Güney Kore - Japonya

KÜLTÜR TURU

VİZE YOK
SEUL -OSAKA-KYOTO-TOKYO
(9 GÜN 7 GECE)
TUR KODU: 60
4790 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - SEUL
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 23:00'da Türk Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile Seul uçuşu.

 
2.GÜN
İSTANBUL - SEUL
 
01:20 - 16:55 İstanbul – Seul uçuşu
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, misafirlerimizin otel imkanlarından yararlanarak dinlenebilmeleri ya da şehri gezerek dilediğince zama geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayrılıyor.

 

 

 
3.GÜN
SEUL 
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra çıkacağımız Tam Günlük Kore Şehir Turumuzu yapıyoruz.1395'te inşa edilen Kuzey Sarayı olarak da anılan Seul'deki 5 saray içerisinde en görkemlisi ve en güzeli olan Gyeongbokgung Sarayı'yla turumuza başlıyoruz. Sonrasında Mavi Saray diye anılan başkanlık ofisini ve Ulusal Halk Müzesi'ni görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kore Halk Köyü'nü gezeceğiz. 243 Hektarlık bir arazide bulunan doğal merkezde Joseon Hanedanlığından kalma 260 geleneksel Kore evini görebileceğiz. Geçmişe ait geleneksel Kore yemekleri, Kore giyim ve ev eşyalarını görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.  

 

 

4.GÜN
SEUL
 

Sabah kahvaltısının ardından Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket ediyoruz. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görme imkanı buluyoruz. (Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın.) Öğle Yemekli turumuzda, Özgürlük Köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu, Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyünü ziyaret ediyoruz. Gezinin bitiminde gecelemek üzere otele transfer oluyoruz.

 
5.GÜN
SEUL- OSAKA
 
07:55 - 09:40 Seul-Osaka uçuşu
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, yapacağımız yarım günlük şehir turuna Osaka Kalesi'yle başlıyoruz. Osaka'nın sembolü olan yapı kompleksi Japonya'nın en yüksek duvarlı ve en derin hendekli 13 binadan oluşan müthiş bir görsel şölen oluşturuyor. Sonrasında bir buçuk saatlik tekne turumuzda Osaka Kalesi, Nakanoshima, Osaka Business Park ve Osaka Amenity Park'ları görebileceğiz. Sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 
6.GÜN
OSAKA - KYOTO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Kyoto'ya transfer ediliyoruz. Otele yerleşmenin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Geceleme otelde.

 
7.GÜN
KYOTO-TOKYO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle yemekli Tam Gün Kyoto turumuzu yapacağız. Geçmişte Tokugawa Shogun'larının sahip olduğu Nijo Kalesi ilk durağımız olacaktır. 1994'ten beri Unesco Dünya Mirası listesinde olan Altın Pavilyon Kinkakuji sıradaki durağımız. Sonrasında Kyoto İmparatorluk Sarayı 1100 sene boyunca imparatorun ikamet ettiği görkemli bir saray. Kutsal bir geçiti olan görece yeni bir dini yapı olan Heian Jingu Mabedini göreceğiz.Sansujangendo'da Merhamet Tanrıçası Kannon'un 1001 heykelini görmek mümkün. Tapınak kompleksi 1164 yılında inşa edilmiş ancak bir yangında kül olan tapınak 100 sene sonra aynı tipte tekrar inşa edilmiştir. Bağımsız bir budist tapınak olan Kiyomizu Tapınağı' nın müthiş manzarasıyla turumuzu tamamlıyoruz. anzenji Tapınağı, Nishiki Market, Nishijinori Merkezini içeren öğle yemekli Kyoto turumuzu yapacağız. Turumuzun ardından hızlı tren ile Tokyo'ta transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 
8.GÜN
TOKYO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle Yemekli Tam Gün Tokyo Şehir Turumuzu yapıyoruz. Turumuza 360 derece müthiş Tokyo manzarası izleme fırsatı bulacağımız Tokyo Kulesi'yle başlıyoruz. Tokyo'nun en meşhur mabedi olan Meiji'yi göreceğiz. Japonya'daki diğer tüm mabedlerden farklı olan Meiji'de her sene yeni yılda yılın ilk duası denilen hatsumode için 3 milyonun üzerinde insan toplanıyor. Daha sonra Japon-Barok mimarisini gözlemleyebileceğimiz Asakusa Misafir evine uğrayacağız. Sonrasında Japonya Ulusal Diet'inin iki meclisinin buluştuğu Hükümet Binasını gezeceğiz, binada pnömatik tüpler, kapı kilitleri ve buzlu camlar hariç tüm materyaller Japon ürünlerden oluşmaktadır. Otobüsümüzle Tokyo'nun en meşhur caddelerinden Ginza Alışveriş Sokağı'ndan geçeceğiz. Bu hareketli sokakta sanat galerileri, restoranlar, butikler, gece klupleri ve lüks mağazalar bulunmaktadır. Öğle yemeğimiz Japon tarzı yerel lokantada servis edilecektir. Yemekten sonra Tokyo İstasyonu yakınındaki Hama-rikyu bahçelerini gezeceğiz. Klasik Japon tarzında peyjazı yapılan bahçede Japon Tarihi ve Kültürü'nün yanı sıra çeşitli vahşi kuşlar ve bitkiler göreceğiz. Tokyo'nun en meşhur Sumida Nehrinde kısa bir tekne gezintisiyle devam eden turumuzda sıradaki durağımız Asakusa Kannon Tapınağı ve Kimono ve Japon yelpazesi tarzı hediyelikler bulabileceğimiz Nakamise Alışveriş Caddesine uğrayacağız. Daha sonra Kappabashi sokağında onlarca Japon tarzı lokantayı göreceğiz. Otele dönerken eski Tokyo'nun merkezi Ueno'dan ve elektronikçiler çarşısı Akihabara'dan geçeceğiz. Akşam üzeri hızlı trenle Kyoto'ya ulaşıyoruz. Otelimize transfer edildikten sonra geceleme otelimizde.

