Güney Kore-Japonya

Uzak ve Gizemli Diyarlar 12/07/2018
Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
VİZE YOK
Seul-Osaka-Kyoto-Tokyo
(10 GÜN 8 GECE)
TUR KODU: 167
3490 €
16229 TL
HAREKET TARİHİ

12-07-2018

1.GÜN - 12 TEMMUZ

İSTANBUL - SEUL

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde 18:00'da Türk Hava Yolları kontuarları önünde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Seul’e uçuyoruz. 

20:45 – 12:55   İstanbul – Seul Uçuşu 

 

 

2.GÜN - 13 TEMMUZ

SEUL (VARIŞ GÜNÜ)

Seul Uluslararası Havalimanı'na varışımızın ardından bizi bekleyen araçlarımızla otelimize transfer ediliyoruz. Check in işlemleri akabinde verilecek kısa bir dinlenmenin ardından hep birlikte yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Namdaemun pazarında dolaşmanın ve alışverişin tadını çıkarabilirler. Gece gündüz açık olan bu pazarda bir çok ürünü gayet hesaplı fiyatlarla bulmanız mümkün. Geceleme otelimizde.

3.GÜN - 14 TEMMUZ

SEUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün sürecek turumuz için otelden ayrılıyoruz. 1395'te inşa edilen Kuzey Sarayı olarak da anılan Seul'deki 5 saray içerisinde en görkemlisi ve en güzeli olan Gyeongbok Sarayı'yla turumuza başlıyoruz. Sonrasında Mavi Saray diye anılan başkanlık ofisini ve Ulusal Halk Müzesini görme fırsatı bulacağız. Sonraki durağımız Kimchi Okulu. Kore halkının geleneksel kıyafeti olan Hanbok’u deneyimleme imkanı bulacağımız bu durağımızda geleneksel Kore yemeği olan Kimchi yapımını göreceğiz.

Alacağımız öğle yemeğinin ardından Kore Halk Köyüne gideceğiz. Halk köyü, atalarının kültürünü tecrübe etmek ve öğrenmek için Koreli çocuklara bir fırsat sağlayan, Korece kültürel eserlerin sayısız koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Burası yerli ve yabancı turistlere atalarının bilgeliği ve ruhlarını iletmek için geliştirilmiştir. Gezimize Aşk Kilidi Duvarı ile devam ediyoruz. Burada aşıklar kilitlerin üzerine isimlerini yazarak kilitler ve daha sonra anahtarları Namsam Dağı’nın yamacından  aşağıya atarak aşklarını ölümsüzleştirdiklerine inanırlar.Son durağımız olarak etkileyici şehir manzarasını görmek için Namsan Kulesi’ne gidiyoruz. Pek çokları Seul Kulesi’ni Asya’nın en iyi kulesi olarak kabul eder. Burada misafirlerimize fotoğraf çekmeleri için vakit tanıyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel yemekleri bulabileceğimiz yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz Itaewon caddesi üzerinde bir keşif yürüyüşüne çıkabilirler. Bu cadde Seul’ün en egzotik caddesi olarak bilinir. Alışveriş ve gece hayatı için en çok tercih edilen caddelerden biridir. Geceleme Otelde.

 

4.GÜN - 15 TEMMUZ

SEUL - OSAKA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Osaka uçuşumuz için havaalanına transfer edileceğiz.

14.05 – 15.50 Seul – Osaka uçuşu

Osaka’ya varışımızın ardından özel aracımızla otelimize geçiyoruz. Check in işlemlerinin ardından yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz şehrin gece yaşantısını keşfe çıkabilirler. Geceleme otelimizde.

 

 

5.GÜN -16 TEMMUZ

OSAKA

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Osaka panoramik şehri turumuz için otelden ayrılıyoruz.

İlk durağımız Osaka Kalesi olacaktır. Bu kale ilk yapılan kale olmayıp, ilk yapılan kale düşman tarafından yıkılmış. Sonra kral yenisini yaptırmış ama bu seferde kendisi bir savaş taktiği olarak tekrar yıktırmış. En son Mejii döneminde kale aynı yere aslına uygun olarak tekrar yapılmış ve Osaka’nın simgesi olmuştur. Ardından şehrin bir diğer sembolü olan ve Osaka'yı her açıdan gözlemleyebileceğimiz Umeda Sky gökdelenine gidiyoruz. Bina iki adet 40 katlı kuleden oluşmakta olup tepesinde kuleleri bağlayan bir gözlem alanı bulunmaktadır.

Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında şehrin en büyük alış veriş merkezi kabul edilen Shinsaibashi ve yemek merkezi kabul edilen Dotonbori bölgelerinde kendimizi kaybedeceğimiz bir geziyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

 

6.GÜN - 17 TEMMUZ

OSAKA-NARA-KYOTO 

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Burada ilk durağımız Todaiji Tapınağı. Bu tapınak dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykelini bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan Kegon’un da ana merkezidir. Gördüğümüz bu muazzam tapınaktan sonra Nara Park’ta keyifli bir zaman geçiriyoruz.

Öğle yemeği sonrasında Kyoto'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehre varış sonrası ilk durağımız Antik Kyoto'nun tarihi anıtlarından biri olan ve altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizudera Tapınağı, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Ana girişte geniş bir bahçe ile şehre etkileyici bir hava veren uzun sütunlar bulunmaktadır. Tapınağı popüler kılan bir başka özellik ise buraya has olan bir inanıştır. 13 metre yükseklikten atlayarak hayatta kalan kişinin dileğinin mutlaka gerçekleşeceği rivayet edilmektedir. Edo döneminde 234 atlayış kaydedilmiş ve bunların % 85.4'ü hayatta kalmıştır. Günümüzde bu gelenek yasaklanmıştır. 

Tapınak turumuzun ardından belki de geleneksel kıyafetleri içerisinde bir kaç geyşayı görebilme şansına sahip olabileceğimiz ahşaptan yapılma restoran ve çayevlerine evsahipliği yapan Gion bölgesini turluyoruz. Gezi sonrası yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 

7.GÜN - 18 TEMMUZ

KYOTO

Otelde yapacağımız kahvaltının akabinde Panoramik şehir turumuz için otelden ayrılacağız. İlk durağımız iç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı gezeceğiz. 

Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra gezimize Kinkakuji Tapınağı (Altın tapınak)ile devam ediyoruz. Altın tapınak 1994 yılında Dünya kültür mirası olarak kabul edilmiştir. Budizm'in Rinzai koluna mensup tapınaklardan biridir. Diğer tapınaklar gibi geniş bir alana sahip. Bir kaç binadan oluşmakta ve çeşitli temalarda düzenlenmiş bahçeleri var. Tapınağın bahçesinde dolaşmak doyumsuz bir dinginlik sunmaktadır. Gezimizin son durağı ve ana binalarını birbirine binlerce Japon kapısıyla bağlayan meşhur Fushimi Mabedini de gezdikten sonra otelimize transfer ediliyoruz.

Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

 

8.GÜN - 19 TEMMUZ

KYOTO-TOKYO

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından hızlı trenle Tokyo'ya ulaşıyoruz. Şehre varış sonrası ilk olarak Tokyo İmparatorluk Saray kompleksini görmeye gidiyoruz. Burası Japonya imparatorunun Tokyo'da bulunan resmi ikametgahıdır. Ardından öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Asakusa Sensoji Tapınağı’nı gezeceğiz. Bu Budist tapınağı Tokyo’nun en renkli ve en popüler tapınağıdır. 2. Dünya Savaşı’nda tamamen yıkılıp yeniden inşa edilen bu tapınak hala tamamlanamamış olup, baştan aşağıya Japon mimarisinin en iyi örneklerinden birini sunacaktır.

Daha sonra alışveriş için Nakamise’ye geçiyoruz. Burada Kimono ve Japon yelpazesi de dahil olmak üzere her türlü hediyelik eşyayı bulabilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen bir çok Pazar tezgahının keyfini çıkarabilirsiniz. Gezimizi Tokyo'nun en meşhur mabedi olan Meiji'yi de görebileceğimiz Harajuku ve Omotesando bölgesini gezerek sonlandırıyoruz.

Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

 

 

9.GÜN - 20 TEMMUZ

 

TOKYO – FUJİ DAĞI & HAKONE - TOKYO

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Fuji dağına & Hakone’ye gitmek için yola çıkıyoruz.

