Myanmar

KÜLTÜR TURU

YANGON - BAGAN - MANDALAY - HEHO - INLE
(8 GÜN 6 GECE)
TUR KODU: 63
2990 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - YANGON
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 10.00'da Qatar Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Yangon uçuşu;

13:20 - 17:30      İstanbul-Doha uçuşu

20:30 - 06:15      Doha - Yangon uçuşu

 
2.GÜN
YANGON - BAGAN
 

Havalimanında karşılamanın ardından Scott Market olarak da bilinen Bogyoke Aung San gezilecektir. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra Bagan uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

14:30 - 15:50 Yangon - Bagan Uçuşu

Bagan'a varışımızın ardından otelimize transfer ediliyoruz. Ayerwaddy nehrinin kenarına kurulmuş bu mistik kent asırlardır Budist tapınaklarına, pagoda ve stupalarına ev sahipliği yapmaktadır. Budist sembolizmlerine sıklıkla rastlanan dini binaları ve kalıntılarıyla Uzak doğu'daki spiritüel mirasın en yoğun gözlemlendiği şehirlerden biridir. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 
3.GÜN
BAGAN
 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Myanmar'ın en meşhur pagodalarından biri olan Shwezigon Pagodası gezilecektir. Panoramik nefes kesici bir manzara için Shwesandaw Pagodası ise bir sonraki durağımız olacaktır. 45 metre boyunda olan işleme tarzı dekorasyonlara sahip Htilominlo Tapınağını gezdikten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Kral Kyansitthar tarafından yapılmış olan büyüleyici Ananda Tapınağını gezeceğiz. Myinkaba Lake işlemeciliği atölyesinde üretim aşamalarına şahit olacağız. Akşam bir Myanmar klasiği olan günbatımı manzarası izleme noktasına giderek günü tamamlıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 

 
4.GÜN
BAGAN - MANDALAY
 
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Mandalay uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

08:15 - 08:45 Bagan - Mandalay Uçuşu

Myanmar'ın en büyük ikinci şehri ve son kraliyet başkenti olan Mandalay'a varışımızın ardından dünyanın en uzun tik ağacı köprüsü olan U bein köprüsünü görmek üzere Amarapura'ya gidiyoruz. Köprü Amarapura'yı Taungthaman Gölünün ortasında bulunan bir adaya bağlamaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra dünyanın en büyük kitabı olarak bilinen Ku Tho Daw pagodasını gezeceğiz. 729 adet mermere yazılı olan budist öğretileri bulunmaktadır. Daha sonra Kral Mindon'un yaşadığı saray kompleksinin bir zamanlar parçası olan Altın Saray Manastırını gezeceğiz. Mandalay Vadisinden panoramik manzarayla günü sonlandırıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 
5.GÜN
MANDALAY -INLE
 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Heho uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

09:10 - 09:45 Mandalay - Heho Uçuşu

Heho, Shan Eyaletinde bulunur ve rakımı 800 metre olması nedeniyle sıcak yaz aylarında sık ziyaret edilen yörelerden biridir. Ahşaptan yapılmış Shwe Yan Pyay Manastırında vereceğimiz bir fotoğraf molasının ardından Nyaung Shwe'ye devam edeceğiz. Birlikte alacağımız öğle yemeğinin ardından kısa bir tekne yolculuğuyla Inle Gölü kenarındaki otelimize ulaşacağız. Myanmar'ın ikinci büyük gölü olan Inle üzerinde çıkacağımız tekne turunda yüzen köylerde yaşayan Inthar etnik insanlarını ziyaret edeceğiz. Yüzen bahçelerde lotus yapraklarını seyredeceğiz ve Inthar etnik insanlarının ayaklarıyla kayıklarını nasıl sürdüğüne tanıklık edeceğiz. Sonrasında meşhur Phaung Daw Oo Pagodasıyla günü sonlandırıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır. 

