Malezya - Borneo

KÜLTÜR TURU

VİZE YOK
KUALA LUMPUR - KOTA KINABALU
(7 GÜN 5 GECE)
TUR KODU: 68
1690 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - KUALA LUMPUR 
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 13.00'de Qatar Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Kuala Lumpur uçuşu; 

13:20 - 17:35 İstanbul-Doha uçuşu

19:40 - 08:05 Doha-Kuala Lumpur uçuşu

 
2.GÜN
İSTANBUL - KUALA LUMPUR
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminden sonra, isteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Kuala Lumpur Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. Gombak ve Klang nehirlerinin kesişim noktasına küçük bir madenci köyü olarak kurulan bu şehir zengin tropik bitki örtüsü, kauçuk üretim potansiyelleri, yöresel soslu baharatlı yemekleri, dünyaca ünlü etnik-modern yapılarıyla size hem bir modern şehir, hem de etnik bir kasaba havasını sunacaktır. Bu turumuzda, Ulusal Camii, Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Merdeka Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı ve Kahramanlar Anıtı’nı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Bu gezinin ardından son durak olarak dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur’a geçiyoruz. Burada tüm şehrin ayaklarınızın altında olacağı muhteşem Kuala Lumpur manzarasının etkisi altında kalacaksınız. Bu turumuzdan sonra dileyen katılımcılarla ekstra olan Kırsal Bölge Turu için harekete geçiyoruz. Bu turda Kuala Lumpur’un hemen dışındaki Malay köylerini ziyarete gidiyoruz. Öncelikle yüksek kalitedeki el işçiliği ile meşhur bir kalay ürünleri fabrikasına gidiyoruz. Burada kalıba dökme, törpüleme, parlatma, lehimleme, çekiçleme ve gravür işleme safhalarını gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Bunlardan sonra ise bir Batik Fabrikası’na uğrayarak batiğin nasıl tasarlanıp basıldığını görüyorsunuz. Son durağımız 3 büyük ve birkaç küçük mağaradan oluşan kireçtaşı tepelerindeki Batu Mağaralarıdır. İlk olarak 272 basamak çıkarak bir Hint tanrısı olan Lord Murugah’nın mabedi olarak bilinen mağara tapınağına çıkıyoruz. Ardından müze mağarası olarak adlandırılan diğer bir mağarayı ziyaret ediyoruz. Bu mağarada birçok tanrı imajı ve Hint literatüründen sahnelerin resmedildiği duvar resimlerini göreceksiniz. Bu turumuzun sonrasında konaklama için otelimize dönüşü gerçekleştiriyoruz.

 

 
3.GÜN
KUALA LUMPUR
 

Sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olan Putrajaya Turu için otelden ayrılıyoruz. Kuala Lumpur’un güneyinde yer alan, Malezya’nın ikinci başkenti diyebileceğimiz Putrajaya şehri birçok idari yapıya ev sahipliği yapan Malezya’nın modern şehirlerinden biri. Şehrin kalbine yerleştirilmiş gölün çevreleyen birçok etkileyici idare binası bulunmaktadır. Bu gölde motorumuzla çıktığımız turumuzda çevrede yer alan Putrajaya Camii, Putrajaya Köprüsü ve farklı mimarileriyle çeşitli hükümet binasının göz kamaştırıcı manzaralarına tanık olacaksınız. Bu şehir gezimizin ardından otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

 

 

 
4.GÜN
KUALA LUMPUR - KOTA KINABALU
 
Otelde kahvaltıdan sonra, Malezya Havayolları ile Kota Kinabolu uçuşu için havaalanına transfer ediliyoruz;

13:55 - 16:35 Kuala Lumpur - Kota Kinabalu uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman. 

 
5.GÜN
KOTA KINABALU
 

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle farklı hayatlara tanık olmak için ekstra olarak düzenlediğimiz Kabileler Turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda kültürel mirasını bugüne kadar korumuş en ünlü kültür köylerinden birine doğru yola koyuluyoruz. Tropik bitki örtüsü içinde farklı etnik grupların yaşatıldığı bu köyde, farklı etnik kabilelerden yerlilerin, birbirinden farklı günlük yaşam tarzlarını yakından izleyerek, bu yerlilerin birbirinden değişik kültürlerini tanıma fırsatınız olacak. Aynı zamanda bu birbirinden ayrı kabilelerin her birine özgü, daha önce görmediğiniz yerel el sanatlarının yapılışını öğrenme şansına sahipsiniz. Ayrıca doğal ortamında kültürel performanslar, dans gösterileri gezinize farklı bir renk katacak. Bu etkileyici turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

 

 

