Kamboçya (Siem Reap)

KÜLTÜR TURU

(7 GÜN 5 GECE)
TUR KODU: 84
1199 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
ISTANBUL - SIEM REAP
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 11.00'de Singapur Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı Siem Reau uçuşu;

13.30 – 05.00 İstanbul – Singapur Uçuşu

 
2.GÜN
SIEM REAP
 

08.15 – 09.25 Singapur – Siem Reap Uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminin ardından dileyen misafirlerimizle yarım günlük ekstra olarak düzenlenen Tonle Sap Yüzen Köy Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyüne doğru yola koyuluyoruz. Devasa Tonle Sap Gölü’nün üzerine kurulmuş yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice birçok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan her parçası yüzen köyü geziyoruz. Bu gezi sırasında insanların suyun üzerinde kurdukları hayatları gördükçe hayrete kapılacaksınız. Bu turumuzun ardından otele dönüyoruz. Misafirlerimizin dilediğince zaman geçirebilmeleri için geri kalan zamanımızı serbest zaman olarak ayırıyoruz. Geceleme otelde.

 

 

 

 
3.GÜN
SIEM REAP
 

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimizle ayırt edici 5 kulesiyle Kamboçya bayrağıın simgesi olan ekstra tüm günlük Angkor Wat Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki Bayon Tapınağı'nı gördükten sonra bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.   Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Arzu eden misafirlerimizin, akşam saatlerinde bu güzel kasabayı keşfederek alışveriş yapabilmesi için serbest zaman. Geceleme otelde.

 

 
4.GÜN
SIEM REAP
 

Otelde kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz tam günlük Kbal Prean Trekking ve Tapınak Turu için otelden ayrılıyoruz. Hem muhteşem doğada yürüyüş yapıp hem de yeni tapınaklar keşfetmek itiyorsanız bu tur tam size göre. Gezimize ilk olarak Banteay Srei Tapınağı ile başlıyoruz. Ardından Kbal Spean’e doğru yürüyüşe başlıyoruz. Kbal Spean kutsal sayılan ormanlık bir tepe ve bu tepenin zirvesinde sizi etkileyici bir şelale manzarası bekliyor olacak. Yaklaşık 45 dakika süren trekking gezimizin ardından görkemli tapınaklarıyla büyüleyen, dağın eteklerine doğru kurulmuş kraliyet şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol buyunca birçok Yoni ve Linga figürüyle karşılaşmanız mümkün. Tepeden indiğimizde aşağıda bizi bekleyen araçlarımızla Kbal Spean Turist alanına yakın bir yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli yemeğimizin ardından son olarak Banteay Samre Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

 
5.GÜN
SIEM REAP
 

Sabah otelde kahvaltının ardından, isteyen misafirlerle ekstra olarak düzenlenen tam günlük Phnom Kulen National Park & Banteay Srei Tapınağı Turu için otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 48 km uzaklıktaki Phnom Kulen’e doğru yola çıkıyoruz. Orijinal adı Mahendraparvata olan bu kutsal dağ antik Kmer imparatorunun doğduğu yerdir. Budist ve Hindular için hac bölgesi görevi yapan bu dağın zirvesine ulaştığınızda eşsiz bir şelaleye karşılaşacaksınız. Bu doğa harikası bölgede öğle yemeğimizi piknik şeklinde alıyoruz. Bu keyifli ziyafetin ardından Siem Reap’e dönerek Banteay Srei Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından turumuzu Phnom Bakheng Hill’de muhteşem bir manzara yaratan güneşin batışını izleyerek sonlandırıyoruz. Tur bitiminde konaklama içi otelimize dönüyoruz. 