İlk durağımız Japonya’nın kutsal sayılan en yüksek dağı Fuji dağı olacaktır.  Fuji Dağı’nin yüksekliği 3776 metredir. Fuji volkanik bir dağ olup tüm dünyada, Japonya’nın sembolü olarak kabul edilir. Mükemmel konik şekli ile, yılın yarıdan fazla zamanında tepesi beyaz kar ile kaplıdır. Dağa tırmanış zamanı olan, 1 Temmuz ile 26 Ağustos tarihleri arasında, yüzlerce kişi eğlence ve spor amacı ile bu dağa tırmanır.

Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra gezimizin devamında Hakone bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Hakone bölgesine vardığımızda, Ashi gölünde tekne turuna çıkıyoruz. Fotoğraflarla bu bölgenin muhteşem doğasının tadını çıkarıyoruz. Gezi bitiminde Tokyo'ya dönüyoruz.

Akşam yemeğini otelin yakınlarında yerel bir Japon restoranda yiyeceğiz.

Geceleme Otelde.

                                           

10.GÜN - 21 TEMMUZ

TOKYO – NIKKO - ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası Nikko Turu'na çıkıyoruz. Tokyo'nun 140 km kuzeyinde bulunan, Tokuhawa Shogunlarının mozalelerine ev sahipliği yapan ,Unesco Dünya Koruma Mirası Listesin'deki Nikko'da önce 1616 yılında ruhlara adanarak ,15000 el işcisi tarafından 2,5 milyona  altın yaprak kullanılarak yapılan ve üzerinde kuşlar,çiçekler, danseden kızların yeraldığı Toshogu Mabedini görüyoruz. Yerel bir restoran'ta alacağımız yemeğin ardından ,virajlarla dolu muhteşem bir yol olan Irohazaka'dan ilerleyerek,Nikko Doğal Parkına varıyoruz.Burada,Kutsal Nantai Volkanı'nın eteklerinde yer alan, birkaç bin yıl önce sönmüş lav akıntıları ile oluşan muhteşem Chuzenji Gölünü görüyoruz. Son olarak Japonya'nın en iyi üç şelalesinden biri olan Kegon Şelalerini görüyoruz ve Tokyo'ya geri dönüyoruz.

Şehirde alacağımız akşam yemeğinin ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

22.30 – 04.40    Tokyo - İstanbul uçuşu

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Türk Hava Yolları ile Seul'a gidiş ve Tokyo'dan dönüş uçak bileti
Yerel Hava Yolları ile Seul - Osaka uçuşu  
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Hızlı tren (Shinkansen) ile Kyoto-Tokyo transferi
T Mark Grand Otel Seul'da 2 gece, Rihga Royal Otel Osaka'da 2 gece, Ana Crowne Plaza Otel Kyoto'da 2 gece, Keio Plaza Otel Tokyo'da 2 gece ve  iki kişilik odalarda kişibaşı konaklama
Programda yazan tüm kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri (7 öğle, 9 akşam yemeği)
Klimalı araçlarda tüm transferler 
Programda yazan tüm turlar ve müze girişleri
Yerel Rehber/Şöför bahşişleri 
Mesleki Sorumluluk Sigortası
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
   
ÖNEMLİ:
   
Bu turumuzda minimum kişi sayısı 10'dur.
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
Tur programında belirtilen (ekstra) turlarımız, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır.
2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
Tur bedelinin %35'i kayıtta, bakiyesi tur hareket tarihine 1 ay kala ödenir.
3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
   
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (EURO)3490 €3490 €590 €3290 €
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit - - 3 Taksit - - 3 Taksit 5648 TL 16943 TL
4 Taksit - - 4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit 3327 TL 16635 TL 5 Taksit 3343 TL 16716 TL 5 Taksit - -
6 Taksit 2786 TL 16716 TL 6 Taksit 2800 TL 16797 TL 6 Taksit 2921 TL 17527 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit - - 8 Taksit - -
9 Taksit 1893 TL 17040 TL 9 Taksit 1902 TL 17122 TL 9 Taksit 2002 TL 18014 TL
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit 5707 TL 17122 TL 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit - - 5 Taksit 3359 TL 16797 TL
6 Taksit 2921 TL 17527 TL 6 Taksit 2824 TL 16943 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit -
9 Taksit 1993 TL 17933 TL 9 Taksit 1947 TL 17527 TL

Bonus: Garanti Miles & Smiles, Flexi ve diğer bankalara ait Bonus özellikli tüm kartlar

Axess: Akbank ve Odeabank Axess kartları

Maximum: İşbankası ve Ziraat Maximum kartları

Ödeme Seçenekleri