 
6.GÜN
INLE
 

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında kısaca 5-gün pazarı denen pazar alanını ziyaret edeceğiz. Pazar yeri her 5 günde bir sonraki köye kurulmaktadır. Pao etnik insanlarının yaşam tarzını gözlemleyebileceğimiz pazar yerini gezdikten sonra birlikte öğle yemeğimizi alacağız. Öğleden sonra keyifli bir tekne gezisiyle sulama kanallarının içinden Indein Pagoda kompleksine ulaşacağız. Arkeolojik bu bölgede Shan tipi virane pagodaların vadiden manzaralarını izleyeceğiz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 

 

 
7.GÜN
INLE -YANGON
 
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Yangon uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

09:55 - 11:05 Heho - Yangon Uçuşu

Yangon'a dönüşümüzün ardından Yangon nehrinin kıyısındaki Strand Yolu'nda bir yürüyüşe çıkarak gemilerin Delta içindeki Pathein'e gidişini izliyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra kısa bir araç yolculuğuyla Çin mahallesine gideceğiz ve koloni dönemi binalarında fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam 100 metre yüksekliği olan meşhur Shwedagon pagodasını ziyaret edeceğiz. 2500 sene önce yapılan bu görkemli yapıt buda'nın kutsal emanetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır. 

 

 
8.GÜN
YANGON - İSTANBUL
 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Yangon uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul uçuşu;