 

 

 
6.GÜN
SIEM REAP
 

Sabah kahvaltısının ardından, antik turlara meraklı olan, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen tüm günlük Koh Ker & Beng Mealea Turu için otelden ayrılıyoruz. Turumuzda ilk ziyaret noktamız Koh Ker Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Siem Reap’ten yaklaşık 130 km uzakta bulunan bu 500 yıllık tarihe sahip eski başkent Koh Ker’i geziyoruz. Bu gezi sonrasında Koh Ker Tapınağı’na yakın küçük bir yerel restoranda piknik şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli öğle yemeğimizin ardından turumuza Beng Mealea Tapınağı’yla devam ediyoruz. Bu etkili gezimizin ardından konaklamak üzere otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

 

 

 
7.GÜN
SIEM REAP - ISTANBUL
 

Sabah kahvaltısından sonra kalan vaktimizi misafirlerimizin uçuş saatine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Ardından Siem Reap - İstanbul uçuşu için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur aktarmalı İstanbul uçuşu;

18.30 – 21.35 Siem Reap – Singapur Uçuşu

01.45 – 07.45 Singapur - İstanbul Uçuşu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Singapur Havayolları ile Istanbul - Siem Reap – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Siem Reap'de 5 gece 4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Her gün açık büfe kahvaltı
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Kamboçya Vizesi 35 USD (Sınır Girişinde Alınacaktır)
Rehber/Şöför bahşişleri
  Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar) 
Ekstra Turlar

