoruz.  Bu dağ 250000 yıl önce volkanik patlama sonrası şekillenmiştir. 25 dakikalık dik bir tırmanış sonrası tırmandıkça soğuyan bir hava ve fantastik bir manzarayla karşılaşacağız. 

Burada yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Bagan’a geri dönüyoruz. Akşamüstü günbatımında ise Irrawaddy Nehri üzerinde keyifli bir tekne turuna katılacağız.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

4.GÜN - 29 EKİM

BAGAN - MANDALAY

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Mandalay’a gitmek için havalimanına transfer edileceğiz. Yaklaşık 30 dk’lık sürecek bir yolculuk yapacağız.

09:50 - 10:20 Heho - Mandalay

Mandalay başkent Yangon'dan sonra ülkenin ikinci büyük kentidir. Coğrafi konumu sayesinde ülkenin haberleşme ve ulaşım odağı olmuştur ve Myanmar’ın sanat merkezidir.

Şehir turumuzda ilk olarak Amarapura da bulunan, U Bein Köprüsü'nü görmeye gideceğiz. Köprü 150 yıl önce yapılmış olup, 1.6km uzunluğunda, dünyanın en uzun tik ağacından yapılmış köprüsü ünvanına sahiptir.

U Bein, Amarapura ve Taungthaman Gölü'ndeki bir adayı birbirine bağlar. Köprünün kimi yerlerine yaptıkları ve dışa doğru taşan oturma bölümleri dışında, U Bein’de korkuluk yok. Sadece köprünün uzun ayakları kısmi korkuluk gibi duruyor. Gölün etrafındaki çay bahçeleri ve lokanta benzeri yerler ile burası bir mesire yeri haline gelmiş durumda. Gölün üzerinde küçük teknelerle dolaşmak mümkün. Suların yükseldiği yaz aylarında, köprü de hemen hemen sular altında kalmaktadır. O zamanlarda burada olabilmekte bambaşka bir deneyimi beraberinde getiriyor.

Amarapura’da binden fazla Budist rahibin yaşadığı, manastırında rahiplerin kavuniçi ve bordo elbiseleri ile akın akın bahçeye geldiği, yakınlardaki rahibe evinde saçları kazınmış pembe elbiseler içinde küçücük kızları ve yaşlı rahibeler ile sohbet etmek, eşsiz fotoğraflar çekmek için Mahagandayon Manastırı'na gideceğiz. Sonrasında ipek dokuma atölyesini ziyaret edeceğiz.

Keyifli turumuzun sonunda yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin akabinde otele transfer edilerek check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Akşamüstü Mahamuni  Altın Buddha Heykeli'ni, bronz ve mermer zanaatkarlarının sokağını ziyaret edeceğiz.

Altın Buddha Myanmar Budizmi’nin Mandalay’daki en ünlü tapınağıdır. İçinde, 4 metre yüksekliğinde, 65 ton ağırlığında Buda Heykeli bulunmaktadır. Heykel, kıymetli elmas ve taşlarla dekore edilmiş olup, altınla kaplıdır. Ardından dünyanın en büyük kitabı olarak anılan ve üzeri Budist metinleri ile kaplı 729 mermer levha ile çevrili Ku ThoDaw Pagodası'nı ziyaret ediyoruz. 

Akşam Mandalay Tepesi üzerinden seyredeceğimiz şehir manzarasıyla sonlanan turumuz sonrası yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz.

Geceleme Mandalay'da.

 

5.GÜN - 30 EKİM

MANDALAY – SAGAING- AVA- AMARAPURA - MANDALAY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sagaing Tepesi'nin eteklerinde kurulmuş olan ve yüzlerce küçük pagoda ve tapınağa evsahipliği yapan Sagaing Kasabası'na gidiyoruz. Burada binlerce rahibin dini öğretiler doğrultusunda yetiştirildiği Mya Set Kyar Tapınağı ve yüksek bir tepenin üzerinde bulunan nefis Ayeyarwady manzarasına sahip Soon Oo Ponya Shin Pagoda'sını geziyoruz.