 
9.GÜN
TOKYO - İSTANBUL
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle Yemekli Fuji Dağı & Hakone Turumuzu yapıyoruz. Hakone'ye giderken Fuji Dağı'nın nefes kesen manzarası bize eşlik ediyor. Hakone gölünde batı usulünde alacağımız öğle yemeği sonrasında Hakone volkanik bölgesini teleferikten izleme şansına sahip olacağız. En son 3000 sene önce patlayan Hakone Dağı'nın bulunduğu bölge halen volkanik olarak aktiftir. Sülfür dumanları, kaplıcalar ve sıcak nehirler bölgede bolca bulunmaktadır. Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.


22:30 - 04:40 Tokyo - İstanbul uçuşu 

 


 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile Istanbul- Seul - Tokyo- Istanbul, yerel havayolları ile Seul-Osaka ekonomi sınıfı uçuşlar
Hızlı Tren (Shinkansen) ile Kyoto - Tokyo transferi
Seul'de 3 gece, Osaka'da 1 gece, Kyoto'da 1 gece, Tokyo'da 2 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Tüm Kahvaltılar
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

4 Adet Öğle Yemeği


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Rehber/Şöför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli4790 $4790 $990 $4590 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
03-12-2018
Gönderen:
Çağrı Zengin
Tur:
Maldivler
Mesaj:
Biraz geç oldu ama, Maldivlerde harika vakit geçirdik, tam istediğimiz gibi bir tatil ayarlamışsınız, çok teşekkür ederiz.
20-11-2018
Gönderen:
Alev Ergin
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
2 Kasım 2018 de başlayıp 12 Kasım da biten harika bir tura katıldık. Destinasyon, otel seçimleri, yerel rehberler ve restoranlar çok iyiydi. Rehberimiz Gaye hanıma ve Siam Tura teşekkürler.
27-09-2018
Gönderen:
Oğuzhan- Safure Taştekin çifti
Tur:
Bali
Mesaj:
Öncelikle Siamtur ailesine bize sunulan balayı organizasyonumuzu eksiksiz bir şekilde ayarladığı için teşekkür etmek istiyoruz. Yarın Türkiye’ye dönmek üzere şuanda Bali’den e mail yolluyorum. Balayı turumuzu Siamtur aracılığı ile yapmaktan dolayı çok memnun kaldık ve mutlu olduk. Uçak rezervasyonumuz ve otellerde hiç bir problem yaşamadık. Aksine balayı çifti olarak oteller ve uçakta ikramlar ile karşılandık. Bu noktada Siamtur ile çalışmaktan son derece keyif aldık ve bir sonraki uzakdoğu yolculuğumuzda sizinle tekrar irtibatta olacağımızdan hiç şüphem yok. Asıl olarak teşekkür etmek istediğimiz birisi var. Bizi Bali’de asla yalnız bırakmayan ve her konuda yardımcı olan tur rehberimiz Arya beye çok teşekkür ederiz. Kendisi inanılmaz işine saygılı ve bağlı birisi. Bizi canı gönülden gezdirdi ve ağırladı. Üstelik Türkçe konuşuyor ve inanılmaz harika konuşuyor. Bu bizi çok rahatlattı. Sohbeti ve kendisi de çok pozitif. Biz onu çok sevdik ve güven duyduk tanıştığımıza çok memnunuz umarım o da aynı şekildedir. :) Sevgi ve saygılarımızla Siamtur ailesinin ilgi ve emeğine çok teşekkür ederiz.
17-09-2018
Gönderen:
Tayfun Özden
Tur:
Phuket Maldivler
Mesaj:
Evlilik süresince eşim ve benim iş kaynaklı yoğun çalışma temposundan dolayı ve bazı ihtiyaçların daha öncelikli olmasından dolayı balayımıza bakmak, düzenlemek için hiç vaktimiz olamadı. Bu aşamada Cansu Hn ile tanıştık ve kendisini hiç tanımamıza rağmen bizim zevklerimizi, isteklerimizi çok iyi anlayıp hatta kendisini bizim yerimize koyarak inanılmaz bir tatil programı ayarladı. Phuket’deki otelimiz sanırım alınabilecek en iyi lokasyondaydı. Bize burada yardımcı olan tur rehberimiz Kerem Bey ve May’e ayrıca teşekkür ederiz. Phuket’den Male’ye geçisimiz tamamen sıkıntısız, uçak saatleri harika ayarlanmıştı. Cansu Hn ıslarla bize Maldivler’de tavsiye ettiği otellere kefil olabiliceğini ve kesinle mutlu olacağımızı belirtmesine karşılık endişelerimiz vardı. Kesinliklikle haklıymışsınız, sizin firmanız aracılığı ile Veligandu Otel’e de ayrıca teşekkür ederiz. Hayatımızın en kaliteli en güzel tatilini gerçekleştirdik. Bu güzel organizasyonu ayarlayan başta Cansu Hn olmak üzere bütün Siamtur ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
17-09-2018
Gönderen:
Reyhan Demir
Tur:
Maldivler Dubai
Mesaj:
Candan Hanım ve tüm Siamtur ekibine çok teşekkür ediyorum. Kusursuz mükemmel bir tatil geçirdik. Transferler, konaklamalar, herşey müthiş ayarlanmış. Çok teşekkürler .
11-09-2018
Gönderen:
Gürbüz Dinçer
Tur:
2018 kurban bayramı Vietnam Kamboçya turu
Mesaj:
Mükemmel bir tur. Oteller fevkalade ,gidilen restoranlar en iyileri. Tur programı çok güzel. Rüya gibi bir tatil geçirdiğimiz için Siamtura çok teşekkürler. Tur rehberimiz Yılmaz Bey için teşekkür etmek az gelir. Onun gibi rehberle bu tur bir kat daha mükemmelleşti. Tekrar buluşmak dileği ile.
27-08-2018
Gönderen:
Murat Meriç
Tur:
Bangkok-Phuket-Singapur
Mesaj:
19-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Bangkok-Phuket-Singapur'a düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve tur öncesi danışmanlığında de gösterdiği özenden dolayı Siam tura sonsuz teşekkürler. Daha önce Bali seyahatinde de tur danışmanlığı hizmeti aldığım Candan Hanım'a ayrıca teşekkür ediyorum. Şu an havaalanında transfer uçuşumu beklerken yorumlarını yapıyorum. Seyahatimiz boyunca güleryüzü enerjisi ve nezaketi ile her şeyimize koşturan, yardımcı olan rehberimiz Kerem Bey'e bu harika gezi için çok teşekkürler. Kerem beyin Tayland'da yaşıyor olması, gözlemlediğim kadarıyla diğer tur şirketlerinin rehberlerinin ondan yardım alıyor olması rehber seçiminde ne kadar özen gösterildiğini göstermektedir. Gezi hakkında söyleyeceğim Bangkok gece pazarı turunun yerine başka bir program konulabileceğini düşünüyorum. Saygılarımla
27-08-2018
Gönderen:
Serap-Barış Gültekin
Tur:
Tayland(Bangkok/Phuket) ve Singapur
Mesaj:
SiamTur’a ve özellikle pozitif enerjisi, sakinliği, güler yüzü ve iyi rehberlik hizmeti için Kerem Bey’e teşekkür ederiz.
28-07-2018
Gönderen:
ALİ KUTMAN
Tur:
Vietnam
Mesaj:
Herşey çok güzeldi başta Gaye hanım olmak üzere Siamtura tüşekkür ederiz
28-07-2018
Gönderen:
Uğur Şengül
Tur:
Vietnam
Mesaj:
13 . 20 temmuz tarihleri arasında, Vietnam'ın Saigon ve Hanoi illerine düzenlenen gezide gerek organizasyonun düzeni, otellerin secimi ve gezilen her yerin tarihinin ayrı ayrı güzelliği ve tarihinin ayrıntılı olarak anlatılması . Saymakla bitmeyen güzel restorantların seçimiyle . Ve özellikle Gaye hanımın misafirlerine karşı gösterdiği özene ayrıca teşekkür ederim . Gaye hanımla dünyanın diğer ucuna gidilir :-) teşekkürler Siamtur ailesi .