Malezya - Borneo

KÜLTÜR TURU

VİZE YOK
KUALA LUMPUR - KOTA KINABALU
(7 GÜN 5 GECE)
TUR KODU: 68
1690 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - KUALA LUMPUR 
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 13.00'de Qatar Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Kuala Lumpur uçuşu; 

13:20 - 17:35 İstanbul-Doha uçuşu

19:40 - 08:05 Doha-Kuala Lumpur uçuşu

 
2.GÜN
İSTANBUL - KUALA LUMPUR
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminden sonra, isteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Kuala Lumpur Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. Gombak ve Klang nehirlerinin kesişim noktasına küçük bir madenci köyü olarak kurulan bu şehir zengin tropik bitki örtüsü, kauçuk üretim potansiyelleri, yöresel soslu baharatlı yemekleri, dünyaca ünlü etnik-modern yapılarıyla size hem bir modern şehir, hem de etnik bir kasaba havasını sunacaktır. Bu turumuzda, Ulusal Camii, Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Merdeka Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı ve Kahramanlar Anıtı’nı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Bu gezinin ardından son durak olarak dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur’a geçiyoruz. Burada tüm şehrin ayaklarınızın altında olacağı muhteşem Kuala Lumpur manzarasının etkisi altında kalacaksınız. Bu turumuzdan sonra dileyen katılımcılarla ekstra olan Kırsal Bölge Turu için harekete geçiyoruz. Bu turda Kuala Lumpur’un hemen dışındaki Malay köylerini ziyarete gidiyoruz. Öncelikle yüksek kalitedeki el işçiliği ile meşhur bir kalay ürünleri fabrikasına gidiyoruz. Burada kalıba dökme, törpüleme, parlatma, lehimleme, çekiçleme ve gravür işleme safhalarını gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Bunlardan sonra ise bir Batik Fabrikası’na uğrayarak batiğin nasıl tasarlanıp basıldığını görüyorsunuz. Son durağımız 3 büyük ve birkaç küçük mağaradan oluşan kireçtaşı tepelerindeki Batu Mağaralarıdır. İlk olarak 272 basamak çıkarak bir Hint tanrısı olan Lord Murugah’nın mabedi olarak bilinen mağara tapınağına çıkıyoruz. Ardından müze mağarası olarak adlandırılan diğer bir mağarayı ziyaret ediyoruz. Bu mağarada birçok tanrı imajı ve Hint literatüründen sahnelerin resmedildiği duvar resimlerini göreceksiniz. Bu turumuzun sonrasında konaklama için otelimize dönüşü gerçekleştiriyoruz.

 

 
3.GÜN
KUALA LUMPUR
 

Sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olan Putrajaya Turu için otelden ayrılıyoruz. Kuala Lumpur’un güneyinde yer alan, Malezya’nın ikinci başkenti diyebileceğimiz Putrajaya şehri birçok idari yapıya ev sahipliği yapan Malezya’nın modern şehirlerinden biri. Şehrin kalbine yerleştirilmiş gölün çevreleyen birçok etkileyici idare binası bulunmaktadır. Bu gölde motorumuzla çıktığımız turumuzda çevrede yer alan Putrajaya Camii, Putrajaya Köprüsü ve farklı mimarileriyle çeşitli hükümet binasının göz kamaştırıcı manzaralarına tanık olacaksınız. Bu şehir gezimizin ardından otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

 

 

 
4.GÜN
KUALA LUMPUR - KOTA KINABALU
 
Otelde kahvaltıdan sonra, Malezya Havayolları ile Kota Kinabolu uçuşu için havaalanına transfer ediliyoruz;

13:55 - 16:35 Kuala Lumpur - Kota Kinabalu uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman. 

 
5.GÜN
KOTA KINABALU
 

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle farklı hayatlara tanık olmak için ekstra olarak düzenlediğimiz Kabileler Turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda kültürel mirasını bugüne kadar korumuş en ünlü kültür köylerinden birine doğru yola koyuluyoruz. Tropik bitki örtüsü içinde farklı etnik grupların yaşatıldığı bu köyde, farklı etnik kabilelerden yerlilerin, birbirinden farklı günlük yaşam tarzlarını yakından izleyerek, bu yerlilerin birbirinden değişik kültürlerini tanıma fırsatınız olacak. Aynı zamanda bu birbirinden ayrı kabilelerin her birine özgü, daha önce görmediğiniz yerel el sanatlarının yapılışını öğrenme şansına sahipsiniz. Ayrıca doğal ortamında kültürel performanslar, dans gösterileri gezinize farklı bir renk katacak. Bu etkileyici turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

 

 