Öğle yemeğinin ardından 1364 yılında kurulmuş ve yaklaşık 400 yıl kadar Burma Krallığına başkentlik yapmış olan Ava veya diğer adıyla Inwa'ya doğru yola çıkıyoruz. Burada Inwa'nın en meşhur turistik noktalarından biri olan Bagaya Manastırı’nı ve eski Kraliyet Sarayı’nın kalıntılarını gördükten sonra son olarak tuğladan yapılma Me Nu Ok Kyaung Tapınağı'nı gezip daha sonra U-bein Köprüsü üzerinde muhteşem günbatımı manzarasının tadını çıkarıyoruz.

Ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

6.GÜN - 31 EKİM

MANDALAY - INLE GÖLÜ

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Heho’ya gitmek için havalimanına transfer edileceğiz. Yaklaşık 35 dk sürecek bir yolculuk yapacağız.

09:55 - 10:30 Mandalay- Heho

Heho, Shan Eyaleti'nde bulunur ve rakımı 800 metre olması nedeniyle sıcak yaz aylarında sık ziyaret edilen yerlerden biridir. Burası güneydoğu asya’nın Venedik’i diye de adlandırabileceğimiz bir göl şehridir. 70 bin kişinin kelimenin tam anlamıyla su üzerinde yaşadığı bu balıkçı şehri Bagan’dan sonra Myanmar’ın en çok turist çeken destinasyondur. Heho'ya varışımızın ardından Inle gölüne gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öncelikle Nyaung Shwe’ye gideceğiz. Yol üzerinde Shwe Yan Pyay ve eski ahşap manastırında fotoğraf çekimi için duracağız.

İnle Gölü'nde yapacağımız kısa bir bot gezisiyle otelimize ulaşacağız. Myanmar’ın ikinci büyük güzel gölü olup, 17.7 kmlik bir alana uzanan Inhtar Ulusal Irkı'na ev sahipliği yapar. Bu insanların çoğu suyun üzerindeki evlerde yaşarlar .Bot gezisinde bu evleri, yüzen bahçeleri ve lotus kökünden dokuma yapılmasını görme fırsatı bulacağız.   

Geçimini genelde balıkçılıktan sağlayan halk aynı zamanda turistler içinde yerel yaşamı deneyimleyebileceğiniz atölyeler işletmekte. Ortaçağ teknikleri ile bıçakların dövüldüğü demircilerden, Küba benzeri elle yapılan yerel püroların hazırlandığı imalatanelere kadar İnle size eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Burada leg-rowing tekniği göreceğiz. Bu teknikte kürek tek ayağa sarılarak botun sürülmesi ve geleneksel yolla balık tutulması sağlanır.

Inle Gölü’nde yapılacak tam günlük bir kayık gezisi hayatınızın en unutulmaz günlerinden birini geçirmenize sebep olacak. Göl insanlarının günlük hayatını hayranlıkla izleyecek, ayak kürekçilerinin tek başlarına hem kayığı sürüp hem de nasıl balık tuttuklarını hayretler içinde göreceğiz. Bu esnada öğle yemeğimizi alacağız. 

Son olarak Ünlü Phaung Daw Oo Pagoda’yı ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeği ve geceleme Inle Gölü'nde bulunan bir otelde olacaktır. 

 

7.GÜN - 01 KASIM

İNLE GÖLÜ – INDEIN PAGODA KOMPLEKSİ – İNLE GÖLÜ

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından İnle Gölü’nün üzerinde her gün başka bir köyde kurulan pazarı fotoğraflamaya gidiyoruz. Bölgede yaşayan insanların ve tepelerde yaşayan kabilelerin dolunay günleri hariç haftanın 5 günü geldiği hem pazar hem de sosyal bir aktivite olarak düşünebileceğimiz bu renkli pazarı gezip fotoğraflıyoruz. Bu pazarları gezerek mallarını satmaya gelen  Pa-O, Danu ve Intha Yerel Halkları'nın yaşam stillerini kavrayabilirsiniz.

