Güney Kore - Japonya

KÜLTÜR TURU

VİZE YOK
SEUL -OSAKA-KYOTO-TOKYO
(9 GÜN 7 GECE)
TUR KODU: 60
4790 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - SEUL
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 23:00'da Türk Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile Seul uçuşu.

 
2.GÜN
İSTANBUL - SEUL
 
01:20 - 16:55 İstanbul – Seul uçuşu
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, misafirlerimizin otel imkanlarından yararlanarak dinlenebilmeleri ya da şehri gezerek dilediğince zama geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayrılıyor.

 

 

 
3.GÜN
SEUL 
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra çıkacağımız Tam Günlük Kore Şehir Turumuzu yapıyoruz.1395'te inşa edilen Kuzey Sarayı olarak da anılan Seul'deki 5 saray içerisinde en görkemlisi ve en güzeli olan Gyeongbokgung Sarayı'yla turumuza başlıyoruz. Sonrasında Mavi Saray diye anılan başkanlık ofisini ve Ulusal Halk Müzesi'ni görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kore Halk Köyü'nü gezeceğiz. 243 Hektarlık bir arazide bulunan doğal merkezde Joseon Hanedanlığından kalma 260 geleneksel Kore evini görebileceğiz. Geçmişe ait geleneksel Kore yemekleri, Kore giyim ve ev eşyalarını görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.  

 

 

4.GÜN
SEUL
 

Sabah kahvaltısının ardından Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket ediyoruz. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görme imkanı buluyoruz. (Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın.) Öğle Yemekli turumuzda, Özgürlük Köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu, Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyünü ziyaret ediyoruz. Gezinin bitiminde gecelemek üzere otele transfer oluyoruz.

 
5.GÜN
SEUL- OSAKA
 
07:55 - 09:40 Seul-Osaka uçuşu
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, yapacağımız yarım günlük şehir turuna Osaka Kalesi'yle başlıyoruz. Osaka'nın sembolü olan yapı kompleksi Japonya'nın en yüksek duvarlı ve en derin hendekli 13 binadan oluşan müthiş bir görsel şölen oluşturuyor. Sonrasında bir buçuk saatlik tekne turumuzda Osaka Kalesi, Nakanoshima, Osaka Business Park ve Osaka Amenity Park'ları görebileceğiz. Sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 
6.GÜN
OSAKA - KYOTO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Kyoto'ya transfer ediliyoruz. Otele yerleşmenin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Geceleme otelde.

 
7.GÜN
KYOTO-TOKYO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle yemekli Tam Gün Kyoto turumuzu yapacağız. Geçmişte Tokugawa Shogun'larının sahip olduğu Nijo Kalesi ilk durağımız olacaktır. 1994'ten beri Unesco Dünya Mirası listesinde olan Altın Pavilyon Kinkakuji sıradaki durağımız. Sonrasında Kyoto İmparatorluk Sarayı 1100 sene boyunca imparatorun ikamet ettiği görkemli bir saray. Kutsal bir geçiti olan görece yeni bir dini yapı olan Heian Jingu Mabedini göreceğiz.Sansujangendo'da Merhamet Tanrıçası Kannon'un 1001 heykelini görmek mümkün. Tapınak kompleksi 1164 yılında inşa edilmiş ancak bir yangında kül olan tapınak 100 sene sonra aynı tipte tekrar inşa edilmiştir. Bağımsız bir budist tapınak olan Kiyomizu Tapınağı' nın müthiş manzarasıyla turumuzu tamamlıyoruz. anzenji Tapınağı, Nishiki Market, Nishijinori Merkezini içeren öğle yemekli Kyoto turumuzu yapacağız. Turumuzun ardından hızlı tren ile Tokyo'ta transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 
8.GÜN
TOKYO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle Yemekli Tam Gün Tokyo Şehir Turumuzu yapıyoruz. Turumuza 360 derece müthiş Tokyo manzarası izleme fırsatı bulacağımız Tokyo Kulesi'yle başlıyoruz. Tokyo'nun en meşhur mabedi olan Meiji'yi göreceğiz. Japonya'daki diğer tüm mabedlerden farklı olan Meiji'de her sene yeni yılda yılın ilk duası denilen hatsumode için 3 milyonun üzerinde insan toplanıyor. Daha sonra Japon-Barok mimarisini gözlemleyebileceğimiz Asakusa Misafir evine uğrayacağız. Sonrasında Japonya Ulusal Diet'inin iki meclisinin buluştuğu Hükümet Binasını gezeceğiz, binada pnömatik tüpler, kapı kilitleri ve buzlu camlar hariç tüm materyaller Japon ürünlerden oluşmaktadır. Otobüsümüzle Tokyo'nun en meşhur caddelerinden Ginza Alışveriş Sokağı'ndan geçeceğiz. Bu hareketli sokakta sanat galerileri, restoranlar, butikler, gece klupleri ve lüks mağazalar bulunmaktadır. Öğle yemeğimiz Japon tarzı yerel lokantada servis edilecektir. Yemekten sonra Tokyo İstasyonu yakınındaki Hama-rikyu bahçelerini gezeceğiz. Klasik Japon tarzında peyjazı yapılan bahçede Japon Tarihi ve Kültürü'nün yanı sıra çeşitli vahşi kuşlar ve bitkiler göreceğiz. Tokyo'nun en meşhur Sumida Nehrinde kısa bir tekne gezintisiyle devam eden turumuzda sıradaki durağımız Asakusa Kannon Tapınağı ve Kimono ve Japon yelpazesi tarzı hediyelikler bulabileceğimiz Nakamise Alışveriş Caddesine uğrayacağız. Daha sonra Kappabashi sokağında onlarca Japon tarzı lokantayı göreceğiz. Otele dönerken eski Tokyo'nun merkezi Ueno'dan ve elektronikçiler çarşısı Akihabara'dan geçeceğiz. Akşam üzeri hızlı trenle Kyoto'ya ulaşıyoruz. Otelimize transfer edildikten sonra geceleme otelimizde.

