Vietnam Kamboçya

KURBAN BAYRAMI 25/08/2017
5* Otellerde Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

SAYGON - SIEM REAP - PHNOM PENH - HANOI
(10 GÜN 8 GECE)
TUR KODU: 29
2590 $
(2172 €)
HAREKET TARİHİ

25-08-2017

1.GÜN – 25 AĞUSTOS

İSTANBUL - SAYGON (HO CHI MINH CITY)

 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 23:30 ’da Türk Havayolları Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferiyle Saygon uçuşu.

02:15 - 17:10 Istanbul-Saygon Uçuşu

 

2.GÜN - 26 AĞUSTOS

SAYGON (HO CHI MINH CITY)

 

Saygon havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen araçlarımızla otelimize transfer ediliyoruz. Odalara yerleşme işleminden sonra  lobide tekrar buluşup yerel bir restoranda alacağımız Hoşgeldiniz akşam yemeğimiz için yola çıkıyoruz. Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN - 27 AĞUSTOS

SAYGON (HO CHI MINH CITY)

 

Sabah kahvaltısının sonrasında Mekong Deltası Turu için otelimizden ayrılıyoruz. 1,5 Saatlik rahat bir otobüs yolculuğunun ardından My Tho Şehrine ulaşıyoruz. Yol üzerinde Cao Dai tapınağını ziyaret ediyoruz. Irmak boyunca keyifli bir tekne yolculuğundan sonra hindistan cevizi ağacından hediyelik eşyalar yapılan atolyelere doğru kısa bir yürüyüşe çıkama şansına sahipsiniz. Kısa bir fayton yolculuğundan sonra yerel çayları ve meyveleri tadabileceğiniz bir köy evine geçiyoruz. Çin kayığı da denilen Sampana binerek dar ve ağaçlarla çevrili kanalları gezmeye devam ediyoruz ve sonrasında hindistan cevizi şekerlemeleri satan bir yerel imalathaneyi ziyaret ediyoruz. Turumuzu takiben Lotus çiçekleri ve orkideleriyle nezih bir atmosferi olan Tropik restorantımızda yiyeceğimiz öğle yemeğimizin ardından Saygon'a dönerek Şehir Turumuza başlıyoruz. İlk olarak Reunification Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Notre Dame Katedrali, Posta İdaresi, Belediye Binası ve Opera Binası'nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizin hemen yanındaki Ben Thanh marketini gezebilir, ünlü Dong Khoi caddesinde alış veriş yaparak vakit geçirebilirler. Daha sonra Saygon nehrinin üzerinde yapacağımız akşam yemekli Tekne Turu için harekete geçiyoruz. Bu keyifli turun ardından konaklama için otelimize dönüyoruz. 

 

 

4.GÜN – 28 AĞUSTOS

SAYGON (HO CHI MINH CITY) - SIEM REAP

 

Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Cu Chi Tünelleri Turu için Cu Chi’ye doğru yola çıkıyoruz. Vietnam halkı tarafından Amerika savaşı esnasındaki rolünden dolayı kahramanlık bölgesi olarak bilinen 220 kilometrelik yer altı tünellerini yerli ve yabancı turistlerin sürekli ziyaret ettiği önemli noktalardan biri. Cu Chi ormanları içerisinde yapacağımız gezi sırasında dileyen misafirlerimiz tünellerden geçme imkanı da bulacaktır. Daha sonra şehre dönerek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

16:00 - 17:40  Saygon– Siem Reap (Kamboçya) uçuşu

Siem Reap Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen özel araçlarımızla otele transfer edilip dinlendikten sonra dileyen misafirlerimiz otele 10 dakika mesafedeki gece pazarı ve barlar sokağını ziyaret edebilirler. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN - 29 AĞUSTOS

SIEM REAP

 

Kahvaltıdan sonra Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki Bayon Tapınağı'nı gördükten sonra bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.  Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder.  Bu etkileyici turun ardıdan yerel bir restoranda, Apsara dans gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Kimer ritüellerini göreceğimiz bu dans, klasikleşmiş mitler ve dini hikayeleri konu alan figürlerle size farklı bir görsel tatlar sunuyor. Bu keyifli akşam yemeğimizin ardından, geceleme otelde.

 

6.GÜN - 30 AĞUSTOS

SIEM REAP – PHNOM PENH

 

Kahvaltıdan sonra Devasa Tonle Sap Gölü'nün üzerindeki bir yüzen köyü gezeceğiz. Yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice bir çok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri. İnsanların suyun üzerinde geçen hayatlarını gördükçe hayrete kapılacaksınız. Gezinin ardından başkent Phnom Penh'e doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeği ile birlikte yaklaşık 5-6 saat sürecek bir yolculuk sonrası 1920 lerde Hindiçin Bölgesi'nde Fransızlar tarafından inşa edilen en güzel şehirlerden biri olarak kabul edilen ve bir zamanlar "Asya'nın İncisi" olarak adlandırılmış olan başkent Phnom Penh'e varıyoruz. Şehre varışla birlikte yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası otelimize check in yapıyoruz ve geceleme otelimizde.