Bu keyifli ve eğlenceli geçen ziyaretimizden sonra Rahipler için lotus kökünden üretilen sarı elbise, şal vb kıyafet üreten dokuma fabrikalarını ziyaret edeceğiz.

Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından sulama kanallarından geçerek Indein Pagoda Kompleksi'ne (köyüne) varıyoruz. Bu kompleks yüzlerce Shan stilindeki harabe haline gelmiş tapınaklardan oluşan tarihi bir alandır. Bazı tapınaklar 17. Ve 18. yy dayanmaktadır. Fotoğraf meraklıları için burası eşsiz ve harikulade fotoğraf kareleri sunuyor.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

8.GÜN - 02 KASIM

İNLE GÖLÜ -  YANGON

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Yangon’a gitmek için havalimanına transfer edileceğiz. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk yapacağız.

10:30 - 11:40 Heho - Yangon

Myanmar’ın en büyük şehri ve eski başkenti olan Yangon, 5 milyonluk nüfusu ve birçok semte yayılmış yapıları ile beklediğinizden çok daha büyük çıkarak sizi biraz şaşırtabilir. 1824’te İngiliz yönetimine geçince şehrin küçük nüfusu kalabalıklaşmaya, kasaba görüntüsü de değişmeye başlamış. İngilizlerin şehircilik faaliyetlerinde işçi olarak kullanılmak üzere Hindistan ve Bangladeş’den getirdiği nüfus yerli halkla karışarak insana keyif veren bir sentez yaratmış. Beyoğlu’nun arka sokaklarındaki yapıları aratmayacak güzellikteki binaların çoğu 19. yy’ın ikinci yarısında inşaa edilmiştir. Bu binaların arasına sıkışmış Hindu tapınakları ve camiler de Yangon’un kozmopolit havasını tamı tamına yansıtmaktadır.

İlk duraklarımız Yangon'un meşhur Koloniyal dönemden kalma yapıları, Çin Mahallesi, Hint Mahallesi ve Scott Market olacaktır. Chauk Htat Gyi Pagodası'na giderek devasa yatan buda heykelini görüyoruz. 

Öğle yemeğinin ardından meşhur Shwedagon Pagoda’ya (Altın tapınak) gidiyoruz. Tapınağa giderken Sule Pagoda'da ve Belediye Binası'nda fotoğraf çekmek için duracağız.

Shwedagon Pagoda , eski çağlarda yapılmış olup yaklaşık olarak 2500 yıldan eskiye dayanmaktadır. Altında bulunan hazine çemberinin içine yerleştirilmiş 8 adet Buddha heykeli ile kutsanmıştır. Tapınak, insanların Buddha’ya bağlılığını gösteren en büyük semboldür. Halkın huzur bulmaya ve ibadet etmeye  gelip tüm günlerini geçirdikleri bu büyük tapınaklar kompleksi adeta şehir içinde şehir izlenimi verir. 

Gezi sonrası Myanmar Kültürel Show'u eşliğinde akşam gala yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize transfer ediliyoruz.

Geceleme otelimizde.

 

9.GÜN - 03 KASIM

YANGON - ISTANBUL 

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ediliyoruz.

Havalimanına varışımızın ardından gerekli işlemleri yaptıktan sonra Doha aktarmalı olarak yapacağımız İstanbul uçuşumuz için yola çıkıyoruz.