 
9.GÜN
TOKYO - İSTANBUL
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle Yemekli Fuji Dağı & Hakone Turumuzu yapıyoruz. Hakone'ye giderken Fuji Dağı'nın nefes kesen manzarası bize eşlik ediyor. Hakone gölünde batı usulünde alacağımız öğle yemeği sonrasında Hakone volkanik bölgesini teleferikten izleme şansına sahip olacağız. En son 3000 sene önce patlayan Hakone Dağı'nın bulunduğu bölge halen volkanik olarak aktiftir. Sülfür dumanları, kaplıcalar ve sıcak nehirler bölgede bolca bulunmaktadır. Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.


22:30 - 04:40 Tokyo - İstanbul uçuşu 

 


 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile Istanbul- Seul - Tokyo- Istanbul, yerel havayolları ile Seul-Osaka ekonomi sınıfı uçuşlar
Hızlı Tren (Shinkansen) ile Kyoto - Tokyo transferi
Seul'de 3 gece, Osaka'da 1 gece, Kyoto'da 1 gece, Tokyo'da 2 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Tüm Kahvaltılar
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

4 Adet Öğle Yemeği


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Rehber/Şöför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli4790 $4790 $990 $4590 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
21-03-2019
Gönderen:
Nuriye Aykut Şaner
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Her anını keyifle geçirdiğimiz, özenle hazırlanmış bu çok güzel tur için Siamtur'a ve harika anlatımları, ilgisi ve sevgisi için Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler ederim. Sevgilerimle.
20-03-2019
Gönderen:
Pervin Öztürk
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Harika bir geziydi. Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler. Ayrıca böylesi dolu dolu güzel bir tur ayarladığı için Siamtur'a da çok teşekkürler.
20-03-2019
Gönderen:
Tamer Koç
Tur:
11.03.19 Vietnam Kamboçya Turu
Mesaj:
Vietnam ve Kamboçya ülkelerini, kültürlerini, geleneklerini tanıma fırsatımız oldu. Oteller kendi kategorilerinde iyi seçilmiş ve Ha Long körfezindeki konakladığımız tekne müthişti. Tur planlaması, genel organizasyon ve turlar tüm detayları ile iyi planlanmış. Çok memnun kaldık. Öğle ve akşam yemekleri alınan işletmeler de çok titizlikle seçilmiş, çok iyi restoranlarda yöresel yemekler de yeme fırsatımız oldu. Rehberimiz Gaye hanım da bu bölgelerde çok tecrübeli ve tura büyük katkısı için kendisine ve Siamtura teşekkür ediyoruz. Tamer ve Mila Koç
20-03-2019
Gönderen:
Çiğdem Akarsu Akçam
Tur:
Vietnam - Kamboçya
Mesaj:
Şimdi eve girdik. Hemen yazmak istedim. Siamtur ve rehberimiz Gaye Hanım vesilesiyle çok güzel bir gezi oldu. Gidilip görülmesi gereken yerler. İnsan her yerde çok farklı hisse kapılıyor. Ayrıca beraber gittiğimiz grup arkadaşlarımız da çok iyiydi. Herkese teşekkür ederiz. Bu tip turlar ancak Siamturla yapılır...
20-03-2019
Gönderen:
Kamuran Yolbulan
Tur:
11 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Siamturla harika zaman geçirdim. Otellerimiz, restoranlar, tekne harikaydı. Her dakikası dolu bir tatildi. Özellikle GAYE Hanım'a teşekkürler. Olağanüstü performans ve sabırla tadı damağımızda kalan bir tatil yaptırdı. Onun turlarına her zaman katılmak isterim. GAYE hanım için.
16-03-2019
Gönderen:
Zübeyde Açık
Tur:
1-11 Mart Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