 

7.GÜN - 31 AĞUSTOS

PHNOM PENH - HANOI

 

Otelde alınan kahvaltının ardından,  geçmişte olan büyük bir vahşeti gözler önüne seren Tuol Sleng Müzesi'ni ziyaret etmek üzere yola koyuluyoruz. Soykırım müzesi olarak korunmuş olan bu bölgede, önceleri aslında lise olarak kullanılan Tuol Sleng, 1972’te Pol Pot ve Kızıl Kimerler tarafından hapishane haline getirilmiş, kısa zamanda da şehrin en beter işkence hanesi olmuştur. Burada 17000 den fazla insan işkence görüp, ardından ölüm tarlalarına gönderilmiştir. Tuol Sleng’in odalarında gezinirken gördüğünüz işkence aletleri, yataklar ve resimler sizleri o günlere taşıyacak. Vietnam’lılar Pol Pot rejimini yendikleri zaman, bölgede sadece birkaç canlı insana rastlayabilmişler. Bunlardan bir tanesi yapılan işkenceleri resmeden Vann Nath. Dilerseniz bu bölgede o günlerden kalmış sergilenen resimleri görebilirsiniz. Müzenin ardından Kamboçya'nın yakın tarihindeki bu büyük zulümün kanıtı olan Ölüm Tarlalarını da hüzünlü bir şekilde gezdikten sonra öğle yemeği için yerel bir restorana gidiliyor. Yemek sonrası 15. yüzyılda King Preah Ponhea Yat zamanında yapılmış, daha sonra 19. Yüzyılda King Norodom zamanında ise eklemeler yapılmış Kraliyet Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından aynı yerleşim içindeki Gümüş Pagoda’ya geçiliyor. Her biri 1 kg ağırlığında olan 5000 gümüş levha yer döşemesi ve yaklaşık 2000 adet elmasın kullanıldığı bu etkileyici yapıtı gördükten sonra Hanoi uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

17:50 - 21:10  Phnom Penh-Hanoi uçuşu

Hanoi Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen özel araçlarımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşme işleminin ardından geceleme otelde.

 

8.GÜN - 01 EYLÜL

HANOI

 

Otelde kahvaltının ardından Hanoi Şehir Turu için yola çıkıyoruz. Bu turumuzda  Vietnam'ın ulusal kahramanı Ho Chi Minh'in Mozolesi ziyaretinin ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Konfüçyus’un öğretileriyle bezeli Edebiyat Tapınağını geziyoruz. Yerel bir restaurant'ta alacağımız öğle yemeğinin ardından Hoan Kiem Gölünü ve Ngoc Son Tapınağını görerek gezimize devam ediyoruz. Bir saatlik bir üç tekerlekli bisiklet turuyla eski Hanoi’ye göz aşinalığı kazanıyoruz. Hanoi merkezde alışveriş için verilen serbest zaman sonrası Thang Long'da dünyaca ünlü Su Kuklası Şovu'nu izleyerek akşamı ediyoruz. Yerel bir restoranda alınan akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

 

9.GÜN - 02 EYLÜL

HANOI - HALONG

 

Sabah kahvaltısından sonra Halong Körfez Turu için otelden ayrılıyoruz. Yemyeşil Kızıl Nehir deltasından geçerek Halong Körfezi'ne varacağımız  bir yolculuğa çıkıyoruz. Dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu olağanüstü bölgede yüzen otelimize valizlerimizle birlikte biniyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Tosbağa Kayalığı, Kelebek Mağarası, Aslan Kayalığı, Bai Tho dağlarının yanından geçiyoruz. Titov adasına demir atıp küçük bir mola veriyoruz. İlk defa 19. Yüzyılda Fransız Turistler tarafından ziyaret edilmiş devasa mağara sistemlerini geziyoruz. Beraber yiyeceğimiz öğle ve akşam yemeği'nden sonra teknedeki odamızda konaklıyoruz. 

 

10.GÜN - 03 EYLÜL

HALONG - HANOI - ISTANBUL

 

Erken uyanan misafirlerimiz için çay, kahve, meyve ve kek servisi yapılacaktır. Teknemizin güvertesinde yapılan Tai Chi dersimizin sonrasında, küçük bir kayıkla sessizliğin ve huzurun adresi olan Halong Körfezinin kuytu köşelerini dolaşıyoruz. Beraber yapacağımız brunch şeklindeki öğle yemeğinden sonra karaya ayak basarak Hanoi'ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

Şehre varışımız üzerine yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yedikten sonra İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

22:20 – 04:40 Hanoi – İstanbul uçuşu

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul - Saygon ve Hanoi - İstanbul, Yerel havayolları ile Saygon - Siem Reap - Hanoi Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
5* Rex Hotel Saygon'da 2 gece, 5* Sokha Angkor Hotel Siem Reap'de 2 gece, 5* Sokha Phnom Penh'de 1 gece, 5* Melia Hotel Hanoi'de 2 gece ve Halong Körfezinde 1. sınıf teknede 1 gece iki kişilik odalarda kişibaşı konaklama
Havaalanı vergileri
Tüm Kahvaltılar ve programda yazan tüm yemekler (8 öğle ve 7 akşam yemeği)
Klimalı araçlarda tüm transferler 
Programda yazan tüm geziler ve müze girişleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Vietnam Vizesi 120 USD (çift girişli)
Kamboçya Vizesi 35 USD 
Rehber/Şöför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
   
ÖNEMLİ:
   
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
Tur programında belirtilen (ekstra) turlarımız, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır.
2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
Tur bedelinin %35'i kayıtta, bakiyesi tur hareket tarihine 1 ay kala ödenir.
3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
   
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.
FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
2690 USD 550 USD 2345 USD

                           ***Son 2 Kişi 

Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.