07:40 - 11:40 Yangon – Doha 

13:30 - 18:25 Doha - İstanbul uçuşu 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Qatar Hava Yolları ile İstanbul - Yangon - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
Yerel Havayolları ile Yangon - Bagan - Mandalay -Heho - Yangon ekonomi sınıfı uçuş
Bagan The Hotel @ Tharabar Gate vb.'de 2 gece,  Sedona Hotel Mandalay vb.'de 2 gece, Pristine Lotus Inle vb.'de 2 gece ve Yangon Shangri-La Hotel vb.'de 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Programda yazan tüm kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri
Klimalı araçlarda tüm transferler 
Programda yazan tüm turlar ve müze girişleri
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Mesleki Sorumluluk Sigortası
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
Myanmar Vizesi (75 USD )
Rehber/Şöför bahşişleri 
   

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2690 $2690 $590 $2490 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
21-03-2019
Gönderen:
Nuriye Aykut Şaner
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Her anını keyifle geçirdiğimiz, özenle hazırlanmış bu çok güzel tur için Siamtur'a ve harika anlatımları, ilgisi ve sevgisi için Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler ederim. Sevgilerimle.
20-03-2019
Gönderen:
Pervin Öztürk
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Harika bir geziydi. Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler. Ayrıca böylesi dolu dolu güzel bir tur ayarladığı için Siamtur'a da çok teşekkürler.
20-03-2019
Gönderen:
Tamer Koç
Tur:
11.03.19 Vietnam Kamboçya Turu
Mesaj:
Vietnam ve Kamboçya ülkelerini, kültürlerini, geleneklerini tanıma fırsatımız oldu. Oteller kendi kategorilerinde iyi seçilmiş ve Ha Long körfezindeki konakladığımız tekne müthişti. Tur planlaması, genel organizasyon ve turlar tüm detayları ile iyi planlanmış. Çok memnun kaldık. Öğle ve akşam yemekleri alınan işletmeler de çok titizlikle seçilmiş, çok iyi restoranlarda yöresel yemekler de yeme fırsatımız oldu. Rehberimiz Gaye hanım da bu bölgelerde çok tecrübeli ve tura büyük katkısı için kendisine ve Siamtura teşekkür ediyoruz. Tamer ve Mila Koç
20-03-2019
Gönderen:
Çiğdem Akarsu Akçam
Tur:
Vietnam - Kamboçya
Mesaj:
Şimdi eve girdik. Hemen yazmak istedim. Siamtur ve rehberimiz Gaye Hanım vesilesiyle çok güzel bir gezi oldu. Gidilip görülmesi gereken yerler. İnsan her yerde çok farklı hisse kapılıyor. Ayrıca beraber gittiğimiz grup arkadaşlarımız da çok iyiydi. Herkese teşekkür ederiz. Bu tip turlar ancak Siamturla yapılır...
20-03-2019
Gönderen:
Kamuran Yolbulan
Tur:
11 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Siamturla harika zaman geçirdim. Otellerimiz, restoranlar, tekne harikaydı. Her dakikası dolu bir tatildi. Özellikle GAYE Hanım'a teşekkürler. Olağanüstü performans ve sabırla tadı damağımızda kalan bir tatil yaptırdı. Onun turlarına her zaman katılmak isterim. GAYE hanım için.
16-03-2019
Gönderen:
Zübeyde Açık
Tur:
1-11 Mart Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
01-11 Mart 2019 tarihleri arasında yaptığımız Vietnam-Kamboçya turu başından son güne kadar konforlu bir yolculuktu. Yemekler, ikramlar, geziler, oteller, tekneler ve son gün kaldığımız gemi çok keyifliydi. Gemide dinlenerek uzun dönüş yolculuğuna gidişimiz de ince düşünülmüştü. Özellikle rehberimiz Gaye Hatipoğlu ve Siamtura çok teşekkür ederim.