01-11 Mart 2019 tarihleri arasında yaptığımız Vietnam-Kamboçya turu başından son güne kadar konforlu bir yolculuktu. Yemekler, ikramlar, geziler, oteller, tekneler ve son gün kaldığımız gemi çok keyifliydi. Gemide dinlenerek uzun dönüş yolculuğuna gidişimiz de ince düşünülmüştü. Özellikle rehberimiz Gaye Hatipoğlu ve Siamtura çok teşekkür ederim.
14-03-2019
Gönderen:
Ahmet Çolak-Belkıs Çolak
Tur:
1-10 mart 2019 Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Baştan sona çok iyi planlanmış bir program. İyi seçilmiş otel ve restoranlar ve üzerine daha turun planlanma aşamasından başlayıp, Hanoi hava limanında uğurlamaya kadar ilgisini, güler yüzünü ve sabrını esirgemeyen Gaye hanım. Bizim için unutulmayacak, keyifli bir tatil oldu.. Başta Gaye hanım olmak üzere tüm Siamtur ailesine çok teşekkür ederiz. Siamtur gerçekten uzak doğunun tur uzmanı.
12-03-2019
Gönderen:
Rıfat Yıldız
Tur:
Vietnam Kambocya
Mesaj:
01.03.2018 tarihinde 10 günlük Vietnam Kamboçya turuna katıldık. 2 aile 4 kişi idik. Rehberimiz Gaye Hatipoğlu idi. THY ile uçtuk. Vietnam'da karşılanma, otellere transfer, otobüs şoförü, yerel rehber oldukça sevecen ve görevlerini çok güzel yaptılar. Saygon'daki otel, geziler, yemekler olabileceklerin en güzeli idi. Yemekler tamamen Vietnam mutfağını yansıtıyordu ancak hiç de zorluk çekmedik, zevkle yedik. Otel güzeldi. Vietnam Kamboçya uçak yolculuğu, karşılama, otele transfer, otel ve yemeklerle geziler mükemmeldi. Kamboçya Hanoi ve halindeki bütün geziler ve transferler yemekler oteller harika idi. Özellikle Halong körfezi gezisi, gemide konaklama daha güzeli olamazdı. Netice itibari ile SIAMTUR'UN yaptığı ve organize ettiği bu gezi mükemmeldi. Bundan sonraki bütün gezilerde hiç şüphesiz siam turu tercih ederim ve tavsiye ederim. ÖNERİLER, geziye katılanlar arasında muhafazakar olanlar da vardı ve bu potansiyeli gözardı edemezsiniz ancak bunlara yönelik çok küçük hizmetlerin verilmesi geziye ekstra hiç bir maliyet yüklemez ve üstelik müşteri kazandırır. Mesela otellere check-in yapılırken en azından yönlerin belirtilmesi ve özellikle KIBLE YÖNÜNÜN BİLDIRILMESİNİN NE MALIYETİ OLABİLIR? Emeği geçen herkesi kutlarım. Bir başka SIAMTUR'UN gezisinde buluşmak üzere.
11-03-2019
Gönderen:
Oral Karaaslan
Tur:
1 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
İlk buluşma anından son ayrılış anına kadar en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir programdı. Siam Turun Güney Doğu Asya tecrübesi çok iyi. Asıl önemlisi turda herhangi bir ekstranın olmaması. Yapılması gereken her etkinlik programa dahildi. Oteller 5 yıldız konforundaydı. Günde 3 öğün yemek de buna dahildi ve bölgenin yerel lezzetlerinden oluşuyordu. Tur rehberimiz Gaye Hatipoğlu'nun bölgeye ait bilgisiyle aydınlandık, enerjisi ile motive olduk, güler yüzü, sabrı ve özeniyle sorunsuz, neşeli, doyurucu bir gezi yaşadık. Teşekkür ederiz.
11-03-2019
Gönderen:
Özgül Biricik
Tur:
01-11 Mart 2019 tarihleri Vietnam - Kamboçya turu
Mesaj:
Bugüne kadar katıldığım en iyi tur organizasyonuydu. Turun başından sonuna kadar mükemmel organizasyon vardı. Kalınan oteller, yemek yenilen restoranlar ve yemekler birer harikaydı. Rehberimiz Gaye Hanım ise tüm övgüleri fazlasıyla hak etti. Turu mükemmel bir orkestra şefi gibi yönetti, değişik şehirlerden gelen misafirlerin birbirleriyle kaynaşmasına da vesile oldu. Teşekkürler Gaye Hanım, teşekkürler Siamtur ekibi...