 
6.GÜN
KOTA KINABALU
 

Sabah otelde kahvaltının ardından, dileyen katılımcılarla doğayla iç içe olabileceğimiz ekstra olan öğle yemekli Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turuna katılabilirler. Güneybatı Asya’nın en yüksek dağı olan Kinabolu Dağı’nın deniz seviyesinden 1585 yüksekliğinde konumlanmış, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Kinabalu Ulusal Parkı için yola çıkıyoruz. Yolculuk boyunca Crocker Sıradağları’nın balta girmemiş ormanlarda karşılaştığınız birbirinden farklı yeşil eşliğinde eşsiz manzaralara tanık olacaksınız. Yaklaşık 750 kilometrelik park alanı, sahip olduğu yüzlerce canlı çeşidi ve eşsiz manzarasıyla sizi büyüsü altına alacak. Keyifli bir öğle yemeğinin ardından park merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki Poring Kaplıcalarına geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda bölgeyi işgal eden Japonlar tarafından yapılan bu kaplıca merkezinde, kükürt banyolarında vücudunuzu dinlendirme şansına sahipsiniz. Bu macera dolu gezimizin sonunda konaklama için otelimize dönüyoruz. 

 

 

 
7.GÜN
KOTA KINABALU - KUALA LUMPUR - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası, misafirlerimizin dönüş vaktine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırılıyor. Malezya havayolları ile Kuala Lumpur'a geçiyoruz. Sonrasında Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Kuala Lumpur aktarmalı İstanbul uçuşu;

20.05 - 22:30 Kota Kinabalu-Kuala Lumpur

 

02:00 - 04:15 Kuala Lumpur-Doha uçuşu 

07:35 - 12:20 Doha -İstanbul uçuşu

 
 
 
 