 
6.GÜN
KOTA KINABALU
 

Sabah otelde kahvaltının ardından, dileyen katılımcılarla doğayla iç içe olabileceğimiz ekstra olan öğle yemekli Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turuna katılabilirler. Güneybatı Asya’nın en yüksek dağı olan Kinabolu Dağı’nın deniz seviyesinden 1585 yüksekliğinde konumlanmış, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Kinabalu Ulusal Parkı için yola çıkıyoruz. Yolculuk boyunca Crocker Sıradağları’nın balta girmemiş ormanlarda karşılaştığınız birbirinden farklı yeşil eşliğinde eşsiz manzaralara tanık olacaksınız. Yaklaşık 750 kilometrelik park alanı, sahip olduğu yüzlerce canlı çeşidi ve eşsiz manzarasıyla sizi büyüsü altına alacak. Keyifli bir öğle yemeğinin ardından park merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki Poring Kaplıcalarına geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda bölgeyi işgal eden Japonlar tarafından yapılan bu kaplıca merkezinde, kükürt banyolarında vücudunuzu dinlendirme şansına sahipsiniz. Bu macera dolu gezimizin sonunda konaklama için otelimize dönüyoruz. 

 

 

 
7.GÜN
KOTA KINABALU - KUALA LUMPUR - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası, misafirlerimizin dönüş vaktine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırılıyor. Malezya havayolları ile Kuala Lumpur'a geçiyoruz. Sonrasında Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Kuala Lumpur aktarmalı İstanbul uçuşu;

20.05 - 22:30 Kota Kinabalu-Kuala Lumpur

 

02:00 - 04:15 Kuala Lumpur-Doha uçuşu 

07:35 - 12:20 Doha -İstanbul uçuşu

 
 
 
 