08:35 - 11:10 Yangon – Doha Uçuşu

14:00 - 18:30 Doha – Istanbul Uçuşu 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile Istanbul- Yangon – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Yerel Havayolları ile Yangon - Bagan - Mandalay - Heho - Yangon uçuşları
Bagan'da 2 gece, Mandalay'da 1 gece, Inle'de 2 gece, Yangon'da 1 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Tüm Kahvaltılar, Öğle ve Akşam Yemekleri
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm geziler ve müze girişleri
Myanmar Vize Davetiyesi
Profesyonel rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Myanmar Vizesi
Rehber/Şöför bahşişleri
  Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
2990 USD 690 USD 2790 USD
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
03-12-2018
Gönderen:
Çağrı Zengin
Tur:
Maldivler
Mesaj:
Biraz geç oldu ama, Maldivlerde harika vakit geçirdik, tam istediğimiz gibi bir tatil ayarlamışsınız, çok teşekkür ederiz.
20-11-2018
Gönderen:
Alev Ergin
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
2 Kasım 2018 de başlayıp 12 Kasım da biten harika bir tura katıldık. Destinasyon, otel seçimleri, yerel rehberler ve restoranlar çok iyiydi. Rehberimiz Gaye hanıma ve Siam Tura teşekkürler.
27-09-2018
Gönderen:
Oğuzhan- Safure Taştekin çifti
Tur:
Bali
Mesaj:
Öncelikle Siamtur ailesine bize sunulan balayı organizasyonumuzu eksiksiz bir şekilde ayarladığı için teşekkür etmek istiyoruz. Yarın Türkiye’ye dönmek üzere şuanda Bali’den e mail yolluyorum. Balayı turumuzu Siamtur aracılığı ile yapmaktan dolayı çok memnun kaldık ve mutlu olduk. Uçak rezervasyonumuz ve otellerde hiç bir problem yaşamadık. Aksine balayı çifti olarak oteller ve uçakta ikramlar ile karşılandık. Bu noktada Siamtur ile çalışmaktan son derece keyif aldık ve bir sonraki uzakdoğu yolculuğumuzda sizinle tekrar irtibatta olacağımızdan hiç şüphem yok. Asıl olarak teşekkür etmek istediğimiz birisi var. Bizi Bali’de asla yalnız bırakmayan ve her konuda yardımcı olan tur rehberimiz Arya beye çok teşekkür ederiz. Kendisi inanılmaz işine saygılı ve bağlı birisi. Bizi canı gönülden gezdirdi ve ağırladı. Üstelik Türkçe konuşuyor ve inanılmaz harika konuşuyor. Bu bizi çok rahatlattı. Sohbeti ve kendisi de çok pozitif. Biz onu çok sevdik ve güven duyduk tanıştığımıza çok memnunuz umarım o da aynı şekildedir. :) Sevgi ve saygılarımızla Siamtur ailesinin ilgi ve emeğine çok teşekkür ederiz.
17-09-2018
Gönderen:
Tayfun Özden
Tur:
Phuket Maldivler
Mesaj:
Evlilik süresince eşim ve benim iş kaynaklı yoğun çalışma temposundan dolayı ve bazı ihtiyaçların daha öncelikli olmasından dolayı balayımıza bakmak, düzenlemek için hiç vaktimiz olamadı. Bu aşamada Cansu Hn ile tanıştık ve kendisini hiç tanımamıza rağmen bizim zevklerimizi, isteklerimizi çok iyi anlayıp hatta kendisini bizim yerimize koyarak inanılmaz bir tatil programı ayarladı. Phuket’deki otelimiz sanırım alınabilecek en iyi lokasyondaydı. Bize burada yardımcı olan tur rehberimiz Kerem Bey ve May’e ayrıca teşekkür ederiz. Phuket’den Male’ye geçisimiz tamamen sıkıntısız, uçak saatleri harika ayarlanmıştı. Cansu Hn ıslarla bize Maldivler’de tavsiye ettiği otellere kefil olabiliceğini ve kesinle mutlu olacağımızı belirtmesine karşılık endişelerimiz vardı. Kesinliklikle haklıymışsınız, sizin firmanız aracılığı ile Veligandu Otel’e de ayrıca teşekkür ederiz. Hayatımızın en kaliteli en güzel tatilini gerçekleştirdik. Bu güzel organizasyonu ayarlayan başta Cansu Hn olmak üzere bütün Siamtur ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
17-09-2018
Gönderen:
Reyhan Demir
Tur:
Maldivler Dubai
Mesaj:
Candan Hanım ve tüm Siamtur ekibine çok teşekkür ediyorum. Kusursuz mükemmel bir tatil geçirdik. Transferler, konaklamalar, herşey müthiş ayarlanmış. Çok teşekkürler .
11-09-2018
Gönderen:
Gürbüz Dinçer
Tur:
2018 kurban bayramı Vietnam Kamboçya turu
Mesaj:
Mükemmel bir tur. Oteller fevkalade ,gidilen restoranlar en iyileri. Tur programı çok güzel. Rüya gibi bir tatil geçirdiğimiz için Siamtura çok teşekkürler. Tur rehberimiz Yılmaz Bey için teşekkür etmek az gelir. Onun gibi rehberle bu tur bir kat daha mükemmelleşti. Tekrar buluşmak dileği ile.
27-08-2018
Gönderen:
Murat Meriç
Tur:
Bangkok-Phuket-Singapur
Mesaj:
19-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Bangkok-Phuket-Singapur'a düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve tur öncesi danışmanlığında de gösterdiği özenden dolayı Siam tura sonsuz teşekkürler. Daha önce Bali seyahatinde de tur danışmanlığı hizmeti aldığım Candan Hanım'a ayrıca teşekkür ediyorum. Şu an havaalanında transfer uçuşumu beklerken yorumlarını yapıyorum. Seyahatimiz boyunca güleryüzü enerjisi ve nezaketi ile her şeyimize koşturan, yardımcı olan rehberimiz Kerem Bey'e bu harika gezi için çok teşekkürler. Kerem beyin Tayland'da yaşıyor olması, gözlemlediğim kadarıyla diğer tur şirketlerinin rehberlerinin ondan yardım alıyor olması rehber seçiminde ne kadar özen gösterildiğini göstermektedir. Gezi hakkında söyleyeceğim Bangkok gece pazarı turunun yerine başka bir program konulabileceğini düşünüyorum. Saygılarımla
27-08-2018
Gönderen:
Serap-Barış Gültekin
Tur:
Tayland(Bangkok/Phuket) ve Singapur
Mesaj:
SiamTur’a ve özellikle pozitif enerjisi, sakinliği, güler yüzü ve iyi rehberlik hizmeti için Kerem Bey’e teşekkür ederiz.
28-07-2018
Gönderen:
ALİ KUTMAN
Tur:
Vietnam
Mesaj:
Herşey çok güzeldi başta Gaye hanım olmak üzere Siamtura tüşekkür ederiz
28-07-2018
Gönderen:
Uğur Şengül
Tur:
Vietnam
Mesaj:
13 . 20 temmuz tarihleri arasında, Vietnam'ın Saigon ve Hanoi illerine düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve gezilen her yerin tarihinin ayrı ayrı güzelliği ve tarihinin ayrıntılı olarak anlatılması . Saymakla bitmeyen güzel restorantların seçimiyle . Ve özellikle Gaye hanımın misafirlerine karşı gösterdiği özene ayrıca teşekkür ederim . Gaye hanımla dünyanın diğer ucuna gidilir :-) teşekkürler Siamtur ailesi .