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile Istanbul-Kuala Lumpur - Kota Kinabalu - Istanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
Kuala Lumpur'da 2 gece, Kota Kinabalu'da 3 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Her gün açık büfe kahvaltı
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Ekstra Turlar
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
1690 USD 490 USD 1490 USD
EKSTRA TURLAR
Tur AdıFiyat
Kuala Lumpur Şehir Turu70 USD
Kırsal Bölge Turu50 USD
Putrajaya Turu90 USD
Kabileler Turu160 USD
Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turu (Öğle Yemekli)140 USD
21-03-2019
Gönderen:
Nuriye Aykut Şaner
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Her anını keyifle geçirdiğimiz, özenle hazırlanmış bu çok güzel tur için Siamtur'a ve harika anlatımları, ilgisi ve sevgisi için Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler ederim. Sevgilerimle.
20-03-2019
Gönderen:
Pervin Öztürk
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Harika bir geziydi. Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler. Ayrıca böylesi dolu dolu güzel bir tur ayarladığı için Siamtur'a da çok teşekkürler.
20-03-2019
Gönderen:
Tamer Koç
Tur:
11.03.19 Vietnam Kamboçya Turu
Mesaj:
Vietnam ve Kamboçya ülkelerini, kültürlerini, geleneklerini tanıma fırsatımız oldu. Oteller kendi kategorilerinde iyi seçilmiş ve Ha Long körfezindeki konakladığımız tekne müthişti. Tur planlaması, genel organizasyon ve turlar tüm detayları ile iyi planlanmış. Çok memnun kaldık. Öğle ve akşam yemekleri alınan işletmeler de çok titizlikle seçilmiş, çok iyi restoranlarda yöresel yemekler de yeme fırsatımız oldu. Rehberimiz Gaye hanım da bu bölgelerde çok tecrübeli ve tura büyük katkısı için kendisine ve Siamtura teşekkür ediyoruz. Tamer ve Mila Koç
20-03-2019
Gönderen:
Çiğdem Akarsu Akçam
Tur:
Vietnam - Kamboçya
Mesaj:
Şimdi eve girdik. Hemen yazmak istedim. Siamtur ve rehberimiz Gaye Hanım vesilesiyle çok güzel bir gezi oldu. Gidilip görülmesi gereken yerler. İnsan her yerde çok farklı hisse kapılıyor. Ayrıca beraber gittiğimiz grup arkadaşlarımız da çok iyiydi. Herkese teşekkür ederiz. Bu tip turlar ancak Siamturla yapılır...
20-03-2019
Gönderen:
Kamuran Yolbulan
Tur:
11 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Siamturla harika zaman geçirdim. Otellerimiz, restoranlar, tekne harikaydı. Her dakikası dolu bir tatildi. Özellikle GAYE Hanım'a teşekkürler. Olağanüstü performans ve sabırla tadı damağımızda kalan bir tatil yaptırdı. Onun turlarına her zaman katılmak isterim. GAYE hanım için.
16-03-2019
Gönderen:
Zübeyde Açık
Tur:
1-11 Mart Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
01-11 Mart 2019 tarihleri arasında yaptığımız Vietnam-Kamboçya turu başından son güne kadar konforlu bir yolculuktu. Yemekler, ikramlar, geziler, oteller, tekneler ve son gün kaldığımız gemi çok keyifliydi. Gemide dinlenerek uzun dönüş yolculuğuna gidişimiz de ince düşünülmüştü. Özellikle rehberimiz Gaye Hatipoğlu ve Siamtura çok teşekkür ederim.
14-03-2019
Gönderen:
Ahmet Çolak-Belkıs Çolak
Tur:
1-10 mart 2019 Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Baştan sona çok iyi planlanmış bir program. İyi seçilmiş otel ve restoranlar ve üzerine daha turun planlanma aşamasından başlayıp, Hanoi hava limanında uğurlamaya kadar ilgisini, güler yüzünü ve sabrını esirgemeyen Gaye hanım. Bizim için unutulmayacak, keyifli bir tatil oldu.. Başta Gaye hanım olmak üzere tüm Siamtur ailesine çok teşekkür ederiz. Siamtur gerçekten uzak doğunun tur uzmanı.
12-03-2019
Gönderen:
Rıfat Yıldız
Tur:
Vietnam Kambocya
Mesaj:
01.03.2018 tarihinde 10 günlük Vietnam Kamboçya turuna katıldık. 2 aile 4 kişi idik. Rehberimiz Gaye Hatipoğlu idi. THY ile uçtuk. Vietnam'da karşılanma, otellere transfer, otobüs şoförü, yerel rehber oldukça sevecen ve görevlerini çok güzel yaptılar. Saygon'daki otel, geziler, yemekler olabileceklerin en güzeli idi. Yemekler tamamen Vietnam mutfağını yansıtıyordu ancak hiç de zorluk çekmedik, zevkle yedik. Otel güzeldi. Vietnam Kamboçya uçak yolculuğu, karşılama, otele transfer, otel ve yemeklerle geziler mükemmeldi. Kamboçya Hanoi ve halindeki bütün geziler ve transferler yemekler oteller harika idi. Özellikle Halong körfezi gezisi, gemide konaklama daha güzeli olamazdı. Netice itibari ile SIAMTUR'UN yaptığı ve organize ettiği bu gezi mükemmeldi. Bundan sonraki bütün gezilerde hiç şüphesiz siam turu tercih ederim ve tavsiye ederim. ÖNERİLER, geziye katılanlar arasında muhafazakar olanlar da vardı ve bu potansiyeli gözardı edemezsiniz ancak bunlara yönelik çok küçük hizmetlerin verilmesi geziye ekstra hiç bir maliyet yüklemez ve üstelik müşteri kazandırır. Mesela otellere check-in yapılırken en azından yönlerin belirtilmesi ve özellikle KIBLE YÖNÜNÜN BİLDIRILMESİNİN NE MALIYETİ OLABİLIR? Emeği geçen herkesi kutlarım. Bir başka SIAMTUR'UN gezisinde buluşmak üzere.
11-03-2019
Gönderen:
Oral Karaaslan
Tur:
1 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
İlk buluşma anından son ayrılış anına kadar en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir programdı. Siam Turun Güney Doğu Asya tecrübesi çok iyi. Asıl önemlisi turda herhangi bir ekstranın olmaması. Yapılması gereken her etkinlik programa dahildi. Oteller 5 yıldız konforundaydı. Günde 3 öğün yemek de buna dahildi ve bölgenin yerel lezzetlerinden oluşuyordu. Tur rehberimiz Gaye Hatipoğlu'nun bölgeye ait bilgisiyle aydınlandık, enerjisi ile motive olduk, güler yüzü, sabrı ve özeniyle sorunsuz, neşeli, doyurucu bir gezi yaşadık. Teşekkür ederiz.
11-03-2019
Gönderen:
Özgül Biricik
Tur:
01-11 Mart 2019 tarihleri Vietnam - Kamboçya turu
Mesaj:
Bugüne kadar katıldığım en iyi tur organizasyonuydu. Turun başından sonuna kadar mükemmel organizasyon vardı. Kalınan oteller, yemek yenilen restoranlar ve yemekler birer harikaydı. Rehberimiz Gaye Hanım ise tüm övgüleri fazlasıyla hak etti. Turu mükemmel bir orkestra şefi gibi yönetti, değişik şehirlerden gelen misafirlerin birbirleriyle kaynaşmasına da vesile oldu. Teşekkürler Gaye Hanım, teşekkürler Siamtur ekibi...