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile Istanbul-Kuala Lumpur - Kota Kinabalu - Istanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
Kuala Lumpur'da 2 gece, Kota Kinabalu'da 3 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Her gün açık büfe kahvaltı
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Ekstra Turlar
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
1690 USD 490 USD 1490 USD
EKSTRA TURLAR
Tur AdıFiyat
Kuala Lumpur Şehir Turu70 USD
Kırsal Bölge Turu50 USD
Putrajaya Turu90 USD
Kabileler Turu160 USD
Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turu (Öğle Yemekli)140 USD
03-12-2018
Gönderen:
Çağrı Zengin
Tur:
Maldivler
Mesaj:
Biraz geç oldu ama, Maldivlerde harika vakit geçirdik, tam istediğimiz gibi bir tatil ayarlamışsınız, çok teşekkür ederiz.
20-11-2018
Gönderen:
Alev Ergin
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
2 Kasım 2018 de başlayıp 12 Kasım da biten harika bir tura katıldık. Destinasyon, otel seçimleri, yerel rehberler ve restoranlar çok iyiydi. Rehberimiz Gaye hanıma ve Siam Tura teşekkürler.
27-09-2018
Gönderen:
Oğuzhan- Safure Taştekin çifti
Tur:
Bali
Mesaj:
Öncelikle Siamtur ailesine bize sunulan balayı organizasyonumuzu eksiksiz bir şekilde ayarladığı için teşekkür etmek istiyoruz. Yarın Türkiye’ye dönmek üzere şuanda Bali’den e mail yolluyorum. Balayı turumuzu Siamtur aracılığı ile yapmaktan dolayı çok memnun kaldık ve mutlu olduk. Uçak rezervasyonumuz ve otellerde hiç bir problem yaşamadık. Aksine balayı çifti olarak oteller ve uçakta ikramlar ile karşılandık. Bu noktada Siamtur ile çalışmaktan son derece keyif aldık ve bir sonraki uzakdoğu yolculuğumuzda sizinle tekrar irtibatta olacağımızdan hiç şüphem yok. Asıl olarak teşekkür etmek istediğimiz birisi var. Bizi Bali’de asla yalnız bırakmayan ve her konuda yardımcı olan tur rehberimiz Arya beye çok teşekkür ederiz. Kendisi inanılmaz işine saygılı ve bağlı birisi. Bizi canı gönülden gezdirdi ve ağırladı. Üstelik Türkçe konuşuyor ve inanılmaz harika konuşuyor. Bu bizi çok rahatlattı. Sohbeti ve kendisi de çok pozitif. Biz onu çok sevdik ve güven duyduk tanıştığımıza çok memnunuz umarım o da aynı şekildedir. :) Sevgi ve saygılarımızla Siamtur ailesinin ilgi ve emeğine çok teşekkür ederiz.
17-09-2018
Gönderen:
Tayfun Özden
Tur:
Phuket Maldivler
Mesaj:
Evlilik süresince eşim ve benim iş kaynaklı yoğun çalışma temposundan dolayı ve bazı ihtiyaçların daha öncelikli olmasından dolayı balayımıza bakmak, düzenlemek için hiç vaktimiz olamadı. Bu aşamada Cansu Hn ile tanıştık ve kendisini hiç tanımamıza rağmen bizim zevklerimizi, isteklerimizi çok iyi anlayıp hatta kendisini bizim yerimize koyarak inanılmaz bir tatil programı ayarladı. Phuket’deki otelimiz sanırım alınabilecek en iyi lokasyondaydı. Bize burada yardımcı olan tur rehberimiz Kerem Bey ve May’e ayrıca teşekkür ederiz. Phuket’den Male’ye geçisimiz tamamen sıkıntısız, uçak saatleri harika ayarlanmıştı. Cansu Hn ıslarla bize Maldivler’de tavsiye ettiği otellere kefil olabiliceğini ve kesinle mutlu olacağımızı belirtmesine karşılık endişelerimiz vardı. Kesinliklikle haklıymışsınız, sizin firmanız aracılığı ile Veligandu Otel’e de ayrıca teşekkür ederiz. Hayatımızın en kaliteli en güzel tatilini gerçekleştirdik. Bu güzel organizasyonu ayarlayan başta Cansu Hn olmak üzere bütün Siamtur ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
17-09-2018
Gönderen:
Reyhan Demir
Tur:
Maldivler Dubai
Mesaj:
Candan Hanım ve tüm Siamtur ekibine çok teşekkür ediyorum. Kusursuz mükemmel bir tatil geçirdik. Transferler, konaklamalar, herşey müthiş ayarlanmış. Çok teşekkürler .
11-09-2018
Gönderen:
Gürbüz Dinçer
Tur:
2018 kurban bayramı Vietnam Kamboçya turu
Mesaj:
Mükemmel bir tur. Oteller fevkalade ,gidilen restoranlar en iyileri. Tur programı çok güzel. Rüya gibi bir tatil geçirdiğimiz için Siamtura çok teşekkürler. Tur rehberimiz Yılmaz Bey için teşekkür etmek az gelir. Onun gibi rehberle bu tur bir kat daha mükemmelleşti. Tekrar buluşmak dileği ile.
27-08-2018
Gönderen:
Murat Meriç
Tur:
Bangkok-Phuket-Singapur
Mesaj:
19-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Bangkok-Phuket-Singapur'a düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve tur öncesi danışmanlığında de gösterdiği özenden dolayı Siam tura sonsuz teşekkürler. Daha önce Bali seyahatinde de tur danışmanlığı hizmeti aldığım Candan Hanım'a ayrıca teşekkür ediyorum. Şu an havaalanında transfer uçuşumu beklerken yorumlarını yapıyorum. Seyahatimiz boyunca güleryüzü enerjisi ve nezaketi ile her şeyimize koşturan, yardımcı olan rehberimiz Kerem Bey'e bu harika gezi için çok teşekkürler. Kerem beyin Tayland'da yaşıyor olması, gözlemlediğim kadarıyla diğer tur şirketlerinin rehberlerinin ondan yardım alıyor olması rehber seçiminde ne kadar özen gösterildiğini göstermektedir. Gezi hakkında söyleyeceğim Bangkok gece pazarı turunun yerine başka bir program konulabileceğini düşünüyorum. Saygılarımla
27-08-2018
Gönderen:
Serap-Barış Gültekin
Tur:
Tayland(Bangkok/Phuket) ve Singapur
Mesaj:
SiamTur’a ve özellikle pozitif enerjisi, sakinliği, güler yüzü ve iyi rehberlik hizmeti için Kerem Bey’e teşekkür ederiz.
28-07-2018
Gönderen:
ALİ KUTMAN
Tur:
Vietnam
Mesaj:
Herşey çok güzeldi başta Gaye hanım olmak üzere Siamtura tüşekkür ederiz
28-07-2018
Gönderen:
Uğur Şengül
Tur:
Vietnam
Mesaj:
13 . 20 temmuz tarihleri arasında, Vietnam'ın Saigon ve Hanoi illerine düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve gezilen her yerin tarihinin ayrı ayrı güzelliği ve tarihinin ayrıntılı olarak anlatılması . Saymakla bitmeyen güzel restorantların seçimiyle . Ve özellikle Gaye hanımın misafirlerine karşı gösterdiği özene ayrıca teşekkür ederim . Gaye hanımla dünyanın diğer ucuna gidilir :-) teşekkürler Siamtur ailesi .