14-03-2019
Gönderen:
Ahmet Çolak-Belkıs Çolak
Tur:
1-10 mart 2019 Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Baştan sona çok iyi planlanmış bir program. İyi seçilmiş otel ve restoranlar ve üzerine daha turun planlanma aşamasından başlayıp, Hanoi hava limanında uğurlamaya kadar ilgisini, güler yüzünü ve sabrını esirgemeyen Gaye hanım. Bizim için unutulmayacak, keyifli bir tatil oldu.. Başta Gaye hanım olmak üzere tüm Siamtur ailesine çok teşekkür ederiz. Siamtur gerçekten uzak doğunun tur uzmanı.
12-03-2019
Gönderen:
Rıfat Yıldız
Tur:
Vietnam Kambocya
Mesaj:
01.03.2018 tarihinde 10 günlük Vietnam Kamboçya turuna katıldık. 2 aile 4 kişi idik. Rehberimiz Gaye Hatipoğlu idi. THY ile uçtuk. Vietnam'da karşılanma, otellere transfer, otobüs şoförü, yerel rehber oldukça sevecen ve görevlerini çok güzel yaptılar. Saygon'daki otel, geziler, yemekler olabileceklerin en güzeli idi. Yemekler tamamen Vietnam mutfağını yansıtıyordu ancak hiç de zorluk çekmedik, zevkle yedik. Otel güzeldi. Vietnam Kamboçya uçak yolculuğu, karşılama, otele transfer, otel ve yemeklerle geziler mükemmeldi. Kamboçya Hanoi ve halindeki bütün geziler ve transferler yemekler oteller harika idi. Özellikle Halong körfezi gezisi, gemide konaklama daha güzeli olamazdı. Netice itibari ile SIAMTUR'UN yaptığı ve organize ettiği bu gezi mükemmeldi. Bundan sonraki bütün gezilerde hiç şüphesiz siam turu tercih ederim ve tavsiye ederim. ÖNERİLER, geziye katılanlar arasında muhafazakar olanlar da vardı ve bu potansiyeli gözardı edemezsiniz ancak bunlara yönelik çok küçük hizmetlerin verilmesi geziye ekstra hiç bir maliyet yüklemez ve üstelik müşteri kazandırır. Mesela otellere check-in yapılırken en azından yönlerin belirtilmesi ve özellikle KIBLE YÖNÜNÜN BİLDIRILMESİNİN NE MALIYETİ OLABİLIR? Emeği geçen herkesi kutlarım. Bir başka SIAMTUR'UN gezisinde buluşmak üzere.
11-03-2019
Gönderen:
Oral Karaaslan
Tur:
1 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
İlk buluşma anından son ayrılış anına kadar en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir programdı. Siam Turun Güney Doğu Asya tecrübesi çok iyi. Asıl önemlisi turda herhangi bir ekstranın olmaması. Yapılması gereken her etkinlik programa dahildi. Oteller 5 yıldız konforundaydı. Günde 3 öğün yemek de buna dahildi ve bölgenin yerel lezzetlerinden oluşuyordu. Tur rehberimiz Gaye Hatipoğlu'nun bölgeye ait bilgisiyle aydınlandık, enerjisi ile motive olduk, güler yüzü, sabrı ve özeniyle sorunsuz, neşeli, doyurucu bir gezi yaşadık. Teşekkür ederiz.
11-03-2019
Gönderen:
Özgül Biricik
Tur:
01-11 Mart 2019 tarihleri Vietnam - Kamboçya turu
Mesaj:
Bugüne kadar katıldığım en iyi tur organizasyonuydu. Turun başından sonuna kadar mükemmel organizasyon vardı. Kalınan oteller, yemek yenilen restoranlar ve yemekler birer harikaydı. Rehberimiz Gaye Hanım ise tüm övgüleri fazlasıyla hak etti. Turu mükemmel bir orkestra şefi gibi yönetti, değişik şehirlerden gelen misafirlerin birbirleriyle kaynaşmasına da vesile oldu. Teşekkürler Gaye Hanım, teşekkürler Siamtur ekibi...