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
1199 USD 199 USD 999 USD
EKSTRA TURLAR
Tur AdıFiyat
Tonle Sap Yüzen Köy Turu50 USD
Angkor Wat Turu90 USD
Kbal Prean Trekking ve Tapınak Turu110 USD
Phnom Kulen National Park & Banteay Srei Tapınağı Turu135 USD
Koh Ker & Beng Mealea Turu140 USD
03-12-2018
Gönderen:
Çağrı Zengin
Tur:
Maldivler
Mesaj:
Biraz geç oldu ama, Maldivlerde harika vakit geçirdik, tam istediğimiz gibi bir tatil ayarlamışsınız, çok teşekkür ederiz.
20-11-2018
Gönderen:
Alev Ergin
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
2 Kasım 2018 de başlayıp 12 Kasım da biten harika bir tura katıldık. Destinasyon, otel seçimleri, yerel rehberler ve restoranlar çok iyiydi. Rehberimiz Gaye hanıma ve Siam Tura teşekkürler.
27-09-2018
Gönderen:
Oğuzhan- Safure Taştekin çifti
Tur:
Bali
Mesaj:
Öncelikle Siamtur ailesine bize sunulan balayı organizasyonumuzu eksiksiz bir şekilde ayarladığı için teşekkür etmek istiyoruz. Yarın Türkiye’ye dönmek üzere şuanda Bali’den e mail yolluyorum. Balayı turumuzu Siamtur aracılığı ile yapmaktan dolayı çok memnun kaldık ve mutlu olduk. Uçak rezervasyonumuz ve otellerde hiç bir problem yaşamadık. Aksine balayı çifti olarak oteller ve uçakta ikramlar ile karşılandık. Bu noktada Siamtur ile çalışmaktan son derece keyif aldık ve bir sonraki uzakdoğu yolculuğumuzda sizinle tekrar irtibatta olacağımızdan hiç şüphem yok. Asıl olarak teşekkür etmek istediğimiz birisi var. Bizi Bali’de asla yalnız bırakmayan ve her konuda yardımcı olan tur rehberimiz Arya beye çok teşekkür ederiz. Kendisi inanılmaz işine saygılı ve bağlı birisi. Bizi canı gönülden gezdirdi ve ağırladı. Üstelik Türkçe konuşuyor ve inanılmaz harika konuşuyor. Bu bizi çok rahatlattı. Sohbeti ve kendisi de çok pozitif. Biz onu çok sevdik ve güven duyduk tanıştığımıza çok memnunuz umarım o da aynı şekildedir. :) Sevgi ve saygılarımızla Siamtur ailesinin ilgi ve emeğine çok teşekkür ederiz.
17-09-2018
Gönderen:
Tayfun Özden
Tur:
Phuket Maldivler
Mesaj:
Evlilik süresince eşim ve benim iş kaynaklı yoğun çalışma temposundan dolayı ve bazı ihtiyaçların daha öncelikli olmasından dolayı balayımıza bakmak, düzenlemek için hiç vaktimiz olamadı. Bu aşamada Cansu Hn ile tanıştık ve kendisini hiç tanımamıza rağmen bizim zevklerimizi, isteklerimizi çok iyi anlayıp hatta kendisini bizim yerimize koyarak inanılmaz bir tatil programı ayarladı. Phuket’deki otelimiz sanırım alınabilecek en iyi lokasyondaydı. Bize burada yardımcı olan tur rehberimiz Kerem Bey ve May’e ayrıca teşekkür ederiz. Phuket’den Male’ye geçisimiz tamamen sıkıntısız, uçak saatleri harika ayarlanmıştı. Cansu Hn ıslarla bize Maldivler’de tavsiye ettiği otellere kefil olabiliceğini ve kesinle mutlu olacağımızı belirtmesine karşılık endişelerimiz vardı. Kesinliklikle haklıymışsınız, sizin firmanız aracılığı ile Veligandu Otel’e de ayrıca teşekkür ederiz. Hayatımızın en kaliteli en güzel tatilini gerçekleştirdik. Bu güzel organizasyonu ayarlayan başta Cansu Hn olmak üzere bütün Siamtur ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
17-09-2018
Gönderen:
Reyhan Demir
Tur:
Maldivler Dubai
Mesaj:
Candan Hanım ve tüm Siamtur ekibine çok teşekkür ediyorum. Kusursuz mükemmel bir tatil geçirdik. Transferler, konaklamalar, herşey müthiş ayarlanmış. Çok teşekkürler .
11-09-2018
Gönderen:
Gürbüz Dinçer
Tur:
2018 kurban bayramı Vietnam Kamboçya turu
Mesaj:
Mükemmel bir tur. Oteller fevkalade ,gidilen restoranlar en iyileri. Tur programı çok güzel. Rüya gibi bir tatil geçirdiğimiz için Siamtura çok teşekkürler. Tur rehberimiz Yılmaz Bey için teşekkür etmek az gelir. Onun gibi rehberle bu tur bir kat daha mükemmelleşti. Tekrar buluşmak dileği ile.
27-08-2018
Gönderen:
Murat Meriç
Tur:
Bangkok-Phuket-Singapur
Mesaj:
19-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Bangkok-Phuket-Singapur'a düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve tur öncesi danışmanlığında de gösterdiği özenden dolayı Siam tura sonsuz teşekkürler. Daha önce Bali seyahatinde de tur danışmanlığı hizmeti aldığım Candan Hanım'a ayrıca teşekkür ediyorum. Şu an havaalanında transfer uçuşumu beklerken yorumlarını yapıyorum. Seyahatimiz boyunca güleryüzü enerjisi ve nezaketi ile her şeyimize koşturan, yardımcı olan rehberimiz Kerem Bey'e bu harika gezi için çok teşekkürler. Kerem beyin Tayland'da yaşıyor olması, gözlemlediğim kadarıyla diğer tur şirketlerinin rehberlerinin ondan yardım alıyor olması rehber seçiminde ne kadar özen gösterildiğini göstermektedir. Gezi hakkında söyleyeceğim Bangkok gece pazarı turunun yerine başka bir program konulabileceğini düşünüyorum. Saygılarımla
27-08-2018
Gönderen:
Serap-Barış Gültekin
Tur:
Tayland(Bangkok/Phuket) ve Singapur
Mesaj:
SiamTur’a ve özellikle pozitif enerjisi, sakinliği, güler yüzü ve iyi rehberlik hizmeti için Kerem Bey’e teşekkür ederiz.
28-07-2018
Gönderen:
ALİ KUTMAN
Tur:
Vietnam
Mesaj:
Herşey çok güzeldi başta Gaye hanım olmak üzere Siamtura tüşekkür ederiz
28-07-2018
Gönderen:
Uğur Şengül
Tur:
Vietnam
Mesaj:
13 . 20 temmuz tarihleri arasında, Vietnam'ın Saigon ve Hanoi illerine düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve gezilen her yerin tarihinin ayrı ayrı güzelliği ve tarihinin ayrıntılı olarak anlatılması . Saymakla bitmeyen güzel restorantların seçimiyle . Ve özellikle Gaye hanımın misafirlerine karşı gösterdiği özene ayrıca teşekkür ederim . Gaye hanımla dünyanın diğer ucuna gidilir :-) teşekkürler Siamtur ailesi .